Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért pisil be még mindig...

Miért pisil be még mindig szinte minden nap a másfél éves kutyám?

Figyelt kérdés
Ivartalan kan. 2 hónapos kora óta nevelem szobatisztaságra, ugyanolyan módszer alapján, ahogy a kutyasuliban, neten meg ismerősöktől is hallottam. Mégis szinte minden nap bepisil, pedig legalább 5x ki van engedve. Mi lehet a baja? Már nagyon unom ezt a dolgot, más kutyája pár hét alatt szobatiszta lesz, enyém meg másfél év után se…

2023. jan. 2. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
6%
Te is többször vizelsz, mint 5 alkalom per nap.
2023. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%

Tobb oka lehet. Amikor kiengeded, kint biztosan pisil? Latod? Csak mert az en kutyam nagyon sokaig, amig nem volt szobatiszta, a kertbe nem akart pisilni, bizony, minden egyes alkalommal ki kellett vele mennem setalni, ha azt akartam, hogy elvegezze a dolgat.

(Amugyis jarunk setalni naponta, csak ha mar ott a kert, jobb lett volna meguszni pl a reggel 6-os setat 🤣, de hat ez nem igy megy)


Lehet egeszsegugyi gond is, hugyko pl, ami miatt keptelen tartani a vizeletet. Ehhez nyilvan orvos kell.


Aztan lehet, hogy szorong. Amikor bepisil, egyedul van?

2023. jan. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%

Számold össze te hányszor ürítesz, de ne akkor, amikor alig iszol folyadékot, aztán a biztonság kedvéért még vagy kettőt adj hozzá, és megkapod azt a számot ahányszor a kutyád szeretne üríteni a nap folyamán.

Tegyél le neki egy kutyapelenka, kutyavizelde szerűséget, és szoktatsd oda.

2023. jan. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Semmiképpen sem normális, még egy kistermetű felnőtt kutyának is elég kell, hogy legyen napi 5-6 pisilés. Milyen méretű? Mennyit iszik? Lehet szervi baj, esetleg vércukor- vagy veseprobléma, mindenképpen javasolnék egy orvosi ellenőrzést. Vagy... azt írod, legalább napi 5x kiengeded: ilyenkor tényleg elvégzi kint a dolgát?
2023. jan. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

Veséjét nézzék meg ultrahangon! Illetve egy teljes vérkép sem ártana.


Nekem 4 hónaposan szobatiszta volt a kutyám 6 séta mellett! Aztán 8 hónapos kora körül 3 sétával vígan elvolt. Azóta sem pisilt be. (mi lakásban lakunk)


illetve biztos pisil kint???


Érdemes lenne kint állni vele és figyelni.


Lehet csak kinyitod az ajtót és 10 perc után vissza engeded,de nem biztos,hogy pisilt is.

2023. jan. 2. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
82%

Lehet, hogy jelölgetne inkább, annak ellenére is, hogy ivartalan.

Attól is függ, mennyit iszik. Vannak nagyivó kutyák, meg olyanok is, amelyek alig isznak.

2023. jan. 2. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem iszik sokat. Betegségre eddig nem gyanakodtam, azért egy ilyen fiatal törzskönyves jó vérvonalú kutyának nem kéne már most betegesnek lennie…de akkor mindenképp el fogom vinni dokihoz. Azt nem mindig csekkolom, hogy pisilt-e, de az előző kutyámnál sem néztem és ő öregkoráig soha nem pisilt be.
2023. jan. 2. 22:39
 8/22 anonim ***** válasza:
89%

Akkor erdemes lenne kimenni vele vagy kivinni setalni, minden egyes alkalommal. Sanszos, hogy nem mindig pisil kint, miert is tenne, azt szokta meg, hogy bent is lehet. De ha erolteted a setat, akkor ra lesz kenyszeritve, hiszen addig nem jottok be, amig nem sikerul neki.

Az,hogy az elozo kutyad mit csinalt, nem relevans, mert nem egyformak 🤷‍♀️


Amugy a torzskonyvnek nem sok koze van egy hugyuti fertozeshez vagy hugykohoz pl, bar szerintem nalatok nem errol lesz szo, hiszen meg se probaltad meg eddig ezek szerint megfigyelni a kutyat, hogy mit is csinal kint.

De ne hidd azt, hogy ez egy varazslap, ami minden betegsegtol megved :D Mert nyilvan nem.

2023. jan. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
97%
"Betegségre eddig nem gyanakodtam" Pedig ez az első opció ha sokat vizel.
2023. jan. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
95%
Lehet, hogy cukorbetegség.
2023. jan. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!