Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kislány most tüzelt először,...

A kislány most tüzelt először, és már párosodtak is. Az állatorvos azt mondta 2 hét után tud neki injekciót adni, hogy ne legyenek kicsi babák. Milyen a hatása ennek az injekciónak. Használni fog?

Figyelt kérdés
2010. okt. 2. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Ezt nem lett volna szabad, a lány kutya még növésben van, nagyon megviseli az ilyen véletlen párosodás. Ha tüzel, el kell zárni arra az időre, egyébként állandóan tele lesztek kiskutyával.
2010. okt. 2. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Hát, tényleg jobb lett volna, ha nem jön össze a dolog:( na de, összejött. Az injekcióval kapcsolatban az én véleményem az, hogy elég rizikós, főleg, fejlődésben lévő kutyánál. Van egy újabb, az Alizin, ha már mindenképp injekció, akkor azt adasd be neki. De ezt a doki úgyis tudja. Mellékhatás lehet gennyes méhgyulladás:(, erre mondták azt, hogy Alizin esetén nem jellemző. Sok sikert!
2010. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%
Én a helyedben ivartalanítanám a kutyát.
2010. okt. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ha az orvos azt mondta,akkor bizonyára használni fog.Szerintem is inkább ivartalanítás kellene neki,mert nagyon megviseli a szervezetét.Jobban kellene rá figyelni.....
2010. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is ivartalaníttasd.

Tüzelés abbamaradta után két hétig még nem viseli meg a kutyát az ivartalanítás, utána viszon kis pihenésre van szüksége.

Doki mondta ezt nekem, szinte szó szerint, mert az enyém, szegényke másik doki bácsi útmutatása alapján oltva volt rendszeresen, de most olyan hormonzavara van, hogy egy hónapja és egy hete folyamatosan tüzel. Lassan megőrülünk tőle, a kutya is, én is, és ráadásul ha egy másodpercre nem figyelem, azonnal bepróbálkozik nála egy baksi. A múlt héten (a tüzelése negyedik hetében) sajnos az egyik sikerrel járt, úgyhogy elmentem a dokihoz, aki azt mondta, nem ad esemény utánit, mert csak még jobban megtébolyul a hormonháztartása, de két héttel a tüzelés abbamaradása után vigyem ivartalanításra.

Úgyhogy most várjuk, hogy végre abbahagyja.

2010. okt. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen ivartalaníttasd inkább, minél előbb, annál kevésbé viseli meg. Nagyon nincs szüksége egy fejlődésben lévő szervezetnek arra, hogy jópár kicsi is fejlődjön benne.
2010. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de mégsem ivartalanítattnám, mert a jövőben szeretnék "Unokákat" a kedvenceimtől. Azt mondhjátok meg, ha elhajtatnám most a kicsiket, mennyi ideig fog vérezni az anyuka, és akkor mit csináljak vele?
2010. okt. 10. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!