Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztaltatok már olyat,...

Tapasztaltatok már olyat, hogy 2 hete világos színű és nagyon laza a kutyus kakija?

Figyelt kérdés

2 héttel ezelőtt külföldre kellett utaznom, így itthon lett hagyva a szüleimnél a kutyus. Már külföldön kaptam a hírt, hogy a kutyus meg van fázva orvosnál volt. Kapott antibiotikumot(hátha fertőző), fájdalom csillapítót meg egy valami glicerines köptetőt. Ezeket adtuk neki serényen azon a héten. És itt lett a kakija világos színű és elég laza állagú (értsd már alig tudom felszedni). Viszont ez már több mint két hete volt. Viszont a múlt héten csütörtökön átesett egy ivartalnításon(kan a kutyus) és emiatt megint fájdalom csillapítót szedett 3 napig, azt hiszem e hét hétfőig. Szerdán este voltunk állatorvosnál, mert nem tudott elaludni mert annyira kidörzsölte a kis zacsiját a sok leüllögetésben. Ezért kapott injekciós fájdalom csillapítót. Említettem a dokinak a kakis dolgot is amire mondta, hogy ez lehet valami vírus is vigyek neki kakimintát (nyilván ezt fogom tenni, nem kell olyan válaszokat írni, hogy ne itt kérdezgess hanem menjél vele orvoshoz, thx).

Viszont tegnap adtam neki valami probiotikumot amit a doki adott meg egy kis rizst is. Aztán este viszont iszonyú hisztibe kezdett es kiderült, hogy enni akar (pedig nem kapott kevesebb kaját mint bármikor máskor). Ma viszont már dél van, ilyenkor legalább 2x szoktunk már enni, ennek ellenére eddig el sem fogadott semmi kaját.

Leginkább a kiváncsiság/aggodalom hajtott amikor kiírtam ezt a kérdést, hogy esetleg veletek történt-e hasonló, ha igen akkor mi volt a baj? Nyilván ha nem eszik egész nap és még roszabb lesz a kakija akkor szaladok is a dokihoz hnap vagy még ma este.



2022. dec. 2. 12:07
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk egyiknél akkor fordul elő ilyen széklet, ha csirkés és/vagy gabona tartalmú tápot eszik. Gabonamentes táptól viszont teljesen rendben van.
2022. dec. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
97%
Simán lehet, hogy ez a sok különböző, egymás után, sokáig szedett ilyen-olyan gyógyszer okozta/okozza a laza székletet. Probiotikumot add neki + a rizs is segíthet, és majd a doki is mond valamit a székletminta alapján, de jó eséllyel csak a gyógyszerek által megzavart emésztőrendszer az ok, és visszaáll minden ha nem kell több gyógyszert szednie.
2022. dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%

Túl sok zsír, esetleg májprobléma is okozhatja, esetleg lehet az antibiotikum miatt felborult bélbaktérium egyensúly. Nem javasolták antibiotikum mellé a májvédőt, illetve probiotikum szedését is?

Egyébként egy kakiminta az orvoshoz, és vérvétel sokmindent megmagyarázna.

2022. dec. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat. Szerencsére evett ma, az esti kakit még várom, hogy a probiotikum/rizstől valami javult e. :/
2022. dec. 2. 15:59
 5/5 A kérdező kommentje:
A kaki kérdés valószínűleg megoldódott és csak stresszes vol. Ma már eleg szép volt. :)
2022. dec. 3. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!