Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen esetben vennél kutyát?

Ilyen esetben vennél kutyát?

Figyelt kérdés
Adott egy németjuhászkölyök, jó ösztönökkel és kifejezetten szép kinézettel, jó habitusú, nyugodt. Kan, jelenleg 6 hetes, a tenyésztő családba szánná és nem kifejezetten munkára vagy versenyre, a beszélgetesek során arra jutottunk, hogy illene hozzánk. Viszont legalább egyszer fedeztetni szeretne vele, ha jó kölyke lennének akkor többször is. Én eredetileg ivartalan kutyát akartam, mennyire nehezebb egy ivaros kannal?

2022. dec. 20. 12:53
A kérdező szavazást indított:
Megvásárolnám a kutyát
Inkább más, ivatlanítható kutyát keresnék
24 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%
Ne azért vásárolj ivaros kutyust, mert a tenyésztő ezt szeretné. Ha van kutyusod, de döntesz a sorsáról. Én ilyenbe nem mennék bele. Kan kutyával amúgy is nehéz ( amstaff németjuhász keverék ) 3 hete ivartalanítottam, mert közösségbe se tudtunk menni, ha neki épp dúltak a hormonjai.
2022. dec. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Igen, de megbeszélném ÉS LE IS PAPÍROZNÁM az eladóval, hogy akkor X összeggel olcsóbban kapom meg.
2022. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
67%

Minden szakkönyv alátámasztja, hogy első kutyának inkább kant. Könnyebb az ivaros kannal, mint a tüzelő szukával, és eléggé fajtafüggő, hogy adott fajtán belül a kan vagy a szuka "simul" jobban, "kedvesebb" a gazdihoz, de ez csak statisztika.


Én amint olyan lakáskörülményeim lesznek, pont ilyen célzattal vennék tenyészkant: szeretnék munkavonalon foglalkozni vele, de eljárnék kiállításra, mert ha később úgy alakul, nem akarom, hogy a fajta génállománya elveszítsen egy kiváló egyedet, csak mert kényelemből ivartalanítani szokás sokaknál a kutyákat.


A gond a tenyésztő hozzáállásával az, hogy "ha jó kölykei lennének, akkor többször". Egy alomból nem feltétlenül mondod meg, ráadásul azt majd a tenyészszemlén eldöntik, egyáltalán alkalmas-e tenyésztésre a kutyád. Az tény, hogy a tenyésztőnek a 8 hetes korban eladott kölykök közül valamennyire lutri, hogy azt tartja-e meg, amelyikről egyéves korában kiderül, hogy tenyészthető, vagy éppen a foghiányosat stb.


Az, hogy egyszer jó kölykei lesznek-e nem mond sokat a második alomról, a genetika ennél picit bonyolultabb amúgy. Korrekt az lenne, ha megkérne, hogy vidd el majd tenyészszemlére a kutyát, ha eljön az ideje, és ha az megvolt, utána tárgyalnátok a továbbiakról. Részedről felajánlani a kant egy fedeztetésre egyrészt nemes dolog, másrészt ha akkor úgy döntesz, a születendő alomból egy kiskutyát igényelhetsz, ez a szokás. Így előre viszont nem mondhatja meg, hogy tuti fedeztetve lesz-e vele, csak ennek a lehetőségét tarthatná fenn.

2022. dec. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
93%

" Viszont legalább egyszer fedeztetni szeretne vele, "

Ha fedeztetni akarna vele, akkor meg kell felelnie a kutyának az nj tenyésztési szabályzatának.

Nem részletezem, olvass utána.

Ha csak "úgy", minden nélkül használná fedeztetésre, az már a szaporítás kategória.

Melyik egyesületben van törzskönyvezve a megveendő kölyök?

2022. dec. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Említett tenyésszemlét, csak számomra kicsit bonyulultnak tűnik az egész. Második kutyám lesz, az első ivartalan nőstény volt, sajnos már elhunyt. Nem tudom hogy egy ivaros kan mennyivel kezelhetetlenebb, mint egy ivartalan kan, ebben kernék tapasztalatokat
2022. dec. 20. 13:20
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

A jó tenyésztő nem adja el a tenyészteni kívánt kutyát, hanem maga felügyeli, táplálja, gondoskodik minden szükségletéről, amit az egészsége megkíván.

Te meg kutyagazdiként ha nem járod végig az előírt lépcsőfokokat amiket előttem írtak, akkor csak szaporító leszel, nem tenyésztő, akivel szemben bizalmatlanok az emberek és csak igénytelen, hozzá nem értő emberre lehet rásózni feketén. Ilyeneknek meg gondolom nem akarod odaadni.

Család esetén, különösen ha kisebb gyerekek vannak a golden vagy a labrador retrievert mondanám.

2022. dec. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
83%

#5 Nem kezelhetetlenebb. Az nem baj, hogy neked bonyolultnak tűnik, mert majd a tenyésztő segít. Normális tenyésztőhöz amúgy is fordulhatsz mindig etetési/egészségi stb. kérdésekkel, akárhány éves is a kutyád, az a normális, ha utánkövetik az életét.


#6 A tenyésztő 6 hetesen nem tudja, hogy melyik kutya lesz tenyészthető, de nyilván nincs kapacitása az egész almot megtartani. A kérdező meg nem lesz szaporító, mert majd a tenyésztő elkíséri tenyészszemlére és intéz mindent, hogy a kérdezőnek ezzel semmi problémája ne legyen. Főleg, mert kanról beszélünk, eladott szukával nyilván nem szoktak tenyészteni, az azért erős lenne.


De ha a tenyészkanokról mindenki úgy gondolkodna, hogy "most már az enyém, ivartalanítom, tenyésztő telefonszámát kitörlöm", akkor nagyon gyorsan ott tartanánk, hogy a tenyésztők is a kelleténél belterjesebb szaporítanának, mert különben kihalna a fajta.

2022. dec. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Valami olyasmit mondott, hogy a kutya az ő tenyészetéhez fog tartozni, meg kelleni fognak vizsgálatok is. Azért akarná családba adni, mert nincs rá kapacitása, de a fedeztetést ő végezné.


De valószínűleg más kölyköt vagy esetleg más tenyésztőt fogok keresni, nekem ez így elsőre soknak hangzik

2022. dec. 20. 13:28
 9/24 anonim ***** válasza:
90%

Semmit nem vennék egy olyan MUNKAKUTYA tenyésztőtől, akinek a kutyája alkalmatlan munkára, a saját bevallása szerint is.


Ivaros kannal nem nehezebb az élet, az együttélés nem a tököktől függ, hanem az idegrendszertől, neveléstől.

2022. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
86%

#8 Az, hogy a tenyészetéhez tartozik, szimplán a "családneve" a kutyának. A tulajdonjogáról az eladáskor lemond. Milyen vizsgálatokat mondott?

Én most itt két lehetőséget látok:

- vagy írd le konkrétan, miket mondott, hogy értsük

- vagy felejtsd el ezt a tenyésztőt, mert ahogy meséled, ha ez így van, akkor szakmaiatlan és furi csávó

2022. dec. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!