Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutya kezdetben lelkesen...

Kölyökkutya kezdetben lelkesen hozta vissza a labdát, karikát, most nem?

Figyelt kérdés

Három hete van nálunk, nem vittük túlzásba vele a játékot, egyik napról a másikra "nem érdekli" az apport jellegű játék, és ez már egy hete tart kb. Egy-kétszer utánaszalad, de van, hogy meg sem fogja, vagy ha igen, félúton elejti és anélkül jön vissza.

Eddigi kutyáim mind apportosak voltak, ilyennel eddig nem találkoztam, mit tehetek, hogy újra szeressen labdázni? A húzogatós játék érdekelné, de azzal meg nagyon bevadul, és ezért sem szeretnénk folyton olyat játszani vele.


Egyébként sajnos jellemző rá, hogy egy játék csak néhány napig érdekli, utána már nem, inkább keres magának más játszanivalót - többnyire olyat, amit nem szabadna (cipőt stb.).

Három és fél hónapos.



2022. nov. 18. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Túltolod az egészet. Nagyon pici még, örülj neki, ha valami leköti egyáltalán a figyelmét. Ne hasonlítsd az előző kutyáidhoz és hagyd élni, tombolni is szerencsétlent.
2022. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egyes, és ki mondta, hogy nem hagyom élni? Tombolni pedig ne "tomboljon", ha nem haragszol, van alkalma kifutni magát, ha erre gondolsz, de a túlzott vadulást nem fogom erősíteni. Nem hasonlítgatom az előző kutyáimhoz, mindössze TANÁCSOT kértem, mert ilyen problémával még nem találkoztam eddig, ezért említettem őket.


Döbbenet, hogy amiért tanácsot kér az ember, hogy hogyan hozhatná meg ismét a kiskutya kedvét az apportjátékhoz, már mindjárt "szerencsétlennek" titulálják a kiskutyát. Képzeld el, az ül-feksziket is tudja már, szóval teljesen elveszem szegényke "gyerekkorát"! :D

2022. nov. 18. 19:43
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Az a baja, azért unja meg, mert kölyök. Ezt tényleg magyarázni kell? De most tényleg, mit vártál, hogy 3 hónaposan katonafegyelmű kutya lesz belőle? Nem a tanítással van a baj, hanem a hozzáállásoddal. 1-es voltam..
2022. nov. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha gyerek lenne, és nem akarna legózni, mindenáron rá akarnátok erőltetni a legózást? Mi értelme van ennek?
2022. nov. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%

Pedig az elsonek igaza van, tul sokat varsz tole es hasonlitgatod.

Bar az en felnott kutyam se jatszik nagyon semmivel magatol, csak velem. Es neki is a huzigalos jatek a kedvence, na bumm, aztan megse lett vad (?).

Bar nem ertem hogy erted, hogy bevadul es azt nem akarod :D

Na mindegy.

Kolyok, ennyi.

2022. nov. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A bevadult úgy értem, hogy elkezd harapdálni mindent is, ugrál, tépi a ruhát, kezet, amit ér. Sajnos az alomban ilyen vadul játszottak egymással. Az összes testvére ilyen.


Azt pedig nem értem, hogy honnan veszitek, hogy katonafegyelmet akarok tőle vagy erőltetni a "legózást". Csak meg akarom újra hozni a kedvét egy jó játékhoz, ami a kommunikációra épít és nem a "tépd ahol éred" típusú vadulásra. És hangsúlyozom, egy olyan játékról van szó, amit még pár hete szeretett, nem olyanról, amit sosem akart vagy kedvelt.


4# Ha gyerek lenne, és úgy gondolnám, a legó jó dolog, és fejleszti valamiben, akkor pl. leülnénk vele közösen legózni, egy jó családi program keretében. :) Vagy pl. meg is tudnám beszélni vele, hogy miért nem tetszik (már) neki ez a játék, ezt egy kiskutyával sajnos nem tehetem.


Tényleg nem értem, miért baj a hozzáállásomban az, ha pl. szeretnék vele labdázni. Azon felül, hogy a kooperációkészségét fejleszti, le is mozgatja, amit a séta önmagában nem tesz meg (nem elég neki), a más kutyákkal való játék pedig nem az én kapcsolatomat fejleszti vele (persze, arra IS kap lehetőséget).

No nem baj, most kezdjük a kutyaovit, majd meg fogom kérdezni az oktató véleményét erről.

2022. nov. 21. 17:01
 7/7 A kérdező kommentje:
Ja és még egy dolog, csak a félreértések elkerülése végett: huzigálós játékot IS játszunk, de ebben meg kell tanulnia az önkontrollt. Tehát arról sincs szó, hogy csakis apportjátékra szeretnénk ráerőltetni.
2022. nov. 21. 17:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!