Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átveszik az állatmenhelyek a...

Átveszik az állatmenhelyek a lejárt szavatosságú (fagyasztott) sült és főtt húst?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nagyobb mennyiségű, lejárt szavatosságú fagyasztott húsételem van. (sült és főtt hús főleg) NEM romlott, de emberi fogyasztásra már alkalmatlan. Kérdésem, hogy állatmenhelyek átveszik-e esetleg? Próbálom körüljárni a témát, nem szívesen dobnám ki. Kapcsolatba fogok lépni állatmenhelyekkel telefonon, de érdekelne, hogy nektek van-e tapasztalatotok?


Lehet az állatmenhelyektől és innen is azt a visszajelzést kapom, hogy dobjam ki a francba, de nem szeretek pocsékolni. Természetesen a kutyáknak sem adnék olyan ételt, ami nem jó nekik, szóval ha nincs más megoldás, kidobom. (nemrég elhunyt rokon halmozásbetegségben szenvedett, 50+ kg húsról van szó)


Valaki, tapasztalat?


Köszi előre is.



2022. nov. 24. 16:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nem fogják megkockáztatni, hogy az egész telep megbetegedjen. Többe kerülne nekik az orvosi kezelés az amúgy is szűk büdzséből, mint 50 kiló hús.

De ez nem tapasztalat, hanem a véleményem.

2022. nov. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Ettől tartok én is... Köszi, hát meglátom, mások mit írnak, de valószínűleg ki kell dobnom a húst.
2022. nov. 24. 17:05
 3/24 anonim válasza:
76%
Én sem kockáztatnék egy tömeges ételmérgezést, ami lehet hogy nem következne be. De mi van ha mégis? Szóval, én is a kukázást javaslom.
2022. nov. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Meggyőztetek, eleve a kukázás felé hajlottam, csak a mennyiséget meglátva elgondolkodtam, nem lehetne-e valamire felhasználni ezt a rengeteg húst?


De fő a biztonság: Nem szeretnék megbetegíteni egyetlen kutyát sem. Fájó szívvel, de megszabadulok a húsoktól.


Köszönöm a válaszokat!

2022. nov. 24. 17:31
 5/24 anonim ***** válasza:
42%

Ugyan...mikor a kutya is elássa a csontot,utána meg 2 hét múlva kiássa és megeszi...


Ne dobd ki,előtte kérdezz rá menhelyeknél! Forralás után simán adható kutyáknak.


Még mindig jobban járnak,mint a helyi menhely,ahová az óvodából konkrétan romlottan vitték az ételmaradékot a menhelyi kutyáknak.

2022. nov. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
31%
Sajnos biztos, hogy van olyan menhely, ahol átvennék (pl. olyan helyeken, ahol állatot is kiadnak szó szerint bárkinek azonnal). Azért, mert szerencsétlen állat menhelyen él, még nem kell ehetetlen szart kapnia. Kb. mintha egy hajléktalannak megsavanyodott tejet meg penészes kenyeret adnál.
2022. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
64%

Nem romlott, hanem "lejárt szavatosságú" húsról van szó. Meg kell szagolni (enyhe szag esetén kóstolni is), és ha felolvasztott állapotban jónak (max. enyhén állottnak) tűnik, akkor az egy kutyának tökéletesen jó eledel lesz.


Tehát semmiképp se dobd ki, ha nincs romlott szaga!

2022. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
39%
Be. Ingyen van.
2022. nov. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
71%
Sejtettem, hogy a hasznos választ pontozzátok le. Szóval minden állatmenhelyen rengeteg kaja van az állatoknak, és csak a legdrágább kutyaeledelt ehetik? Amelyik kutyának nem jut, azt meg elaltatják. Ha nem büdös, még én is megenném azt a húst, sőt szerintem sok más ember is. A lejárt szavatosság nem egyenlő azzal, hogy romlott, és hú ételmérgezést okoz. Ha így lenne, nekem már vagy 100 ételmérgezésem lett volna, de egyetlen egy sem volt, még gyomorrontásom is csak enyhe. Meg kell győződnina hús minőségéről, és akkor ki lehet dobni, ha kicsit is büdös. Bár egyet nem értek, ha fagyasztott a hús, de főtt és sült is, hogy lehet szavatossági ideje?
2022. nov. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
13%
Nem veszik be, nem is tehetik. A kutya meg nem szemetes, ha menhelyi sem, nem fogják romlott kajával etetni, akkor is ha a "nagylelkű" adományozó jónak titulálja.
2022. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!