Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kiképző pórázt ajánljátok?

Melyik kiképző pórázt ajánljátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretném a kinti, ingergazdag környezetben is megerősíteni a behívást, ezért szeretnék venni egy kb. 20-30 m-es kiképző pórázt.


Az lenne a kérdésem, hogy melyik üzletben találunk megfelelő ár-érték arányú (nem túl drága/elszállt árú), minőségi, tartós kiképző pórázt. Webshopból nem szeretnék rendelni.


Ti melyiket használjátok, melyik vált be?


A válaszokat előre is köszönöm! :)



2022. dec. 21. 08:28
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

En par eve anno elso korben 20 meteres porazt vettem, de ez kint nem volt praktikus. Allandoan mindenbe beleakadt, tobbet toltottem a kutya kiszabaditasaval, mint a valodi setaval. A 10 meteres szerintem meg eppen kezelheto meret kint. De ez az en tapasztalatom! En bokrosabb reszre tudom csak vinni setalni a kutyat, nem retre. De ha sima reten vagytok, ahol egy darab noveny nincs, amire felcsavarhatna magat, akkor jo lehet a hosszabb.


Mindket alkalommal a fressnapfban megvettem a legolcsobb porazt, amit talaltam, nem valogattam sokat. Mar 3 eve nyuzzuk az egyiket, azert latszik rajta a hasznalat, de egyebkent semmi baja.

2022. dec. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Mi a vagusdogstol rendeltünk, még szállítással is olcsóbb, mint a legtöbb boltban. A 20-30 méteres tényleg sok, nekünk a leghosszabb 15 méteres, ez még okés.
2022. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen sokat kipróbáltam, szerintem kb az összes teljesen jól működik, nekem a 15 m-es a legoptimálisabb. Mikor ideilgenes volt nálam, a zooplusról rendeltem 2000-ért 15 m-est és még az sem szakadt el a nagyobb rántásoktól sem.


Ha nem akarsz rendelgetni és nem találsz a boltokban sem, akkor egy karabíner és egy hegymászó kötél is teljesen megfelel a célnak.

2022. dec. 21. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%

10-15 méter még kezelhető Természetese4n olyan helyen, ahol nincsenek fák, bokrok. Viszont , ha nem szilikonos, akkor minden gaz, por, sár bele fog ragadni.

A kutyák okosak! Gyakorláskor ne mindig a póráz végén jelezz!

Legtöbb esetben eleinte egy-két alkalom után tökéletesen fog működni a kutya, ha rajta van a póráz. Aztán, ha leveszed, megy világgá.Ilyenkor szokták mondani a gazdák-- tudja, hogy rajta van a póráz.

Szerintem valóban hatásos akkor lesz a behívás, ha idővel leváltod a hosszút egy-másfél méteresre és azt elengeded, hogy lógjon. A kutya a karabineren át érzi a póráz súlyát. Így a rövidebbnél és úgy érzi, kontroll alatt van.

2022. dec. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán elég a 10 m. Már csak azért is, mert sérülésveszélyes is lehet egy vehemensebb kutyánál, ha megindul és mondjuk 15 m után akasztod meg (konkrétan átrepül a saját fején, bukfencezik, nem túl gerincbarát dolog). De ha nyugodtabb mozgású a kutya, nem pedig Tigris a Micimackóból, és roppant ügyes vagy, akkor kb. 15 m-ig el tudsz menni, onnantól már művészet lehet közlekedni vele.

Használd nyugodtan később már csak úgy, hogy a kutya mögött csúszik, és csak akkor lépsz oda, lépsz a pórázra, ha első szóra nem reagál, nem kell kézben legyen.

Típust fajta/testméret alapján ajánlanék csak. Egy erőtelje kutyánál nem kényelmes a könnyű és vékony (pl. fonott) póráz, egy kis testűnél pedig terhelő egy merevebb vagy nehezebb típus.

2022. dec. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél inkább rövidebbet. Pl a Decathlonban futószárat a lovas részlegen, nyolc meter
2022. dec. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

10 méter ami kezelhetőbb, annál hosszabb már tekeredik mindenbe és még így is nagyon bozótos erdős részen akkor van haszna ha a kutya nem akar állandóan a sűrűbe menni. Meg mire kibogózod, nekem a 8 méteres is néha próbléma volt :D


Én 8 méterest használtam. Egyébként egy redőny madzag vagy gurtni nem tudom hogy hívják ha olyat veszel meg egy karabinert jól ráerősítesz az is tökéletes,nekünk így volt, bár karabinert én levágtam egy régi nem használt pórázról,apu műhelyében meg volt redőny madzag 15 méteres,de levágtam kb 8-ra.


Megtanulta,hogy ha szólok,hogy lassan akkor lassít így nem fogsz utána vetődni és a kutyát sem rántja meg feleslegesen. Amit megtanultam,hogy hiába rajta a hosszú szóval irányítsd!!! ne a pórázt rángasd (nyilván,ha nem figyel,vagy megindul szóra nem reagál persze ránts rajta)


Nálunk a "lassan",ha valaki jön főleg kutya akkor szólok,hogy "megáll" aztán behívom.


Annyira jól kontrolálható volt szóval,hogy 3 hónap tökéletes lazán 8 méteres pórázon. Egyre többet csatoltam le róla. Most már 2 hónapja fixen póráz nékül van parkban juti nélkül szépen jön,meg kirándulásnál is belátható terepen.



Vadra elmegy(sajnos vadisznót hajtott), így erdőben mi flexizünk.De ugyan úgy működik a flexinél is a lassan,megáll,gyere ide/hozzám parancsok.


Mivel terrier és vadász fajta így nem várom el tőle,hogy vadra ne mozduljon,de haladásnak mondanám,hogy a 10 méterre lévő földön játszó mókusokra nem mozdult rá,nézte őket,indult volna,de rászóltam.


Fontos,hogy olyan helyen tanítsd ahol tényleg sok a kutya,zavaró inger. Én sokáig ott rontottam el,hogy abban a parkban gyakoroltam ahol alig találkoztunk kutyákkal így sajnos hiába volt rajta hosszú 2 hónapig ha tényleg 2 hónap alatt nem találkoztunk kutyával ergó behívható volt ha nem volt kutya a közelben :D Aztán átszoktunk egy másik parkba ahol reggel-délutén rengeteg kutyással találkoztunk így mondhatni tényleg rövid időn belül megtanulta,hogy kutyához nem megyünk oda engedély nékül és vissza jön ha szólok(egyébként játszani akar,de nyilván vannak akik megijednek tőle vagy éppen a másik kutya nem barátságos)

2022. dec. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!