Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora kutyaház kell egy...

Mekkora kutyaház kell egy amastaff jellegű kutyának?

Figyelt kérdés

Van egy keverék kutyám, külsőre leginkább pitbull jellegű, de nagyobb… Olyan amastaff méret, de talán még egy kicsit nagyobb. Most 11 hónapos és 30 kiló.


Most szoktatjuk bentre, télire… De csak este/éjszaka lesz bent.


Mivel télen nappal is hideg lesz, vennék neki egy fűthető kutyaházat, de nem igazán tudom hogy mekkora kéne…

Ugye még nőhet is egy kicsit, de állatorvos szerint inkább már csak zömökebb lesz.


Hosszúság*szélesség*magasság, mennyi legyen?



2022. nov. 21. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
48%

Az amstaff sincs 30 kg. Közel sem.


Egyébént az ilyen fajták és ezek keverékei nem kinti kutyának valóak! Nincs semmi aljszőrük! Miért kellett ilyen keverék, ha nem akarod megfelelően tartani?

2022. nov. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

#1.


Az amastaff kan, az 28 kg.

Írtam is, hogy még annál is nagyobb egy kicsivel… Nem értem miért kötekedsz.


Kérlek szépen azért “kellett” ilyen kutya, mert az utcán találtam betegen és nem kellett senkinek… A jegyzőnél sem jelentkezett érte senki és chip sem volt benne.


Ha meg már elköltöttem 1 millió forintot arra, hogy felépüljön (nem túlzás), illetve hetekig, hónapokig fecskendővel etettem, adagoltam a gyógyszereit, akkor már megtartottam…


Végülis csak napi 4 órát sétálok vele, biztos jobb helye lenne menhelyen.


Orijen tápot eszik, egy ekkora kutya és ivartalanítattam is már, szóval ezzel már eleve a kutyatartók top 1 százalékába tartozom Magyarországon…


Nem kint tartom télen, azt is írtam, hogy éjjel bejöhet.


Nappal azért nem mert képzeld el, hogy én dolgozom is! Napi 9 órát távol vagyok. Ebből tudom egy állat etetését vállalni, vagy éppen a kórházi ellátását, esetleg a sok százezres kutyaházát!


Tudod Te, hogy mennyibe kerül manapság egy fűthető kutyaház egy ekkora kutyának?


Tessék:

[link]


Jelenleg ezzel szemezgetek, 220.000 forint! De csak akkor, ha valóban elég neki ez a 102 x 68 x 65/55 cm-és méret. Ha nem, akkor nyúlhatok még mélyebbre a zsebemben, így az ünnepek közeledtével.


Ezért a kérdés, mert nem tudom hogy mekkora lenne a jó…


Téglaépítésűt is néztem, de 600.000 forintot még én sem vagyok hajlandó kiadni egy kutyaházért!


Amúgy meg a szőre is kicsit hosszabb mint egy amastaffnak, mivel keverék…


De amúgy ha a fejem tetejére is állok, én ilyen tartási körülményeket tudom biztosítani, ez van ezt kell szeretni, mert alternatívája nincs…

2022. nov. 21. 13:03
 3/12 A kérdező kommentje:
Sőt, most nézem hogy elnéztem az árat, a bruttó ár az 277 137 Ft sajnos.
2022. nov. 21. 13:07
 4/12 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon cuki, hogy ennyit költesz rá, de akkor sem alkalmas kinti tartásra! Mindegy mennyi pénzed van, ez ezen nem változtat!
2022. nov. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nincs sok pénzem, csak éppen hajlandó vagyok költeni az állat szükségleteire…


Alkalmas vagy nem alkalmas, nincs alternatíva.

2022. nov. 21. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:
Sztem ez a méret jó lesz de amúgy nem lehet visszaküldeni ha rossz? Érdemes megérdeklődni, úgy nyugodtabban rendel az ember. Vagy nem lehet megnézni élőben?
2022. nov. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Amataffom van budapesti belvarosi tarsashazban lakasban!! 23 fokban az agyon alszik,mert kennt fazik. Ha felcsavarom 25 fokra a futest,akkor megy le a foldre a sajat matracara…


Fazos kutyak!


Enyem torzskonyves sportkutya:34 kg…. Enyhen latszik a bordaja,csupa izom mindenhol. Orakat kocogunk egyutt rdndszeresen,kulonben szetragna a lakast…


Tarskutyak,a gazda szemelyes jalamletet igenyli egesz nap. Nem kerti disz!!!


Ne tedd ki a kertbe.


Ha nelkule kell mennem,nem zarom be sehova alakasban. Mivel rendszeresen jarunk egyutt kocogni,igy nincs folos energiaja.


Aki nem izmos sportos magaval szemben igenyes kocogasfuggo telen nyaron,annak nem valo amstaff.

2022. nov. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

#6.


Köszi, hogy a kérdésre válaszoltál!


Az a probléma, hogy egyszer már vettem idén egy 140.000 forintos kutyaházat, de olyan szinten be volt csomagolva, hogy nem tudtam a futár előtt kinyitni.


De amúgy sajnos nem is nyitottam ki aznap, mert nem gondoltam hogy ennyi pénzért rosszat küldenek.


Aztán másnap megint jött a futár, és hozott egy ugyanolyan csomagot.

Itt gyanús lett a dolog már…


Kinyitottam mindkettőt, és így kaptam 4 oldalt a házhoz, de az alja meg a teteje hiányzott.


Bár szó sem volt arról, hogy 2 részletben küldik és egy elvileg megbízható oldalról rendeltem (pepita.hu), gondoltam hogy esetleg egy harmadik csomagot küldenek még az utolsó 2 darabbal, de ez nem következett be.


Felvettem a kapcsolatot a feladóval, és elmondták hogy az első csomag megérkezésétől számítva 14 napig vissza küldhetem akár a hibás terméket is, de csak akkor tudják visszatéríteni az árat ha hiánytalan.

Ugyebár ez meg nem volt hibás, viszont durván hiányos…


Így nem tudtam visszaküldeni.


De a mostani termék is 32 kg, a posta meg tőlem félórányi gyalogútra van (autóm nincs), így ha hibás, akkor sem biztos hogy vissza tudnám küldeni… Hacsak nem a futárszolgálat vállalja, hogy kijönnek és visszaviszik mint egyes, más tipusú termékeknél.

2022. nov. 21. 17:10
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem 90x70-es belső méret jó lehet, a magassága meg amennyi ekkora alapterülethez átlagban tartozik.


Kutyaajtón nem gondolkodtál?

2022. nov. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ekkora kutyának nagy lesz. Én óriás testűnek építettem 95*85-öst, és túl nagy lett. Aztán csináltam egy 70*70-est, az kb. jó méretű. Össze tud benne gömbölyödni. Bár nem nagyon használja, csak esőben.
2022. nov. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!