Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap este a kölyökkutyám...

Tegnap este a kölyökkutyám testvérének a székletében orsósférget találtunk, kéne aggódnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap este a kölyökkutyám testvérének a székletében orsósférget találtunk, ezért a mai napon elvittük Őket állatorvoshoz ahol féreghajtót kaptak. Ma este az én kutyámnak is megjelentek a székletében, kéne esetleg aggódnom, vagy szednem emiatt valamilyen gyógyszert? Volt már valaki hasonló helyzetben?



2022. dec. 21. 19:37
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Hogyne kéne. Egyrészt te is eltudod kapni. Másrészt a kutyus is belehalhat, illetve átadja a másik kutyának. Vigyétek el állatorvoshoz ő is
2022. dec. 21. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Állatpatika, és veszel nekik féreghajtót!
2022. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mindketten kaptak ma délelőtt állatorvostól féreghajtót, a kérdés arra irányult mennyi az esélye, hogy én is elkaptam?
2022. dec. 21. 21:18
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Van esélye. Most mindegy hogy 90% vagy 1% ha beleesel a fertőzött kategóriába.
2022. dec. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Egy-egy doboz Vermox-ot irass fel háziorvossal minden embernek a háztartásban. Elég húzós ára van, évekkel ezelőtt is már majdnem 6e Ft volt egy doboz.
2022. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Kölyökkutyákban általában van féreg. Ezért adnak nekik 2 hetente féreghajtót az oltások előtt.

Nem igazán gondolom, hogy az összes kölyökkutya gazda féreghajtót szed, amikor hozzá kerül a kölyök és emiatt csupa férges ember lenne körülöttünk.

2022. dec. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
Honnan vannak azok a szerencsétlen kutyák, hogy eddig nem voltak féregtelenítve? Miért kellett nektek is megvárni, hogy már kifejlett férgek legyenek bennük, hogy végre kezeljétek őket? Azért szégyen, hogy ilyen semmi emberek tarthatnak állatot...
2022. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

és két hét múlva ismétlés valószínűleg, kell még 2-3 féreghajtás két hetente ha már kifejlett férgek voltak akkor jó tele lehetnek.. Fertőtlenítés, helyük kimosása fertőtlenítése illetve ha foglalkozol velük utána kéz mosás alaposan.


Nem hinném,hogy elkaptad.De ha nyugodtabb leszel, akkor házi orvossal irass fel vermoxot és szed be.

2022. dec. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

AGGÓDJ!

amugy szerintem elkaphatod

2022. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!