Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beleférhet egy kutya az...

Beleférhet egy kutya az életünkbe?

Figyelt kérdés

Mi az a minimum, aminek meg kell lennie egy kutyának (optimális esetben uszkárról beszélünk)?


- 4 fő család vagyunk, 2 iskolás gyerekkel (9 évesek)

- nagy családi ház, kis kert, de tényleg csak kicsi

- félig home office-ból dolgozunk, nagyjából mindig van valaki otthon

- gyerekek 4-re érnek haza

- napi séta, játék megoldható

- anyagiak rendben (telik jó kajára, oltásra, gyógyszerekre, ha kell)


Ami miatt bizonytalankodunk:

- egész nap nem tudunk vele foglalkozni, mert dolgozni is kell

- ha mégis elmennénk a családdal valahova fél napra mondjuk, akkor elvan -e egyedül, ha nem vihető oda (mondjuk kajálás és mozi ugye)

- ha bejön egy nyaralás (max. egy hét) elfogad -e mást is, hogy vigyázzon rá (barátokat)


Vajon ilyen feltételekkel bevállalható lehet egy kutya?


2022. nov. 24. 23:07
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
89%
Igen.
2022. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim válasza:
89%
Igen, meg szerintem sok kutyás programlehetőség is van már.
2022. nov. 24. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
95%
Beleférhet, de a családban ki vágyik rá?
2022. nov. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Hát gyakorlatilag mindenki vágyik rá, főleg a feleségem, ő az elsőszámú rajongó, de a gyerekek és én is állatbarátok vagyunk. Annyi, hogy sosem éltünk együtt állattal, gyerekkoromban volt egy kinti kutyánk falun, de az egészen más élethelyzet volt, nem nevezném felelős állattartásnak, csak úgy volt az a szegény kutya. A miénk benti kutya lenne. Sokat gondolkodunk rajta, nem szeretünk felelőtlen, kapkodó döntéseket hozni, és egy kutya vagy 15-20 évig is él, engem megijeszt ez az időtáv, mint még egy gyerek.
2022. nov. 24. 23:29
 5/43 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem igen. Az, hogy ezek a kérdések felvetődtek bennetek már egy jó jel.

A legaktívabb kutyával sem kell 0-24-ben foglalkozni, ráadásul egy kutyának sokszor már az is nagy plusz, ha figyelheti a gazdáját, kap néha egy kis simogatást stb. persze akkor, ha aktívan is foglalkoznak vele a nap egy részében.

Szoktatás kérdése is, hogy elvan-e pár órát egyedül otthon. Ha mindig van otthon valaki, akkor erre tudatosan figyelni kell, hogy ne élesben derüljön ki, ha még fejlődnie kell ebben.

Nyaralás: ki kell tapasztalni, de szerintem meg lehet oldani. Ez is függ attól, hogy mit szokott meg, mennyire ismeri azt a személyt, környezetet, ahova került, mennyi foglalkozásra van szüksége stb. Van, akinek a kutyapanzió jött be. Kutyabarát szálláshelyek is vannak már, némelyik nem csak papíron az ;), több kötöttséggel és utánajárással jár ugyan, de a kutyás nyaralás sem lehetetlen.

2022. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Gép előtt dolgozom, akár az ölemben is lehet munka közben, csak arra nem érek rá, hogy labdázzak és fel-alá rohangáljak vele, mert fókuszálnom kell, de a simi mindig belefér.


Mivel kutyás tapasztalatunk nincs csak ikres kisgyerekes, valószínűleg nem a megfelelő feltételezésekből indulok ki :) és könnyebb is lehet, mint amilyennek most képzelem.


Nektek úgy látom, már van kutyás tapasztalatotok, kérlek, soroljátok fel a legnehezebb, legrosszabb dolgokat, mi az, ami miatt a legnehezebb a kutyás lét?

2022. nov. 24. 23:55
 7/43 anonim ***** válasza:
97%

- egész nap nem tudunk vele foglalkozni, mert dolgozni is kell


Nem is kell. A kutyának is megvan a saját ideje, ezt ő is szépen meg fogja tanulni. Ha jól le van fárasztva úgy hever mint akit leütöttek.


- ha mégis elmennénk a családdal valahova fél napra mondjuk, akkor elvan-e egyedül, ha nem vihető oda (mondjuk kajálás és mozi ugye)


Szerintem ha van egy kutyád érdemes olyan programot szervezni amire lehet vinni őt is, sok kutyabarát hely van. De ez szoktatás kérdése, ha megszokta akkor 8 órát azért kibír, ennél többet egyedül azért nem.


- ha bejön egy nyaralás (max. egy hét) elfogad -e mást is, hogy vigyázzon rá (barátokat)


Mint az előbb, itt is úgy gondolom, ha van egy kutyád vidd el magaddal nyaralni, úgy érdemes szervezni.

Kutya személyiségétől függ, hogy elfogad-e mást, de én a helyetekben inkább közeli kutyás rokonhoz adnám, akit jól ismer, mert ha egy kutyákhoz tök hülye embernek adsz egy kutyát(aki lehet csak kedvességből vállalja) abból lehetnek gondok. De ez utóbbi tényleg nagyon a kutyától függ. Én pl. csak a belső családi körre tudom bízni, mert rajtam kívül csak rájuk hallgat.

2022. nov. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
95%

7-eshez még.

Kell egy fix ember aki biztos minden nap tud vele foglalkozni.

Kutyaiskola (mert ott nem a kutyát tanítják, hanem téged)

Arra figyelj, hogy tenyésztőtől vegyél kutyát, így elkerülhetsz sok gondot. Mint pl. betegségek, idegrendszeri gondok, szapitól lehet uszkár szerű keveréket kapsz, de nem fajtisztát, vagy még köze sem lesz a fajtához.


Valamint türelem kell még. Egy kölyök "macerás", rombolhat, rághat, stb...

Amúgy az uszkár nagyon okos kutya, szóval könnyű tanítani.

2022. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
97%
Szóval van hozzá kedvetek, időtök, helyetek és pénzetek is. Így leírás alapján teljesen alkalmasok vagytok rá. (Egész nap senki sem foglalkozik a kutyával, és mindenkinek vannak olyan programjai, ahova nem tud kutyát vinni, ettől senki nem lesz rossz gazda.)
2022. nov. 25. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk valószínűleg kicsit más problémák jönnek elő (kerti kutyánk van, amiért repülni fognak itt a pirosak :P), de amik elsőre eszembe jutottak a kutyával kapcsolatban, az szülőként nem hiszem, hogy meglepetés lesz neked.

Az egyik a idő: eleget foglalkozol-e vele vagy rossz gazda vagy? Ezer dolgod van/rossz idő van/beteg vagy, de valaki számít rád, menni kell. A több tagú család itt nagy előny.

Programok tervezése: lehet kutyát vinni? Mi legyen vele, ha nem? Megoldható mégis? Mi általában tömegközlekedünk, gyerekkel és kutyával van benne kihívás. Aki autózik, ott át kell gondolni a csomagolást (a tesóméknak a kutyabox elfoglalja a csomagtartót, hosszabb útra tetőboxot használnak). Étteremnél is keresgélni kell (célszerű előzetesen a neten), hova mehettek be. Nekünk eddig többnyire jó tapasztalataink vannak, pedig nem épp "jajj, de cuki" méretű és küllemű a kutyánk. Ti azért egy uszkárral ennél is jobb helyzetből indultok.

Kutyabiztos lakás és kert, főleg ha kölyök kerül hozzátok. Készülj fel a károkra! Ikres szülőnek kell ezt magyaráznom? De, ahogy mondani szokták, a fáradt kutya a jó kutya és ha kitartotok, később már kevesebb gond lesz ezzel.

Nevelés: mindig lesz, aki jobban tudja, akinek a kutyája már annyi idősen... vagy miért nem neveled meg és hasonlók. Közben hetek óta azon agyalsz, hogy oldd meg a problémát. Akinek van lesz.rom tablettája, az legalább az elsőt hanyagolhatja, a második mondatot úgysem ússza meg. ;) 5-ös válaszoló voltam.

2022. nov. 25. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!