Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sosem jön vissza, mit tegyek?...

Sosem jön vissza, mit tegyek? (lent)

Figyelt kérdés
5 hónapos angol szetter kutyám, amikor szabadon elvan engedve séta közben, sosem jön vissza amikor hívom. Amikor pórázon akkor meg mindig húzza a pórázt. Hogy lehet rászoktatni, hogy visszajöjjön? És hogy lehet leszoktatni arról hogy húzzon?
2010. okt. 2. 14:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha van időd, és pénzed : kutyaiskola

Ott megtanitanak mindent, és még élvezni is fogjátok.

Nekünk németjuhászunk van, ugyanezt csinálta kölyöknek.

Ma már nincs vele gondunk

2010. okt. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez a viselkedése azt jelenti a kutyának, hogy Kb lexar téged, de hogy gazdájának nem tekint az 100%


Ha nem kölyökkorától van nálad a kutya akkor nem egyszerű feladat elé nézel.

2010. okt. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kutyasuliba sajnos nem tudom, vinni.

Amúgy a 2. válaszolónak: az 5 hónapos kor még kölyökkornak számít, szóval kölyökkora óta van nálam. És azt tudom hogy xarik rám, de nem ez volt a kérdés hanem hogy tudnám erröl leszoktatni.

2010. okt. 2. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt hallottam, Jan Fennel módszerét 5-6 hónapos kortól már lehet alkalmazni kölyökkutyákon is. Olvasd el a Kutyapszichológia c. könyvét, abban leírja, hogyan szerezheted vissz a falkavezéri pozíciódat.
2010. okt. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Behívásnál próbálkozz jutalom falattal, ha oda megy juti fali, ha 1.-re nem megy oda fordíts neki hátat és indúlj el az ellenkező irányba,ha oda megy megint juti fali. A húzásra sajna nem tok tanácsolni semmit, mert eddig nekem se vált be semmi. :(
2010. okt. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A huzás megszüntetését mi ugy tanultuk, hogy amikor sétáltunk,és feszülni kezdett a póráz, akkor megkerültettem magam mögött a kutyát, tehát, egy kört irattam le vele, és ismét elindultunk. Amikor ujra huzott, akkor ugyanez. Türelemjáték. Jutalomfalattal, vagy egy-egy szem kis sajttal, felvágottal dicsérheted, hátha hamar rájön, mi jó Neked. :-)

A vissza nem jövést sajnos mi a kutyaiskolában nőttük ki. Előtte letette az orrát, és hivhattam én , csinálhattam bármit, ment a szag után.


A németjuhászos vagyok.

2010. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Rakj a zsebedbe jutifalatot,amikor még pórázon van a kutya.Adj neki valami parancsot(ül,fekszik,) ha megcsinálja jutalmazd kajával.A behívást először pórázon gyakorold,amilyen hosszú a póráz engedd el a kutyát,majd hívd be,ha oda jön hozzád akkor jutalom,ha nem akkor kicsit ösztönözd(húzd meg magad felé)a jutalom ilyenkor se maradjon el.A jutifalat ne olyan kaja legyen amit a kutya mindennap kap,valami különleges legyen :olcsó virsli karikázva,parizer kocka,főtt máj kocka.A húzásról úgy tudod leszoktatni ha megtanítod láb mellett menni.Ami kell hozzá bőr póráz,fojtó nyakörv.A kutyát pórázra veszed neked bal oldalra,elindulsz vele miközben a LÁBHOZ parancsot adod.A kutyának úgy kell mennie hogy a marja a lábaddal 1 vonalban legyen.Ha húz a kutya(már pedig húz)akkor a pórázon rántasz és LÁBHOZ parancsot mondod,hogy tudja a kutya hogy miért rángatod.Ezt addig gyakorlod ameddig a kutya nem megy láb mellett.Sok sikert!
2010. okt. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat. Holnap úgy is sok idöm lesz, úgy hogy majd gyakorlok vele.
2010. okt. 2. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!