Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond, ha egyik kistestű...

Gond, ha egyik kistestű kutyám csak napi 1x eszik ?

Figyelt kérdés

Reggel és este szoktak enni kapni, de az egyik kutyám nem mindig akarja megenni a reggelit :/ pedig tényleg csak kis adagot kapnak, hogy legyen valami a gyomrukban estig, este kapják a nagy adagot


Szóval lehet tőle baja, ha nem eszi meg a reggelit? Sokan ajánlották, hogy kistestű kutya napi 2x egyen. A másik 2 kutya mindig megeszi a reggelit, igaz egyik egy zabagép, ha rajta múlna egésznap enne :D


2022. nov. 18. 10:16
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Hosszú távon igen, okozhat gyomorcsavarodást, ha csak napi egyszer eszik, normál genetikájú, egészséges kutyánál többnyire azért nem fenyeget ez a veszély, ragadozó állat, a természetben a farkas van, hogy napokig nem eszik (részben ezért ássák el a kutyák ösztönösen, tartalékolás gyanánt a félig megrágott csontot).


Az, hogy reggel nem eszik, tök normális, kutyája válogatja, sőt, reggel nekem is van 3-4 óra amikor egyáltalán semmi étvágyam és kínzás lenne enni. Nem eszi meg késő délelőtt, kora délután azt a reggelit?

2022. nov. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Az egyik kutyám szintén ezt csinálta, amíg táppal etettem. Sokszor volt, hogy nem ette meg, pedig több félét is kipróbáltam.


Amióta főzök nekik, nincs ilyen probléma, az utolsó falatig megeszik mindent😀Javaslom neked is, hogy inkább főzz nekik, árban még olcsóbbra is jön ki, mint prémium tápot venni (nekem a két kistestűre főzés havonta kb. 18 ezer forint) és nem is időigényes, napi 15 perc az egész. Husi, belsőség, köret, zöldség, gyümölcs, tojáshéjpor vagy mehetnek egyéb táplálékkiegészítők is, amit szeretnél.

2022. nov. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ő szereti amúgy a tápot, pont ez az érdekes, hogy este ugyanazt tök boldogan megeszi :D


Sajnos nem tudom délben megeszi-e, mert akkor már dolgozom, 8-10 óra között kapnak reggelit, attól függően, hogy szabadnap vagy munkanap. Délután hazaérve séta, utána játék, szóval mozognak, így csak este kapnak enni, ha már lefáradtak, meg ugye reggel mielőtt munkába megyek.

2022. nov. 18. 11:06
 4/9 anonim ***** válasza:
44%
De csak látod hazaérve, hogy elfogyott-e a reggel kirakott táp, nem?
2022. nov. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja bocs, most olvastam újra, hogy a másik kutya zabagép. Bocs a figyelmetlenségért. Akkor tényleg nehéz. (Nekem szerencsére eddig csak olyan kutyám volt, ami elé egy egész zsák tápot kirakhattam egész napra, csak akkor evett, amikor éhes volt és csak annyit, amennyi szükséges.)
2022. nov. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Második válaszoló vagyok, este azért eszi meg a tápot, mert már éhes és nem akar éhen halni, de hidd el sokkal jobb nekik az igazi étel. Egyik ismerősöm mindig főzött a kutyáinak és 15-17 évesen még mindig úgy szaladgálnak, mint egy fiatal kutya és gyönyörű a szőrük is. Miatta tértem át én is a főzésre, mert tápos kutyáknál ilyet én még nem láttam. Azok 15 évesen már teljesen le vannak robbanva vagy meg se érik ezt a kort.
2022. nov. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, ha egyszer eszik, csak az, ha keveset.

Semmi baj a jo minosegu tappal sem :)


Az meg, hogy meddig el a kutya 6-os, nagyon sok dologtol fugg. Jo dolog a fozes, ha normalisan csinaljak, de azert ne keverjuk mar ide azt, hogy emiatt elnek tovabb a kutyak, mert kurv..ara nem :D

2022. nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
20%
#7 nyilván genetika függvénye is, de az, hogy a 15 éves kutya még nem süket/vak/daganatos/ízületi problémás, nagyban függ az etetéstől is. De persze te azt hiszel el, amit akarsz, ahogy én is.
2022. nov. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
95%

Jaa, hogy az idoskori hallasromlast, meg mittudomen, szurkehalyogot esetleg meg lehet elozni fozessel?

Akkor embereknel miert nem? Hiszen mi is fott kajat eszunk!

Ne szorakozz mar 🤣🤣🤣

Azert mert lattal 3 jo allapotban levo idos kutyat, az nem jelent semmit.

2022. nov. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!