Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hullik a rövidszőrű...

Mennyire hullik a rövidszőrű kutyátok szőre? Másnál sincs kb szőrhullás?

Figyelt kérdés

Több kutyás mondta, hogy azért választott kozmetika igényes fajtát (pl bichon, yorki), mert nekik nem hullik a szőrük és hogy mindenki "rémtörténeteket" mesél a szőrhullásról. Aztán megsimogatják az enyémeket (hárman vannak, mind rövidszőrű) és teljesen meglepődnek, hogy szinte egyáltalán nem hullik a szőrük. Tavasz végén, nyár elején van egy-két hónap amikor több szőr jön belőlük, de egyébként tényleg nem is lehet észrevenni. Heti 2x fésülöm őket, heti 1-2x porszívózom és tisztaság van. Én találkoztam más rövidszőrű kutyákkal és tényleg sokukról söpörni lehetett a szőrt, de nem értem miért. Fekete kutyámnak szép fényes a szőre, igaz majdnem 1 évbe került, hogy menhelyi, korpás szőrét átváltsa + az ivartalanítás is bezavart nála, de azóta is szép egészséges. Szokták kérdezni, hogy mit adok nekik, mit csinálok, hogy nem hullik egyiknek sem. Én meg őszintén nem tudom mit válaszoljak ilyenkor, mert semmi extra kiegészítőt nem kapnak, csak porcvédőt kúraszerűen, de az nincs hatással a szőrzetre.


Vannak még itt olyan rövidszőrű kutyagazdik, akiknél minimálisan hullik a kutya szőre? Mivel etettek? Kap valami kiegészítőt?



2022. dec. 5. 20:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Szomszédomnak amstaff van. Gyönyörű, díjnyertes kan. A mi lakásunk is állandóan tele van a szőrével,nemhogy az övék. Szerintem az a kutya egész évben vedlik.

Szerencséjük,hogy mi lakunk mellettük. Nem szóltam 1x sem. Pedig még a kiteregetett ruhába is beleáll, mint a tüske.

2022. dec. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A kinti-benti kutyákra jellemző, hogy szinte egész évben vedlenek. Az enyém 1 hónapja kezdte, és már megőrülök tőle. Heti 3-szor fésülöm, napi 1-2 porszívózás, és így is minden tele vele. Pedig nagyon tuti a kajája, kap táplálékkiegészítőket, de kinti-benti, szóval jobb, ha belenyugszom.
2022. dec. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem jack russellem van, borzalmasan hullik a szőre, ez szinte fajtajelleg, nem etetés, minden jrt gazdi erről számol be.


Ha jól emlékszem, a dobiknak viszont alig hullik.

2022. dec. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nálam egy csivava keverék (valószínűleg mopsz lehet az ősei között) egy tacskó keverék és egy vegyes utcai mix alkotja a csapatot. Brit Care és Josera tápot esznek, Rocco konzervvel kiegészítve.
2022. dec. 5. 22:00
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekunk is fekete dijnyertes amstaffunk van. Szomszedunk tereget,de nem szolt egy szot se,mert o van felettunk . 😂

Fekete kutyahoz fekete ruha kell ,szortaszito vagy szoros eleve.


Selyem,mubor,bor,latex,muszor ,nyulos szovet.

2022. dec. 6. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én amstaffomnak is hullik a szőre, és ez akkor a legdurvább, amikor rám tehénkedik, majd nem sokkal később tovább áll. Kb a fél kutya rajtam marad. :D


Párszor az is megesett, hogy beleállt a talpamba a tüskés szőre. De én így szeretem. :)

2022. dec. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kutyakozmetikusként mondom, hogy nem tartanék rövid szörűt :'D ha csak nem uszkárról, vagy egyéb hasonló szőrtípusú kutyáról van szó, akkor bizony a kutyák vedlenek. Vannak időszakok amikor jobban, de egész évben hullajtják a szőrüket, ami normális, jó étrenden tartott, tökéletesen egészséges kutyák esetén is.

A rövid szőr átka, hogy mindenre rátapad. 5 éve halt meg a dalmatám, és a mai napig találok a szőrszálaiból a lakásban. Most ír szetterem van, és sokkal jobb a helyzet, hiába hullik neki is, a szőre csomókban összegyűlik a sarkokban, a szőnyegből pedig egy kefével távolítom el.

2022. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg csak nálunk ilyen a helyzet :D persze, enyémeknek is hullik, de minimálisan. Nyár elején van egy hónap, amikor intenzívebb, azt túl kell élni, bár akkor sem fulladok bele a szőrbe. Jártam németjuhászosnál, huskysnál na az durva volt.
2022. dec. 7. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!