Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megoldható lenne így a kutyata...

Megoldható lenne így a kutyatartás, vagy felejtsem el?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Le szeretném szögezni hogy még nincs kutyám, de nagyon szeretnék.

Elég időm lenne rá.


Viszont a probléma ott kezdődik, hogy anyum dolgozik napközben (kb 3ig), én meg sulis vagyok (2ig).


Kistestű kutyát szeretnénk, lakáskutyát. Tehát nem a kertben lenne, és a kutyaajtó nem jöhet szóba.

Reggel nem biztos hogy el tudnám vinni sétálni, és csak a lakásban lenne bennt ugye. 2 kor ki tudom őt engedni a kertbe vagy el tudom vinni sétálni (1 órás séta). Illetve este is (6-7 óra körül) el tudnám vinni sétálni (2 órás séta).


Szerintetek ezekkel a feltételekkel lehetne kutyám? Mármint jó lenne így nálam a kutyának?


Köszönöm aki végigolvasta, és aki hasznos válasszal tud ellátni.

♥️♥️🙏🙏



2022. dec. 30. 17:33
1 2
 1/20 anonim válasza:
100%
Reggel mindenkepp le kellene vinni.. Szegeny nem birna ki reggeltol delutanig, a friss reggeli levegore is szuksege van.
2022. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Nem! Napi 3 séta, öregként talán kettő, ha már nem bírja, de napi három, ha nincs kert. Reggel, délután és este. Ha ezt nem tudod neki biztosítani, ne kínozd szerencsétlent. Gondolj bele, utolsó séta 6-7 óra körül, mondjuk mindig tartod a 2 órát, és reggeli séta nincs. A kutya nem macska, nem fog alomhoz szokni, ennyit meg ember nem bír pisilés nélkül, felnőtt közepes-nagy testű kutya alkalmanként talán kibírná nyüszögne, de egy kisebb testű kutya biztos nem. Állatkínzás.
2022. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
15%
Igen szerintem megoldtható az elején nem amikor még kölyök, hozzá kell szokatni hogy szoba tiszta legyen, nálunk is pontosan ugyan ez, van amikor reggel 6 tól 15 ig kibirja már megszokta
2022. dec. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
Reggel biztos le kell vinni
2022. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
73%
Szia! Nagyobbrészt attól is függ mekkora a mozgásigénye az adott kutyának. Reggelente érdemes lenne szerintem beiktatni egy közös sétát. Lakás milyen nagy? Mert ugye a túlzottan bezárt tér nem biztos, hogy ideális állatnak
2022. dec. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
93%

Reggel pedig ki kell vinni pisilni, ez nem opcionalis, ha benti kutyad van :D


Amugy 7-8 orat egyedul lehet hagyni, de ennel tobb annyira nem szerencses, mar csak a szobatisztasag miatt sem.


Nyilvan nem fogsz te napi 3 orat setalni a kutyaval, ezek szep almok, de a gyakorlat mas. Nem baj, boven eleg atlagban a napi 1,5 ora seta, aztan ezen kivul meg egy kis szellemi farasztas. De arra figyelni kell, hogy napi 3-4 alkalommal ki kell vinni. Nalunk a reggeli es az esti egeszsegugyi seta az 10 perces, a delutani seta kb 1-1,5 ora, kutya kedvetol fugg. Ha esik az eso vagy tul hideg van, o se akar sokat kint lenni (tacsko).

2022. dec. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Vagy ha esik az eső, és kutya baxik kimenni. Pisil egyet, aztán húz haza. Nincs tizenóra kihagyás, vinni kell.
2022. dec. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%

Gondold végig, 10-15 év (ha mész középiskolába vagy egyetemre, szvsz max. 14 lehetsz) múlva is tudsz-e róla gondoskodni, hová teszed ha mész kollégiumba.

Ha a kutya beteg lesz, tudjátok-e orvoshoz vinni, kezeltetni? Nálunk az öreg kutya gyógyszere havi 30e volt, évekig szedte, és időnként menni kellett kontrollra. A szomszédunk bullját műteni kellett, a műtét, előtte-utána a vizsgálatok közel 500e-be kerültek, elég nehezen jött rendbe.

2022. dec. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
98%
Reggel mindenkeppen ki kell engedni minimum a kertbe elvegezni a dolgát. Tapasztalatom szerint reggel le kell mozgatni a kutyát, hogy nyugiban legyen amíg dolgozok.
2022. dec. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Reggel le kell vinni. Mi is így tartottunk szobakutyát, hogy én kettőkor értem haza a suliból. De felkeltem hajnalban és még suli előtt sétáltunk egyet.
2022. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!