Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam rá hogy...

Hogyan szoktassam rá hogy akkor lehet amikor meg engedem?

Figyelt kérdés

2 éve van meg nekünk hógolyóka, és mind idáig sűrűn be-be engedtük a házunkba naponta több alkalommal is de, már ezt több okból kifolyólag nem szeretnénk ebben a formában, és amikor mondom neki hogy NEM ! Akkor is be férkőzik mikor megyünk be az ajtón, amikor pedig ki utasítom én vagy a párom, akkor nem megy ki, legtöbbször eldől vagy hátra veti magát, olyankor hóna alatt megemelem és kirakom és ezt már unom, pláne a párom mert ő megsem bírja emelni, ha vendég érkezik akkor ajtó nyitáskor hógolyó is be surran, és annyira elszemtelenedett hogy amikor viszem ki még a karom is finoman ugyan de harapdálja több alkalommal is ! Volt úgy befelé menet az ajtó előtt, Próbáltam erejesen rákiabálni hogy Ülsz, maradsz és NEM!!! illetve a hátsójára is rácsaptam, meghunyászkodott ugyan de ugyan úgy tolja a fejét az ajtó hoz hogy be akar jönni.

Próbáltam úgy hogy mielőtt bemennék öntöttem a táljába egy kis tápot, néha bejött és evett míg bementem, de utánna kaparta is az ajtót. Volt úgy is hogy inkább ott hagyta a kaját és be surrant mellettem.

Meg pláne ez az ajtó kaparás..... idén a 2.-dik ajtónk amit miatta cserélni kellett.......


Szóval tanácsot kérnék hogyan látnátok neki hogy leszoktassam hogy ne jöljön be a házba, vagy csak akkor amikor én hívom/engedem ?



2022. nov. 22. 23:30
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
Ez most mar nemigen fog menni, sajnos. Igazsag szerint hiba volt, hogy korabban idonkent beengedtetek. A kutya tudataban ezzel a haz belseje is a sajat territoriuma reszeve valt, es ugyanugy ragaszkodik hozza, mint a kerthez vagy udvarhoz, ahol maskor tartozkodik. Az o szempontjabol teljesen onkenyes es erthetetlen, hogy egyik naprol a masikra megtiltottatok neki valamit, ami addig szabad volt, es most mintegy eroprobakent fogja fel a dolgot. Kb. ugyanugy erzi magat, mintha eddig jo neven vettetek volna, hogy orzi a hazat es megugatja az idegeneket, most meg egyszerre leszidjatok, ha barkit is megugat. Azt meg tudja tanulni egyenkent, hogy ez vagy az az ember barat, de egy ilyen onkenyes valtast nem tudna felfogni. Sokan ugyanezt a hibat kovetik el, amikor a kiskutyanak megengedik, hogy felugorjon az agyra, aztan mar hiaba probaljak a felnott kutyat leparancsolni.
2022. nov. 22. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Nemrég költöztem el szüleimtől, az eddig csak kinti kutyáim végre bejöhettek. Eleinte korlátlanul bejöhettek bármikor, de nehéz volt őket kiküldeni, pl. mikor takarítani akartam és útban voltak. Az egyik még meg is morgott, meg akart harapni mikor kiraktam. Utána bevezettem, hogy csak akkor jöhetnek be, ha előtte leülnek az ajtó előtt és csak utasításra léphetik át az ajtót.
2022. nov. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Hogolyocska egy kistestu kutya,aki fazik kinnt? Vagy maganyos? Mert a kutyajs szemelyes jelenletre vagyik am!!!
2022. nov. 23. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%

Csóri Hógolyó csak veletek akar lenni, nem pedig az udvaron egyedül... Ez pedig nem egy túl nagy csoda, a kutyák társas állatok, méghozzá talán az egyedüli olyanok, akik inkább keresik az ember társaságát, mint a fajtársaikét...

Esetleg a kutya szükségleteit is át kéne gondolni, mielőtt ilyen szabályokat bevezettek.

Én inkább azt várnám el, hogy bent normálisan viselkedjen, ne legyen zavaró a jelenléte, ergó a matracát egy olyan helyre raknám, ahol minden történés jól látható és mikor bent van, csak a matracon lehetne, kivéve, ha engedem, hogy elmenjen onnan. Azt meg úgy tudod elérni, ha következetesen mindig visszaküldöd.

2022. nov. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Jesszus. Mondjuk alapból menjetek el vele kutyaiskolába, mert itt nem az az egyetlen probléma, hogy belóg a házba, amikor megtiltod, itt alapvető problémák vannak a neveltetése és a dominanciaviszonyok terén. Elsősorban nektek kell megtanulni kutyát nevelni, értelmezni a viselkedését, mert ez a leírásod alapján nagyon nem megy. Megfelelő kutyakiképző - akár házhoz menő is - segíthet ebben.

Egyébként a kutyák a szokások rabjai, rendszer kell az életükbe, olyan nincs, hogy eddig folyton bent volt, most meg egyszer csak nektek ez már nem fekszik, és akkor hirtelen fogja fel, hogy miért lett kizárva a falkájából.

2022. nov. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos kutyus nevelésénél fontos a "ha nem, akkor mindig nem" szabály. Ha néha megengeded neki, akkor nem fogja érteni hogy most miért lehet, most meg miért nem.

Esetleg ha valami rendszer lenne benne, aminek látja az értelmét. Pl csak ebéd után, vagy csak éjszakára, vagy nem tudom. De mindig egy bizonyos időben.

De sajnos mivel már így szokta meg elég nehéz lesz rávenni hogy utólag megszokja, csak összezavarjátok őt.

2022. nov. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!