Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem eszik a vemhes kutyám,...

Nem eszik a vemhes kutyám, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 3 éves corgim (szűrésekkel, törzskönyvvel RENDELKEZIK) most 39 napos (első alom) és ma már semmit se evett. Napi 3x-i étkezése lenne, ha enne. Már lassan egy hete problémák vannak az evésével és nem tudom mit tegyek. Főtt rizset+csirkét, konzervet már próbáltam (ezeket eszi már 1 hete, a tápot abszolút nem).

Ha van valakinek tapasztalata ilyen téren, szúvesen fogadnám.



2022. nov. 21. 20:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%
Tenyésztő létedre itt kérdezősködsz és nem az ügyeletes állatrovosnál. Gratulálok.
2022. nov. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es!


Állatorvosnál már jártunk, annyit mondott, hogy már a babáktól nem 'fér'. Próbáljak meg napi többször adni neki enni. Így is tettem

2022. nov. 21. 20:52
 3/19 anonim ***** válasza:
95%
Még vagy 20 nap vissza van a vemhességből. Ha valóban a kölykök miatt nem tud már enni, akkor nem fogja tudni kihordani őket. Ebből lehet, hogy kipakolás lesz, vagy kilöki a szervezete őket. Veszélyben van az anya élete is. Vizsgáltasd ki másik állatorvossal is, lehetőleg holnap!
2022. nov. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Több állatorvossal is konzultáltam, minenki a császárt ajánlotta, így szerencsére a kihordás veszélye nem fenyeget. Az ő anyja (akivel szintén tenyésztek) ő se evett annyi különbséggel, hogy ő az 52 napon. (61 napon császár volt). Tényleg az aggaszt, hogy ilyen hamar hagyta abba az evést
2022. nov. 21. 21:19
 5/19 anonim ***** válasza:
94%

Komolyan, inkább gyakorin kérdezgetsz random vadidegeneket, minthogy az állatorvosdnak hiszel (akkor miért hozzá jársz?) vagy megkérdezel más tenyésztőket (mondjuk akitől valamelyik kutyád származik... Vagy gondolom azért vannak tenyésztő ismerőseid)


Na mindegy, nálam a zárójelben lévő dolgok miatt elvesztetted a hitelesseged, kötve hiszem, hogy tenyésztő vagy

2022. nov. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
94%
A doki UH alapján mondott valamit, vagy csak ránézett? UH volt?
2022. nov. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
14%
Azt ugye tudod, hogy kutyaknal a napi 3x etkezes rohadt soknak szamit?! Egy etkezes az egeszseges + egy kis nasi.
2022. nov. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

7-es, egy mamakutyanak egyreszt kicsit mashogy kell ennie, mint vemhesseg elott, masreszt meg amugy miert ne etethetne haromszor?

Nem tripla annyi adagot kap a kutya ilyenkor, hanem haromfele van elosztva az adagja.

En ketszer etetem a kutyat, ketto fele osztom az adagjat.

Nekunk igy jo. 10 eves mar, szoval eddig mukodik. Masnak meg mashogy jo.

2022. nov. 22. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk ilyen csekélyke tudással nem kéne "tenyészteni", ott kezdődik a dolog.

A másik, hogy nem attól leszel tenyésztő, hogy a kutyád törzskönyves, és szűrésekkel rendelkezik. Sima szaporító vagy, az ebből a néhány sorból is egyértelmű.

2022. nov. 22. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A tenyésztő ismerőseim se tudnak már mit tanácsolni. Mindent pegpróbáltam amit mondtak, de csak pillanatnyilag sikerült megoldani, ami nem elég. Persze, hogy volt UH, minden rendben van. 5 kölyök biztosan van. (Pontos számot azért nem tudok mert nem akartam kitenni röntgennek). Azért itt kérdezősködök, mert már nem volt más választásom, nem vagyok mindenható, de nem normális, hogy nem eszik. Állatorvossal ma is beszéltem (többel is), annyit mondanak, hogy napi több étkezés, főtt hús+rizs, semmi többet. Min. 5 kölyöknél (főleg hogy a corgiknak viszonylag nagy babái vannak) lehet, hogy a kölykök miatt nem eszik, az állatorvos szerint
2022. nov. 22. 11:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!