Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kabátot vegyek a...

Milyen kabátot vegyek a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Közepes szőrű, de elég ritka neki, vagy legalábbis én úgy látom, de nem volt előtte még kutyám, így lehet ez az átlagos. Közepes testű, kb 15 kiló, nem az a tacskós, de azért rövidebb lábai vannak, főleg a hasán kevés a szőr. Kan kutya. Sokat van kint, többet, mint bent, esőben szokott csak fázni. Olyankor be szoktam engedni többet. Viszont sétálni ilyenkor is kellene és eléggé remegni szokott, ezért gondoltam veszek neki egy kabátot, de nagyon nem tudom milyet kellene. A Zooplusról tudnátok nekem ajánlani? Néztem overált, de lehet elég lenne olyan, ami a lábaira nem ér le.
2022. nov. 18. 12:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%

Ha kintvan a kutya és ráadsz egy kabátot az hót víz lesz

Csak megfázni fog

Ilyen alapon kb sétához is értelmetlen.

Szegény kutya kint fagyoskodik kivéve esőben?

Szép..

Magyarországon is szigorú szabályokhoz kellene kötni a kutya tartást!

Ha benti kutya lenne mint a miénk, sétához alap a kabát már ha kicsit is hideg van

1 kabátja 1 pulcsija van

Jó bundás

(Yorki)

2022. nov. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem fagyoskodik kint. Ő akar kimenni ha olyan az idő, még tavasszal fogadtuk be, tél nem is volt, akkor valószínűleg nem lenne ennyit kint. Esőben fázik, igen, de be szokott jönni, ha meg megyünk sétálni, akkor is fázik ESŐBEN, ezért szeretnék kabátot, hogy akkor legyen rajta. Nem tudom miért kell állandóan belekötni az emberbe. Akkor megy ki be amikor csak akar és éjszaka bent alszik, de nappal jobban szeret kint lenni...
2022. nov. 18. 12:31
 3/13 anonim ***** válasza:
22%

Valahogy nem tudom elhinni hogy az amúgy remegős kutya jobban szeret kintlenni úgy hkgy pl most is rohadt hideg van kint

Az én kutyám napi 2x kimegy

Pisil és rohan be

És a többség is tuti!

2022. nov. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
85%

Ha napközben kint van, akkor ruha helyett inkább egy jól szalmázott kutyaház kéne neki, vagy egy helyiség ahova be és ki is tud menni nélküled is pl garázs, melléképület.


Minden ruha egy idő után átázik, ezek nem arra valók hogy pl 8 órán keresztül a kutyán legyenek, hanem arra hogy séta előtt ráadod, sétán rajta van, és otthon leveszed róla.

2022. nov. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de attól, hogy te neked ez ami most van rohadt hideg, még a kutya az egy állat (tegyük hozzá még én is egy sima pulcsiban elvagyok) Ha ilyen nagyjából 10 fokban megázik kicsit, akkor remeg, fázik, viszont ha száraz, azért most pl 8 fok van, ez nem hideg neki, ilyenkor tökéletesen jól érzi magát.
2022. nov. 18. 12:49
 6/13 A kérdező kommentje:
Ha fázik, bejön. Ha már szárad meg idebent, akkor még esőben is képes lenne kimenni, igen. Lehet nem ez a megszokott, de akkor is így van. Viszont én ilyenkor bezárom a házba, ezért írtam, hogy többet engedem be, lehet rosszul fogalmaztam. De sétálni minden nap szoktunk és viszonylag sokat, ezért szeretnék kabátot neki, a sétákra. Én már nem tudom hogy írhatnám le jobban.
2022. nov. 18. 12:53
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Na csak hogy akkor valaszoljak is, igazabol en kinai boltokbol szoktam ruhat venni :D

Tok jok vannak.

Zooplus kisse tularazott ruhak tekinteteben pl. En nem vagyok hajlando 15 ezret kolteni a kistestu, 5 kilos kutyamnak egy db kabatra, szoval jo nekunk az 5-7 ezres is. Mert nyilvan valami belelt, vizallo kene, az pedig meg a kinaiban is dragabb kategoria, de legalabb nem annyira veszes.

En nem adok ra overalt, lehet kene, de amikor tenyleg nagy setaban vagyunk illetve futtatoba megyunk, akkor en ugy erzekelem, hogy nem fazik a kutya a sima ruhaban, amibol kilog a laba, mert mozog. Alldogalni hidegben nem szabad kint, nem is szoktunk.

2022. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
97%
Egyebkent a kerdezo irta, hogy setahoz kellene a ruha. Nyilvan tilos ruhaban kint hagyni a kertben a kutyat, de szerintem erthetoen leirta,hogy mit akar.
2022. nov. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
97%
Egyébként nagyon sok féle fazonú/anyagú ruha van. Ha van lehetőséged akkor menjetek el a kutyáddal együtt egy állatboltba, és próbálj rá több féle ruhát is, nézd meg hogy melyik az amelyikben jól érzi magát (nem akarja letépni magáról, könnyen tud benne mozogni, nem dörzsöli sehol stb).
2022. nov. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket, igazatok lehet! Amúgy is nehezen igazodom el a méreteken. Kínaiban eddig nem láttam, de majd jobban szétnézek néhány helyen, kíváncsi lettem :D

Itt felénk 1 állatos van, ahol lehet ilyet csinálni, de az nagyon drága bolt, viszont nem kizárt, hogy benézünk, ott legalább le tudják normálisan mérni, nem úgy, mint én :)

2022. nov. 18. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!