Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megváltozik a kutya viselkedés...

Megváltozik a kutya viselkedése ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Ilyenere gondolok: fázik, elhízik, lassabb, jáékosság, szökési hajlam, ilyesmik.


Írd oda azt is, hogy fiú vagy lány kutyád van.


2022. nov. 18. 09:04
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! Hiánypótló a kérdésed, már én is gondoltam egy hasonló kiírására. A szavazásban viszont érdemes lett volna különválasztani a kanokat és a szukákat, engem is érdekelt volna az eredmény. Én legalábbis azt tapasztaltam, hogy szukáknál általában semmilyen változás nincs, kanoknál inkább. Így, egyben, nem igazából kap jelentés értéket az eredmény.


A motivációm a kérdésre pedig az volt (a nagyobb mennyiségben elérhető tapasztalati eredményekre való kíváncsiságon túl), hogy megfigyeltem egy nagyon érdekes dolgot: amikor ivartalanításon gondolkodik valaki, de tart tőle, hogy megváltozik a kutya, folyamatosan azt a választ kapja itt, hogy miért változna meg a kutya, semmi következménye nem lesz, csak megelőzöd a betegségeket. Viszont bármilyen viselkedési problémára (vélhetően) ugyanezek csont nélkül írják: ivartalaníts! Nekem ez illogikus. Egyedül vagyok ezzel?

(Mielőtt ivartalanításellenesnek tartanátok: 10# voltam)

2023. márc. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

#11 a kutya alapszemélyisége nem fog megváltozni


Az ivarzással összefüggésben lévő viselkedések viszont igen. Nem fog a tüzelő szuka szökni, hogy párt találjon. Nem fog a kan szökni a tüzelő szuka után, hogy párosodjon. Ivartalanított kan nem fogja vetélytársnak tekinteni az ivaros kant, nem lesz belőle balhé. Míg 2 ivaros kan 90%-ban nem tűri meg egymást, nagyon kevés ivaros kan barátságos más ivaros kanokkal. Ez teljesen természetes. Mondjuk 2 tüzelő szuka is tud szép balhét produkálni.


Nálunk 2 ivartalanított kan, 2 ivartalanított szuka + 1 (még) ivaros 10 hónapos szuka van a családban. Mindegyik 1 éves kora után lett műtve. A szukák tényleg semmit nem változtak. A kanok kedvesebbek lettek más kanokkal és kevésbé mennek az orruk után, szófogadóbbak. Ivarosan tüzelő szuka nyomára azért rá tudtak gerjedni. Egyik csak elmélyedve szagolta, sosem ment volna el, de azért nehéz volt kizökkenteni. A másik viszont ilyenkor beindult és le is lépett volna a szagot követve. Ez a viselkedés herék nélkül megszűnt, tüzelő szuka is hidegen hagyja őket.


Teszem hozzá, hogy kell nekik kb 3 hónap mire kiürülnek a hormonok. Senki ne várjon instant változást :)

2023. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 NTBS ***** válasza:
Nem.
2023. márc. 19. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy dologban változott. Rossz étvágyú volt, ott kellett lenni vele, amíg megette a kaját, többször rá kellett szólni, hogy egyen, otthagyta, minden fontosabb volt az evésnél. Több dolgot kipróbáltam, elvettem előle, ha nem ette meg, tápot váltottunk nem egyszer stb. Miután megtörtént az ivartalanítás, azóta nincs gond az étvágyával, aminek nagyon örülök. 🙂 Kan kutya.
2023. márc. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

#11: jó ötlet, írj ki akkor egy ilyen szavazást, és linkeld be ide :)


#14: nem hízott el emiatt a kutyátok?

2023. márc. 20. 07:50
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem hízott el, mérve van az adagja, szimplán megjött az étvágya. 🙂
2023. márc. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
12%
Megváltozik. Nem véletlenül nem ivartalaníttatom sose, csak ha az orvos az egészségügyi okai miatt indokolja idősebb korára.
2023. ápr. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!