Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nyüszít a kutyus?...

Miért nyüszít a kutyus? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos vizslám, nyáron hoztuk el. Szinte minden nap 2 órát kint vagyok vele a kertben, játszunk, tanulunk. Általában 50 percet futni is szokott naponta, ez néha kimarad, de legtöbbször megy futni ő is apummal. A problémám itt következik, amint bemegyek a házba, akkor nagyon elkezd nyüszíteni és nem unja meg. A kertben van elválasztva neki egy nagy rész, ahol van neki az épített kennel, teljesen zárt, polikarbonáttal borítva, kutya ajtóval, ebben van bent neki a háza ami szintén hőszigetelt, valamint előtte van neki lebetonozott- és füves rész is. Először azt gondoltam, hogy az a baj, hogy itt a helye, de aztán kint volt a kertben, akkor meg a bejárati ajtó előtt ült és nyüszített.


Konkrét példa most szombaton történt. Reggel nyolckor 50 perc futás, haza jöttünk rögtön vonyítás kb két órán át. Ez után kimentünk a kertbe az őszi munkákat végezni délig, amint bementünk ebédelni rögtön vonyítás. Ebéd után ismét ki dolgozni délután négyig, nyilván vele is végig foglalkoztunk simogattuk, jött eldobtuk a labdát, a frizbit amit hozott. Bejöttünk megint vonyítás.


Napközben nyilván mint minden ember dolgozunk mi is és állítólag napközben is nyüszít.


Tudnátok valami tanácsot adni mit tudunk tenni?



2022. nov. 22. 10:09
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
100%

1. 7 hónapos kutyával nem futunk, mert tönkrevágjuk az ízületeit.

2. Mivel van az ismerősi körben vadász, így hidd el nekem a vizsla nem arra való, hogy kint legyen az udvaron. És nem elsősorban azért mert rövid a szőre, ajlszőre meg nuku, hanem mert iszonyat emberközpontú.

Nem fogja megoldani a problémát a még több séta.


A problémát az oldja meg ha veletek lehet, láthat titeket. Akár csak az előszobában.

2022. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
56%

Nem bántásból, de keressetek neki másik gazdát. Nem jó neki ez a tartás.


Ha nektek kell kutya, nagytestű pásztorkutyában kell gondolkodni. Elvan kint, nem fázik és tök önálló: komondor, kuvasz, pireneusi, kau, káj. Ezeket tarthatod kinn, ellesznek, a tobbi fajta viszont nem.

2022. nov. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 kovibriii94 ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem egy 1 éves weimari vizslám van. Mi is kintre szántuk; de nem kinti kutya, eljutottunk odáig, hogy ha kimegyünk kell neki a pulcsi vagy kabát mert fázik, annak ellenére, hogy aktív kint. Szóval benti kutya, mi napi 1-2 órát megyünk vele plusz az eü dolgok a kertben, amúgy bent van. Amit érdemes tudni, hogy fizikailag sosem fogod tudni lefárasztani, bármit is csinálsz, a vizslákat inkább mentálisan kell; és akkor lesz rendben, nem fog rombolni vagy szorongani, hiszen munka kutya, kell a feladat neki. Erdőben új szagok, vagy logikai játékok, szimat játékok, kutya suli, valami kell neki.

Az biztos, hogy a vizsla sokkal de sokkal jobban ember/család központibb mint bármelyik más fajta. Lelkileg kinyírod, ha kizárod a családi életből, kell egy egészséges határ, pl hogy nem veletek alszik az ágyba, (a mienk igen, de hagyjuk 😁) szóval szépen meg lehet tanítani meddig és nem tovább, de pl nekünk esti tv-nél a kutyus szintén a kanapén és vagy a férjemhez vagy hozzám, de hozzánk kell érnie, anélkül rosszul van 😁 de mi is ilyenek vagyunk a férjemmel. Ez nyilván család válogatja. De a vizsla amúgy kanapé kutya…

Én is úgy tudom, hogy hét hónapos korban korai neki a futás, a teljesen aktív sportot 18 hónapos korától ajánlják.

Szóval ha szeretnél jó gazdája lenni, engedd a családi életbe, mert a vizsla nem egy feladós típus, nem fogja abba hagyni a sírást vagy lelkileg megrottyan… illetve fázik kint…

2022. nov. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!