Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hugyuti problema?...

Kutya hugyuti problema? Valaki tapasztalat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kutyamnak struvite hugykove van, de ezen felul gyakran szed ossze valami hugyuti problemat, most epp holyaggyulladasa van.

Nyilvan a hugyko kezelve van gyogytappal folyamatosan, viszont 9 honapja fogadtam orokbe es ezido alatt mar ez a harmadik hugyuti dolog, amire antibiotikumot kap,nem is keveset.

Az orvos azt mondja, hogy egyes kutyak erre hajlamosabbak, mint a tobbiek, illetve nyilvan annak ellenere, hogy a hugyko-szintje jelenleg normalis, emiatt is lehet gyakrabban fertozese.


A kerdesem az, hogy ugye nem lesz baja a gyakori antibiotikumtol? Kap probiotikumot is melle, persze. Illetve az, hogy talan adhatnek-e neki valami etrendkiegeszitot megelozesre? Orvost kerdeztem,azt mondta felesleges, ezt nem tudom megelozni.

De ha belegondolok, nokent en is szoktam tozegafonyat szedni kuraszeruen, mert en is eleg felfazos vagyok (na, tessek, hasonlit ram a kutya 😂😂).

Lehetne-e neki ilyesmit adni? Persze allatoknak valot.

Oszinten, tanacstalan vagyok.


2022. dec. 20. 21:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kaphat tőzegáfonya tartalmú készítményt, persze, kutyáknak valót, van ilyen. Most is hugykoves? Műtéti megoldást nem javasolt a doki?
2022. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Macskásként válaszolok, ha nem baj.

Amióta rendszeresen vitaminozom az állataimat, sok betegség rendre elkerüli, vagy egyenesen meg sem jelenik náluk. Van immungyengébb macskám, neki különösen segít. Az állatorvosok (állatkórházba járunk néha, leginkább kontrollra) is mind megerősítik, hogy ezzel nagyon sok jót tehetek a kedvenceimmel.


Azt ajánlom, kérdezz más álkatorvost is. Illetve talán nem ártana rendesen kivizsgálni a kutyust. Lehet a doki elsiklik valami felett. Gyakran megesik - függetlenül attól, hogy jó vagy rossz az orvos.

2022. dec. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem kell muteni, ezt nem is lehet. Csak a nagyon sulyos eseteket mutik.

Anno az volt a cel, hogy a picike kovek, amiket kb szabadszemmel nem is lehetett latni, csak mikroszkop alatt, meg kisebbre torjenek szet es akkor konnyen urulnek. Ez a gyogytap hatasara sikerult is, mostanra mar alig van hugykove. De amelyik kutya egyszer hugykoves lesz,az az elete vegeig ugy is marad, nem mulik el soha teljesen, altalaban a gyogytapot is eletuk vegeig kell kapniuk.


Az a szerencse, hogy neki alapbol kicsi meretu kovei voltak, nem volt sulyos a helyzet.

2022. dec. 20. 22:49
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Mégis lehet, hogy irritálja a pici kő is a húgyhólyagot vagy a pici darabok új kövek centrumaiként szolgálnak, mert az nincs rendben, hogy ilyen gyakran kell antibiotikummal tömni. Persze, a te dolgod, de én kérnék egy másik szakvéleményt is.
2022. dec. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rendes ki van vizsgalva, ultrahang es vizeletvizsgalat van minden alkalommal, illetve most epp nem volt, de mar ketszer neztek neki verbol is ezt-azt.

Ennel tobbet nem tudnak nezni szerintem.

Vetri dmg-t kap, kuraszeruen, most ide valami mas kene.

Nade mi? :D

2022. dec. 20. 22:55
 6/11 A kérdező kommentje:

4-es, persze, hogy irritalja, de ezt nem lehet muteni, annyira apro! Nem tudjak kiszedni, mert egyszeruen kb nincs is mit.

Nem, en nem tudom, csak az allatkorhazban vizsgalta eddig 3 kulonbozo orvos es mind ezt mondtak. Azert nekik szerintem mar el lehet hinni :)

2022. dec. 20. 22:57
 7/11 anonim ***** válasza:
31%

Az antibiotikum tonkreteszi a belflorat embernel es allatnal egyarant. A belflora az immunrendszer alapja. Ha tonkrement a belflora,folyamatos betegsegekre szamithatsz.


A gyogytap is karos a belflorara,mint az osszes tap meg keszetel a gabonatartalma miatt. Emiatt se fog meggyogyulni soha.

De akkor ugye az orvos nem is elne meg beloled jol….


Tehat jobb,ha fozol neki hus zoldseg kombot. Felejtsd el az osszes gabonat,tehat felejtos a krumpli.rizs,teszta,zab,bab,lencse,arpa,koles,kukorica peldajl.

Fott zoldsegnek nagyon jo a lehamozott kimagozott fozotok,karfiol,brokkoli,kaposzta. Enyem mindig ezeket kapja.

2022. dec. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod 7-es.

Sajnos nyilvan nem tudod a struvite hugyko mibenletet, ha csak es kiarolag foznek a kutyanak, igy, ahogy mondod, kb megolnem vele. Mielott kiderult, hogy hugykoves, foztem neki amugy hust es zoldseget. Ezt mar kiprobaltuk, nem jott be.

Szoval koszi, nem :)


Esetleg ha valakinak lenne TENYLEG tapasztalata es tudna arra a kerdesemre valaszolni, miszerint milyen etrendkiegeszitot adjak neki, azt megkoszonnem 😊

2022. dec. 21. 18:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Szukam folyamatosan felfazott, húgyúti fertozese volt ,antibiotikumot nem kellett kapnia szerencsére,de elég gyakran voltunk dokinál gyógyszerert,konkrétan télen havi szinten jártunk.Alig sétáltunk nehogy össze szedjen vmit,de még így sem jött össze. Októberben is ahogy bejött a hűvös már felfazott fertozese lett dokinál kötöttünk ki. Pedig beoltoztettem a hidegben.


Bár nem emiatt,de diatetikus által össze állított menüt főztem neki. Máj problémás.


Gyogytapoktol nagyon rosszul volt :(


Október közepétől főzök neki azóta fertőzés miatt nem voltunk dokinál! Pedig tavaly ilyenkor jártunk minden hónapban.

Kapja az általa felírt kiegészítőket.Főtt étrendnel elengedhetetlen.


Megerősödött az immunrendszere sokkal jobb formában van,ezáltal fertőzést sem szed össze!


Nem tudom mi volt a gondod a főzéssel vagy miért nem jött be.


De sajnos tapasztalatból mondom a gyogytapok megoldják a gondot amire kapja,de jöhet több másik probléma.


Beteg kutyánál a megfelelő minőségű étrend nagyon fontos.


Tozegafonyat kapott múlt télen a kutyám de a húgyúti fertozes ugyan úgy előjött.



Diatetikus össze allítja a megfelelő arányokat főleg ha a kutyanak betegsege van,arra lesz szabva,mert nem csak csirke,rizs,meg zöldségből áll a menü.

Nálunk főként halat eszik (kisebb kalória szám miatt),de kap pulykat meg marhát is. Belsőseget,zabpehelyet vagy rizst.,zöldség meg mindig változó,kap gyümölcsöt is időnként.

2022. dec. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Mert az en kutyam hugykoves, nem irom mar le meg ezerszer 🤣🤣🤣

Nem csak siman a felfazas a gond!

Alacsonyan kell tartani a feherjet, lugositani kell a vizeletet, vigyazni kell az asvanyianyag mennyisegre, nem mindegy mibol mennyit kap.


Lehetne neki fozni, de az konkretan 80% zoldseget es 20 % hust jelent, illetve gyogyszerszedest.

Meg meg ki tudja mit, csak egyszer beszeltem en is errol az egyik orvossal.

Ha elrontom, valami nem jo, akkor a kutya eletebe kerulhet. Szoval ezert is felek tole. De amit a 7-es irt, az ugy semmilyen modon nem jo.


Mint mondtan, foztem is neki, foleg hust, de ez a hugykokepzodesnek az orvos szerint rosszat tett anno.

2022. dec. 22. 15:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!