Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kölyökkutyának mit...

Nagytestű kölyökkutyának mit javasoltok ízületvédelemre? Elég a sima zöldkagylópor, esetleg marhazselatin/kollagén, vagy valami komplexebb, pl C11, Aniflexi?

Figyelt kérdés
2023. jan. 4. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Aniflexi+
2023. jan. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Nekünk az aniflexi+ nem vált be egyébként, a c-11-rol jókat hallottam.
2023. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi.

Hogyhogy nem vált be?

Azt hittem amúgy, hogy gyerekként, megelőzésre elég az alap zöldkagyló és/vagy zselatin.

Persze, ha jobb a komplex, mindenképp azt veszem, nehogy baja legyen, csak fura.

2023. jan. 5. 04:37
 4/7 anonim ***** válasza:
11%
C11 ,zoldkagylo semmit se er. Egyedul a testsuly kontrollja er vmit. Hogy nem hizlalod el. Illetve kolyokkent nem no tul gyorsan.
2023. jan. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Azért az túlzás, hogy semmit se ér.

Volt menhelyes terrier-nj keverékem nem TUDOTT meghízni, mindig férhetett volna rá még legalább +2-3kg, de sose sikerült neki, sose lépte túl a 18 kilóját. Rendes ételt főztem neki mindig, házilag, kapott húsokat is bőven, zöldségeket, édesburgonyát, túrót, tojást. De 10 éves kora után mégis elkezdett sántítani a hátsó lábaira. Elvittük dokihoz, azt mondta, tipikus időskori ízületi fájdalom, szinte minden kutyánál előjön enyhébben vagy erősebben, bizonyos kor után. Írt fel a doki zöldkagyló kapszulát, szét kellett szedni és a műanyag kapszula nélkül, csak a benne lévő natúr zöldkagylóport beleönteni, belekeverni a kajájába. 3 hét után ismét tudott rohangálni! Azt mondta a doki először, hogy 3 hónap szedés után 1 hónap pihenő, egy ideig tartottuk is, de 13 éves korától már folyamatosan, szünet nélkül szedte. Még 16 és fél évesen is le tudott menni a lépcsőn és tudott sétálni menni, persze a saját kis totyogó tempójában, amit nagyon sok kutya nem tud már ennyi idősen.

Nekünk csodát tett és megmentette a kutyámat több évnyi fájdalomtól és a korai elszakadástól.

Csak kölyköknél, főleg, ha nincs tünet, nem tudom, hogy hogy működik ez. Vagy nekik azért kell a komplex, mert az építi fel az ízületeiket, a zöldkagyló pedig csak az ízületi folyadékot pótolja idős kutyáknál?

2023. jan. 5. 08:54
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó termékek pl a C11, Apto flex, Aniflexi, Proartleg.

Ha nyerseztek sok inas, porcos részt adj. Csontkocsonya, kollagénpor, és zöldkagyló is szuperek, de én inkább komplex készítményt adnék növendéknek, azokban vannak egyéb összetevők is amik hasznosak lehetnek, nem csak egy egy anyag.

+ korának megfelelő, nem túl megterhelő mozgatás (az úszás pl nagyon jó), ne nagyon lépcsőzzön, figyelj a súlyára...

2023. jan. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi.
2023. jan. 5. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!