Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyakörv vagy hám?

Nyakörv vagy hám?

Figyelt kérdés

Tavasszal mentettem meg egy hosszabb testű kölyköt az utcáról, hasonlít a tacskóhoz, de keverék. Már az elejétől fogva hámmal sétáltattam, ugyanis több helyen is olvastam, hogy a hosszabb testű kutyákat jobb hámmal sétáltatni, mint nyakörvvel, hogy hogyha húz, akkor ne terhelődjön annyira a háta. Alapból nem szokott húzni, szépen sétál mellettem, viszont így is lehet egy-egy kivétel, ha esetleg valamilyen kisebb állatot lát, stb.

Tegnap beszéltem egy ismerősömmel, akinek több kutyája volt már és elkezdte mondani, hogy nem kellene hámmal sétáltassam a kutyát, mert nem jó neki.

Még hozzátenném, hogy a kutyuson csak séta közben van hám, jó rá, nem szorítja és jól érzi magát benne, valamint a hám mellett van rajta nyakörv is.

Illetve nem vagyok kezdő kutyás, nem ő az első, csak soha nem volt még dolgom hosszú hátú kutyával



2022. dec. 10. 13:58
1 2
 1/13 Maya Bunnyheart ***** válasza:
89%

Teljesen jó a hám. Ha a kutya szépen sétál akkor igazából mindegy hogy mi van rajta.

A hosszú teste miatt szerintem is előnyösebb a hám.


Egyébként milyen fazonú a hámja? Mert nem mindegyik jó hosszútávon.

2022. dec. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ilyen hámja van:

[link]

2022. dec. 10. 14:20
 3/13 anonim ***** válasza:
93%
Azzal sétáltasd amivel jó nektek. Van aki a nyakörvre esküszik, ez az irányítás miatt jobb, de pl. a németek kiakadnak, ha nyakörvvel sétáltatod a kutyát. A menhely ahol önkénteskedek, nem küldhet nekik olyan fotót a német főnőkségnek, ahol nyakörvvel, vagy esetleg félfojtó pórázzal vannak sétáltatva (pedig a problémásakat azzal szoktuk), kell róluk külön hámos képeket csinálni. Szervezett sétán is csak hámot kapnak, mert ha készül kép, akkor ezt lássák. Az nem baj, hogy hámban irányíthatatlanok...
2022. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
A hám maga jó, de amit linkeltél elvileg rossz a vállízületnek, ahogy mozog rajta a csat, nem tesz jót. H típusú hámot nézz neki, azoknak nincs csat a váll részénél.
2022. dec. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Előző vagyok. Nekem tacskó keverékem van, szintén hosszú hátú. H hámot használok nála és a többi kutyámon is, csak akkor húz, ha kakilnia kell :D
2022. dec. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

A hám húzás közben nem a kutyának rossz, hanem neked (máshol van a súlypont, nehezebb megfogni/megtartani és nehezebb megtanítani neki a laza sétát, mert nehezebb irányítani, koordinálni). Ezért szokták javasolni, hogy amíg nem tud szépen sétálni pórázon, addig nyakörvvel sétáltass, de mondjuk túránál, sportnál vagy aktívabb, ugrándozós, szaladgálós sétánál ajánlottabb a hám (esetleg nyakörvvel kombinálva). A kutyának anatómiailga jobb a hám, még hirtelen rántásnál is kisebb a sérülés veszélye.


Ha a tiéd szépen sétál nyugodtan viheted hámmal, arra figyelj, hogy megfelelő méretű és típusú legyen a testalkatához.

2022. dec. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a hasznos választ
2022. dec. 10. 18:38
 8/13 anonim ***** válasza:
34%
Ha húz akkor a hámot felejtsd el, mert mellkasból tudja a legnagyobbat húzni ergo a hámmal csak neki segítesz ebben hogy téged vontasson..
2022. dec. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem húz, szépen jön mellettem
2022. dec. 10. 19:25
 10/13 anonim ***** válasza:
95%
ha nem húz akkor lóg a póráz, akkor igazából tökmindegy.
2022. dec. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!