Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lennétek szívesek véleményt...

Lennétek szívesek véleményt mondani a linken szereplő tápról?

Figyelt kérdés

[link]


Köszi!


2022. nov. 21. 21:43
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Érdekelne engem is a vélemény.
2022. nov. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%

Leírás alapján nagyrészt vágóhídi hulladék, sok gabonával, alsó közép kategória.

Nem tudom, hogy a Brit care mennyire szállt el most árban, de szerintem ár/érték arányban vannak ennél jobb tápok is, én körbenéznék még.

Allergiás, érzékeny emésztésű kutyának biztos nem adnám, egyébként meg ha másra nincs keret, akkor nyilván ki kell tapasztalni, minden kutya más, az egyik 10+ évet él tesco-s szeméten, a másik meg véresre vakarja magát, ha nem mindenmentes tápot eszik. Jelen helyzetben nyilván egyre többen etetnek azzal, amivel tudnak és nem azzal, amivel szeretnének, ezt abszolút megértem.


Egyébként ha valós adatnak vesszük a napi etetési költséget (20kg-os kutyának 288Ft), akkor 20kg-os kutyát nem sokkal drágábban etetek barffal, nagy tételben vásárolt hússal (marhanyesi 700Ft/kg) és hatósági áras farháttal, a napi adagja 400gr, ebből 200gr színhús, 150gr farhát, 50gr máj és 50gr tőgy vagy más belsőség (ezek drágábbak, de arányaiban elég kevés kell). Nyilván ehhez még jönnek a kiegészítők, amik dobnak a költségen, meg variálni is szoktam, marha helyett kap nyulat, szarvast is, ami drágább de egy kiegészítők nélküli olcsóbb barfos étrend is jobb szerintem ennél a tápnál. Gondold meg, hogy neked a nagyobb macera belefér e, azért, hogy jobb minőséget tudj adni közel azonos áron.

2022. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
88%
Én inkább olyat választok ilyen árértékben, amiben van zöldkagyló is. A fentebb belinkelt táp összetevőit nézve, 450-550Ft/kg-s ár közötti tápok is hasonló összetevőkkel rendelkeznek.
2022. nov. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az a 10% állati származék nagyon kevés és ehhez képest brutál sokat kérnek érte, bár már minden drága...

Mikor múlt hónapban rendeltem, a brit premium is kb ezen az árszinten volt és abban 45% a hús és van abban is egy rakat gyógynövény, talán még több is.


A közeli menhely etet a regular beef-ével, a kutyák többségének jó, de az sem egy full extrás táp...


Off, de a brit care sajnom már majdnem kétszer ennyibe kerül, a hasonló összetevős 550 ft/kg-os tápokra meg nagyon kíváncsi lennék. (erről is amúgy úgy tudtam, hogy 500 ft/kg körül mozog az ára...)

2022. nov. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. nov. 23. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!