Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozik a kutya viselkedés...

Megváltozik a kutya viselkedése ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Ilyenere gondolok: fázik, elhízik, lassabb, jáékosság, szökési hajlam, ilyesmik.


Írd oda azt is, hogy fiú vagy lány kutyád van.


2022. nov. 18. 09:04
A kérdező szavazást indított:
Az enyém nem változott meg utána
Az enyém kicsit megváltozott utána
Az enyém sokat változott utána
22 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kan és szuka kutyám is van. Mind a kettő gyors, mint a villam, illetve játékosak is. Azért mindketten felszedtek az évek során 1-2 plusz kilót, de azt szerintem én toltam el, nem az ivartalanítás, pont most dolgozunk a leadásán. A szökési hajlamra meg nem tudok mit mondani, jól be van biztosítva a kerítés, még csak meg se próbálhatnak megszökni. De amúgy meg egyikőjük sem szokott ásni, szóval nem akarják kiásni magukat. :D Annyi, hogy az egyik kutyám folyton az orrát követi, szóval ha ő tudna, akkor valószínűleg elmenne az orrát követve.
2022. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét kutyám ivartalanított, egy szuka, egy kan. A kan ivartalanítás előtt elég domináns volt kanokkal, ez elmúlt, alább hagyott.
2022. nov. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyesmiben nem változtak, 2 ivartalanított kan és 1 ivartalanított szuka.


A kanoknál észrevehetően csökkent a versengés, ivaros kanokkal szembeni agresszió. Egyik szófogadóbb is lett, addig nem lehetett pórázról elengedni, mert a tüzelő szukákra rágerjedt és lelépett volna. Másikkal nem volt ilyen jellegű probléma soha, ő alapjából véve szófogadó típus. Ivarosan viszont egyik kan sem csípte a többi ivaros kant, előbb-utóbb összebalhéztak volna velük, ivartalanítás után ez megszűnt. A szukánál semmi változást nem tapasztaltam.

2022. nov. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

A kan kutyám azóta nem akarja megprütykölni a lányokat, ennyi változott😀

A szuka kutyámnál semmit nem vettem észre, ugyanolyan izgága, játékos, bújós.

2022. nov. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eteted halalra es mozgatod normalisan a kutyat, akkor nem fog elhizni. Sose ertettem ezt, akik erre panaszkodtad, hogy ivartalanitas utan elhizik a kutya..ja, de nem te eteted baszki? Vagy o kiszolgalja magat egyedul is? 😂😂😂

Illetve persze, ha nem setaltatod soha, akkor unalmaban valoszinuleg inkabb fekszik, mint rohangal.


Szuka kutyam semmiben nem valtozott, bar neki aldott jo termeszete volt amugyis es pont ilyen is maradt. Csak ugye nem tuzel, de ot az elso tuzelese se viselte meg nagyon, csak abbol vettuk eszre, hogy ugye verzett. Masodik meg mar nem volt.

Fazosnak rohadt fazos, de tacskorol van szo, mindig is az volt. Rovidszoru kutyak altalaban faznak hidegben 😉

2022. nov. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Két lánykutyával van tapasztalatom, mindkettő már felnőtten, ivarérés után lett ivartalanítva, annyi változást láttam, hogy mindkettő játékosabb lett újra, kicsit mintha újvisszatért volna a játékosságuk a kölyök szintre. Semmi más változást nem tapasztaltam.
2022. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
81%
Első tüzelés után pár hónappal ivartalanított szuka kutyánknál ami nagy valószínűséggel az ivartalanítás miatt van, hogy utána kevésbé volt domináns. Ez nálunk azért gond, mert alapból elég alárendelt volt mindenkivel szemben. Ez az ivaréréssel javult, az ivartalanítás után újra kezdte a "mindenkinek állatira behódolok" műsorszámot, nagy ritkán egy kis félelmi agresszióval kiegészítve. Na most egy tacskónak hanyatt fekve, behúzott farokkal behódoló nagy testű kutya elég különös látvány. Lustaság: lustának lustább lett, de az is lehet, hogy ez csak kamaszkor utáni megnyugvás. Egyéb: A szőre rosszabb minőségű lett (ritkább, de jobban filcesedik az aljszőrzete), ennél a fajtánál más is tapasztalt ilyet ivartalanítás után, úgyhogy ez is lehet emiatt. Elhízás: tudatosan odafigyelünk rá, hogy mennyit kap enni.
2022. nov. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon aktív 7 éves örökbefogadott szuka kutyát ivartalaníttattam. Semmi jelentős változást nem látok rajta. Ugyanolyan aktív és jókedvű, mint volt, nem hízott el. Állítólag eredeti gazdáitól meglépett többször, nálam, soha nem próbálkozott a szökéssel bár ezt inkább a sok foglalkozásnak tulajdonítom, nem az ivartalanításnak.
2022. nov. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nos, a miénk még pörgősebb lett, pedig eddig se volt egy lustaság :D
2023. márc. 18. 09:12
 10/17 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás után a kanom talán kevésbé volt domináns, kevésbé örült a verekedésnek (mert ugye ő nem mehetett verekedni, de ha rátámadtak, azt imádta :D), kevésbe volt kihívó, de mivel amúgy is kézben volt, meg 7 évesen lett ivartalanítva, ezt azért nem feltétlen tudom az ivartalanításra fogni, illetve nem volt ez látványos, inkább csak talán. A szőre viszont rosszabb minőségű lett, kopottabb, fénytelenebb, puhább.

A szukáim - a jelenlegit kivéve - mind ivartalanok voltak, 1-2 tüzelés után voltak műtve. Szökési hajlamon, verekedősségen nem változtatott az ivartalanítás, amelyikkel ilyen probléma volt, utána is ilyen volt (terrierkeverék). Játékosak, gyorsak maradtak.

A fázósság eszembe sem jutott, de egyébként nem tartom elképzelhetetlennek a szőrminőség romlása miatt, de nem, egyébként nem vettem ilyet észre. A szukák szőrén egyébként én nem vettem észre változást, de mivel ők fiatalon estek túl rajta, és túlnyomórészt keverékek voltak, nem is tudhatom biztosan az eredeti szőrtípusukat, nem?

Az elhízáson mindig mosolygok, ezt sosem fogom megérteni. Én adok nekik enni, ha elhízik, azt én csinálom, nem? De amúgy igen, kevesebb volt az energiaigénye a kannak szerintem, ha jól emlékszem, kevesebb kaját kellett adnom neki egy idő után. Talán a szukáknak is, de ebben még ennyire sem vagyok biztos. Ránézésre etetek: elsőre belövöm az előírt mennyiséget, de folyamatosan nézem a kutya kondiját, és ahhoz alakítom azután.

2023. márc. 19. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!