Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem féltik a kutyáikat azok...

Nem féltik a kutyáikat azok az emberek, akiknek barátságos, de nem behívható kutyájuk van?

Figyelt kérdés

Rendszeresen belefutok ilyen póráz nélkül sétáltatott kutyákba, nevükre sem hallgatnak. Egyszerűen nem értem hogyan merik elengedni őket így. Nem gondolnak bele, hogy összefuthatnak egy egyáltalán nem barátságos kutyával is, aki pillanatok alatt megtépi az övéket, mert az minden egyes kutyához kérdés nélkül odarohangál?


Én több kutyával sétálok, egyik reaktív és minden egyes alkalommal szólnom kell, hogy hívja be a kutyát, 10ből 9 alkalommal nem sikerül nekik, sokszor még nekik áll feljebb... egyszerűen nem értem mit gondolnak, múltkor dühömben már azt mondtam, hogy jól van, meglátjuk hány darabban távozik a kutyája... ezzel próbáltam rávenni, hogy szedje össze gyorsan a kutyáját, mert amúgy a reaktív kutya sem harap, csak bunkózik és generálja a feszültséget, amire a másik rosszul reagálhat. Ő legrosszabb esetben is odacsíp, de pontosan ezért nincs oda engedve minden kutyához, mert ez könnyen vezethet balhéhoz.


Nem tudom mi történne, ha egy valóban agresszív kutyához mennek így oda 🤦‍♀️


2022. dec. 7. 21:44
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
3%
Lazuljal,a kutyad is lazabb lenne. A rendszeres kocogas is segit ellazitani az embert es kutyat is.
2022. dec. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
93%
Nem féltik, leszarják, És baromi sok ilyen felelőtlen senkiházi van.
2022. dec. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
94%

Ezt amugy en se ertem... en is sajnos sokszor talalkozom ezzel a problemaval, az en kutyam is reaktiv, de o amugy nem agressziv. Volt mar ra pelda, hogy kozel jott a kutya, az enyem elkezdett ugatni, aztan az idegen kutya valaszul meg nekiugrott.

Jol mondod amugy, nyilvan az az orult ugatas,amit az enyem levag, borzasztoan idegesiti a kutyakat, en ezt teljesen megertem...de faszert nem lehet figyelni es igenis hasznalni kozteruleten azt a rohadt porazt. Raadasul en varosban elek, forgalmas helyen, nem is az van, hogy a szantofoldon engedik el oket.


Meg amugy mar tok szuperul el tudom a kutyam figyelmet terelni es az esetek nagyobb reszeben mar nem is ugat, de ehhez tavolsag es ter kell. Ha a pofajaba maszik egy masik kutya, nyilvan mar en se tudok tenni semmit, a raszolas ekkor mar nem hasznal.

2022. dec. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

#1 ez nem így működik


#2 igen, nálunk is ugyanez van, bár enyém nem is főként ugat, hanem morog, hörög, ugatás csak az utolsó opció. Egyébként alapvetően barátságos, vannak haverjai, de a lerohanom a másikat stílusú kutyákra "bepöccen" és bizony ilyenkor hörög és odacsíp. Persze pont ezek vannak póráz nélkül, mert jaj csak játszani akar. Többi mellett meg simán elsétál láb mellett, de ahhoz az kell, hogy a másik kutya se nyomuljon rá felpörögve, mert akkor átveszi az energiát és ő is vemehensen fog reagálni a közeledésre. Persze az én jó anyámat, ha az enyémek nem kérnek a másik kutyából, de a gazda továbbra sem bírja elhívni tőlünk 🤷‍♀️ van amikor pillanatok alatt a semmiből tűnik fel a másik kutya, gazdája szépen lemaradva, azt se látja, hogy ott vagyunk, de a kutyája már jön hozzánk

2022. dec. 7. 22:28
 5/30 A kérdező kommentje:

Bocsánat *#3

#2 jó tudni, hogy nem csak nálunk gyakori ez a típus...

2022. dec. 7. 22:29
 6/30 anonim ***** válasza:
93%
Adott esetben féltik, csak másokra nincsenek tekintettel. Volt olyan kutyás, aki akkor hívta vissza a kutyáját, amikor az már a bokámat csócsálta és épp belerúgtam volna a másik lábammal.
2022. dec. 8. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
98%

Én se szeretem ezt. Felelőtlen kutyatartó az ilyen.

Szerencsére az én kutyáim viszonylag barátságosak, de nem jó ez a szemből konfrontálódás úgy, hogy odarohan hozzájuk egy idegen kutya. A múltkor egy német juhász futott oda hozzánk elég nagy vehemenciával, de szerencsére csak felborították és belecsipkedtek itt-ott. Pedig akár megfoghatták volna a két végén és széttéphették volna, ezt a póráz nélkül sétáltató gazdi soha nem tudhatja. Persze ilyenkor legyintenek a legtöbbször, hogy az övé barátságos, és továbbra is póráz nélkül viszi.

2022. dec. 8. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
91%

Régebben nem volt ennyi póráz nélküli kutya, nem is féltem kutyával sétálni. De mára már nem kellemes a séta, hanem figyelem messziről jön e valaki, nyitott kapuk, szóval veszélyes minden egyes séta.


Amúgy az összes macskát szabadon engedő is éppolyan felelőtlen, mert minden nap orosz rulett, élve hazamegy e. Csak éppen az emberre nem veszélyesek, csupán ezért nem büntetik meg a gazdáikat.

2022. dec. 8. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
Soha nem merem elengedni a kutyámat. Csak egy túristaútvonalon az erdőben. 2-3 méternél távolabb nem hagy le. Mindig visszanéz és megvár.Én féltem őt meg a gyerekeket is.
2022. dec. 8. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
Én amit látok Budapesten, akkor kezdik félteni, amikor már baj van (eltűnt, elütötték, megsérült... stb.), addig nem. De van, aki akkor sem félti, amikor az állatvédők már többedszer szedik össze az utcán.
2022. dec. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!