Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy viseli a kutyitok a...

Hogy viseli a kutyitok a pukkantgatásokat?

Figyelt kérdés
Én kint vagyok vele, együtt rakétázunk.
2022. dec. 31. 20:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Az enyém éppen alszik a gyógyszer miatt, amit kapott.
2022. dec. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Kinti kutyus.


Most mi tv-zünk a nappaliban, ő fekszik, el-el alszik. Folyamatosak a halkabb durrantgatások, de csak a hangosabbakra kapja fel a fejét.



Boldog Új Évet Kívánok és békés szilveszter-éjszakát mindnekinek!!

2022. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Nem érdekli különösebben, nyugodtan alszik az ágyában.

Tavaly kijött hozzám az erkélyre, és az ölemben ülve nézelődött, aztán mikor megunta elfeküdt rajtam :D

2022. dec. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%

Az én kutyám most lett egy éves ez az első Szilvesztere nálunk, ahol született, ott pedig kicsi volt még ahhoz, hogy felfogjon belőle bármit). Egyelőre úgy tűnik, hogy egészen jól. A távolabbi durrogásokat ugatja. Voltunk kint az udvaron az előbb, pont akkor is elkezdte lőni valamelyik marha a szarjait, inkább érdeklődő volt, mint félős.


Kérdező, neked pedig a múltkori, és a mai kérdésed miatt is ajánlom figyelmedbe az alábbi cikket. Bár tudom, ahozzád hasonlók nem szeretnek 2 mondatnál többet olvasni, ezért kiemelnék 1-2 fontosabb részt a kedvetekért.

[link]



Állatok és a tűzijáték

A lelkiismeretes gazdák minden évben igyekeznek hangosabb és hangosabb kéréseket intézni embertársaikhoz: ne lőjetek tűzijátékot! Mivel a kutyák 60 000 Hz-ig hallanak – míg mi, emberek nem hallunk semmit 20 000 Hz felett –, a számunkra is terhelő hanghatásokkal járó csinnadratta kikészíti őket. Sokuk lefagy, megbénul, sokkot kap, menekül, és menekülés közben a vesztébe rohan. Gyakori súlyos tüneteik még a nyálfolyás, tachycardia, intenzív ugatás, vizelés vagy székletürítés, fokozott aktivitás, túlzott éberség és gyomor-bélrendszeri rendellenességek. És ha kutyánk nem húzódik be farkát maga alá húzva a sarokba, akkor is komoly lehet a baj! Mert mindezen jelek is a stresszre, félelemre, kétségbeesésre utalhatnak. De amikor a garázsban kuporgunk a kutya mellett, vagy a lakásban ölünkbe vesszük házi kedvencünket, vajon eszünkbe jutnak-e vadon élő társainak tízezrei, akik az emberek párperces eufóriájától a szenvedések teljes skáláját élik át éppen? Tudjuk azt, hogy a városban élő és éjszaka repülő denevéreket és madarakat könnyedén meg is ölheti a hangsokk? Számos alkalommal bebizonyították, hogy az újévi csinnadratta katasztrofális hatással van az élővilágra, például azáltal, hogy a tájékozódási zavart okoznak, így rákényszerítik a madarakat a rossz időben történő repülésre, amik akár potenciálisan halálos kimenetelűek is lehetnek. A körforgásban pedig igencsak látjuk ennek kárát, mikor a madarakra szükség volna...


Nem ritka a nagyobb állatok vesszőfutása sem: a lovak is stresszt élnek át a tűzijáték során, átugranak a kerítésen, menekülnek, menekülés során pedig megsérülnek, vagy halálos gázolás áldozatai lesznek.


"Miért káros a tűzijáték?

A tűzijátékban van nagyjából „minden”: kén- és szénvegyületek, nehézfémek, ózon, kén-dioxid, nitrogén-oxid stb. Ezek a méreganyagok a tűzijáték fellövése és robbanása után a levegőbe kerülnek, és súlyosan szennyezik azt. Azok az emberek, akik belélegzik ezeket a méreganyagokat, akár már egyetlen alkalom után számolhatnak légzőszervi- illetve szív- és érrendszeri problémák kialakulásával.

Másik nagy mumus a stroncium, egy nehézfém, amelyet a tűzijátékok élénkvörös színének előállítására használnak. Számos súlyos egészségügyi következménnyel hozható összefüggésbe, beleértve a születési rendellenességeket, a csontvelő károsodását, a csontnövekedés gátlását vagy a véralvadási zavarokat."

2022. dec. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
A mi kutyánk le se szarja.
2022. dec. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Maya Bunnyheart ***** válasza:
100%

Szerencsére mind két kutyám (saját és ideiglenes) jól viseli a durrogást, és éppen a helyükön alszanak - a sajátom mellettem az ágyban, az ideiglenes meg az íróasztal alatt.


BUÉK mindenkinek! És vigyázzatok az állataitokra.

2022. dec. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
98%
Zavarja, fél nagyon, de nem kínzom, be van csukva minden ablak, redőnyök lehúzva, így a halk, minimálisan észlelhető pukkanást-dörrenést le se xarja. Nem tudom ezt sokan miért nem tudják megtenni. Bent van, már 2 órája alszik az ágy előtti kis szőnyegen, amit odatettünk neki. Amúgy kinti kutya és mint írtam rettenetesen fél, nyüszítve kuporodik el, főleg ha nagyon színes és hangos a tűzijáték.
2022. dec. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Zavarja azért, de nagyon jól tűri, nincs semmi hiszti.
2022. dec. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
22%
Bevannak zárva a kennelbe de szegény ugat..a szomszéd kutyával együtt.Befejezhetnék már.
2022. dec. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
22%
Tudjuk előre, hogy összefosná a szőnyeget, úgyhogy levágjuk és megesszük vacsorára.
2023. jan. 1. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!