Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel segíthetem pluszban a...

Mivel segíthetem pluszban a kutyám pocakját?

Figyelt kérdés

Még két éve volt egy középsúlyos hasnyálmirigy gyulladása a kutyámnak, azóta nagyon érzékeny a kis gyomra. Nem tudjuk mitől alakulhatott ki, épp ivartalanítás után 1-héttel lett anno beteg. Azóta szigorúan diétás szuper prémium tápot eszik, viszont itt nálunk a telepen állandóan dobálnak ki az ablakon főtt húsokat, csontokat a levesből (gondolom én) és ha nem én sétáltatom, fel fel eszik néha ilyesmit, ritkán. Van amikor fogalmam sincs mitől lesz hasmenése, nagyon érzékeny a gyomra. Amikor ez van, mindig hasmenése van, néha hány is, mindig elviszem orvoshoz ahol folyton injekciókat kap. Ebben az évben 4x is volt hasmenése-hányása, ami miatt vittem orvoshoz.

A múlt évben csak 2x...


Szoktam adni neki probiotikumot, viszont nem érzem elég hatásosnak, illetve szőlőcukor van benne, fogalmam sincs mert ennyire nem értek hozzá hogy ez egyáltalán jót tesz-e neki, de az orvos szerint adjam nyugodtan.


Kipróbálnék valami mást, maximum pénzt veszíthetek.

Néztem ezt a Humac port, meg egy csomó dolgot láttam még, nem tudom melyiket vegyem meg. A pénz nem számít, fontos lenne hogy sokáig egészségben éljen a kutyám. Tehát nem baj, ha drágább de megbízható terméket ajánlotok.


Szeretnénk kicsit kevesebbet állatorvoshoz járni. :)


Nagyon szépen köszönöm, ha segítetek!



2022. dec. 1. 19:10
 1/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem gondolnam, hogy ennyire ne lehetne a kutyara figyelni. Az enyem is felenne minden szart a foldrol, ami eheto, de ha eppen akkor nem is tudom letiltani rola,mert makacskodik, el tudom huzni onnan, vegso esetben ki tudom venni a nem odaillo kajat a szajabol.


Miert nem tudtok erre figyelni? Miert nem probalkoztok letiltani?

2022. dec. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
77%

Milyen probiotikumot kap?


Belekre, hasmenésre a Florentero pl tök jó, de a probléma forrását nem oldja meg.


Hasnyálmirigy bántalmas, érzékeny gyomrú kutyánál, nem legyintek, hogy "jajj felevett valamit", nem okés, hogy felelőtlenség miatt hány és fosik a kutya.


Figyelni kell kutyasétánál, nem a telefont vagy az eget bámulni, ha más nem, szájkosár...


"A pénz nem számít, fontos lenne hogy sokáig egészségben éljen a kutyám."

"Szeretnénk kicsit kevesebbet állatorvoshoz járni. :)"


Ez a kettő teljesülne, ha figyelve lenne rá séta közben. Próbáljuk meg kizárni a kiváltó okot!

2022. dec. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szeretném, ha többféle terméket írnátok, hogy tudjak válogatni.


A kutyám csak is csak rám hallgat, senki másra. Viszont nem vagyok 24-órán keresztül itthon, így is egynap 4x viszem, és ha tehetem viszem a munkahelyemre is. Rengeteget foglalkozom vele, ha velem sétál még csak eszébe se jut felenni valamit, ezért is van csak ritkán vészhelyzet, ha esetleg édesapámmal sétál ő nem tud mit tenni a helyzet érdekében sajnos. Nem tud belenyúlni a szájába, mert rokkant. Hallgatni nem hallgat rá, pórázon viszi de hiába. Így se eszik fel minden alkalommal ha vele sétál, csak ha otthagyhatatlan falat van kidobva...

Így ennyire tudjuk elkerülni ezt, ennél jobban már nem lehet. Biztos vagyok benne, hogy más kutyája is eszik a földről, hiába tesz meg mindent ennek elkerülése érdekében.


Ha kérhetem, inkább a termékekkel kapcsolatban írjatok. Köszi. :)

2022. dec. 1. 20:26
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Ha más viszi a kutyát, akkor adjatok rá szájkosarat.

Egyébként egy rendesen nevelt kutya csak a saját tányérjából eszik, söt a legtöbb esetben onnan is csak az után, ha erre engedélyt kap.

2022. dec. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem, mas kutyaja nem eszik a foldrol seta kozben, vagy ha probal, meg lehet akadalyozni. Mert ha tetszik, ha nem, ezt lehet.

Ha napi negyszer viszed setalni, apad minek viszi? Vidd csak te.

Ez rohadt veszelyes, nem csak a korabbi betegseg miatt, hanem amugyis!

Orvostol kerdezd meg, milyen etrendkiegeszitoket ehet. Erzekeny emesztesnel nem kaphat mindent ossze-vissza, hiaba is ajanljuk.

2022. dec. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám szívférgesség miatt hosszú antibiotikumos kezelést kapott, ami nem tett jót a bélflórájának. A mi orvosunk azt javasolta, hogy adjak neki élőflórás kefirt vagy joghurtot.(én Activiát és kaukázusi kefirt adtam) Arra kell figyelni, hogy natúr kefir legyen, nem szabad gyümölcsöset adni, mert ezekben lehetnek mesterséges édesítőszerek, ami mérgező a kutyák számára. Nálunk ez bevált, a hosszú kezelés alatt nem volt sem hányás, sem hasmenés.
2022. dec. 2. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutyám csak rám hallgat - nos, akkor oldd meg, hogy TE sétáltasd, ugyanis, hogyha a mások által nem behívható kutyád valakit ne adj ég megtámad, az probléma.


Más: szájkosár - ennek alapnak kéne lennie, egy nem engedelmes kutya esetén (hogy neked engedelmes, másnak nem).

2022. dec. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amugy mondjatok itt a szajkosarat, de az enyem pl tud enni benne, direkt ilyet vettem, hogy tudjam jutalmazni, meg tudjon lihegni benne.

Bar ugye ilyenkor en adom neki a falatot, nem tudom, hogy foldrol fel tudna-e venni, nem probaltuk.

De ebbol kiindulva kisebb kajakat attol meg fel tudna nyalni, nem? Nyilvan legalabb nagyobb csontot nem.

2022. dec. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

8-as nyilván nem olyat kell venni... Pl amit én vettem, abban pont nem tud enni, ha akarod se (fressnapf műanyag)


Ahhoz meg nagyon akarni kell, hogy a szájkosárba a póráz végén benyalja a kutya.

2022. dec. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Itt nálunk majdnem mindennap dobálnak ki valamit, a kutyám mégis max néha eszik fel ilyesmit, pedig mindennap itt van sétáltatva. Az orvos azt mondta, egyáltalán nem olyan súlyos a baj, mint amennyire túlreagálom. Válasszam azt a táplálékkiegészítőt, amelyik szimpatikus. Pl említette a Humac nevű port, amiről már én is hallottam, viszont én úgy tudtam az allergiára van.


Mindenesetre, annyira jó lett volna, ha mindenféle termékneveket kapok, kinek mi vált be, mit ajánl mert nyilván minden kutyának más fog beválni, jó lenne ha lenne lehetőségem válogatni. Saját személyes velemenyekre voltam kivancsi a TERMÉKEKRŐL.

A kutyám nem bírja elviselni a szájkosarat, akkor se ha a földhöz vágom magam. Ez a kutya egy teljesen jól nevelt kutya, nem vagyok hülye, felelős állattartó vagyok, a mi környékünkön mindenki küzd ezzel a felevés dologgal is, olyan kutyás gazda is aki konkrétan kutyakiképző.

Kérlek ekézzétek azokat a gazdákat, akik a kertbe kivágják a kutyájukat, és házikosztal etetik őket, illetve kínozzák őket.


Ha lenne kedve valakinek továbbra is írni, kérem azt azért tegye, hogy véleményt formáljon emésztést segítő termekekről, hiszen a kérdésem is erre irányult.

2022. dec. 5. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!