Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég, ha csak tápot adok neki?

Elég, ha csak tápot adok neki?

Figyelt kérdés
10 hetes kutyusom Pro Plan kölyök tápot kap naponta 4szer. Ha tanítgatom, akkor jutalomfalatnak egy kis sajtot. Kellene még adnom neki valami más fajta kaját? Nem fogja megunni a tápot, ha folyton ezt kapja?
2010. okt. 2. 15:32
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell neki más. A kutya nem úgy érzékeli az ízeket mint mi és a gyomrának sem jó a változatosság ezért nem fogja megunni.
2010. okt. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Első válaszoló: Érdekes az én kutyám csak azt eszi meg ami ízlik neki :) És Ő bizony rá tud unni tápokra ha sokáig egyfajtát kap.
2010. okt. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez kutyafüggő.. Majd kitapasztalom :D Egyébként 2 hete van nálam, és ugyanazt a tápot eszi, és ma reggel meg tegnap este nem ette mg az összeset. D szerintem túl sokat raktam neki, csak azért. Kb negyd óráig szoktam hagyni, hadd egyn, aztán elveszem a tálat előle.
2010. okt. 2. 15:44
 4/9 MME ***** válasza:
86%

Neki életösztön az evés. Ha ráun a tápra, akkor sem fog éhen halni, legfeljebb nem eszik 4 napig. Az enyém is csinált már ilyet (de arra figyelj, hogy nem betegség jele-e, ha nem eszi tovább), ráhagytam, a 3. napon újra rendesen volt étvágya a táphoz.

Pedig én mindig májkrémmel kevertem neki, pont azért, hogy beinduljon a nyálelválasztása.


Annyit azért tanultam belőle, hogy bővítettem a keverőkaják választékát a májkrém mellett. Van, hogy mindenféle bolti felvágottat darabolok, vagy húst ill. tojást főzök, vagy zöldséget párolok, és hozzáadom. Vagy aludt tejet/ kefírt/ joghurtot/ túrót keverek hozzá, de volt már olvasztott keménysajtot kanalaztam rá. A kedvencük a konzervhal volt :) Az kiemelte a táp ízét (Acana Pacifica).


A keverőkaja viszont további problémát is ad - próbálj meg minél kevesebb ilyet hozzáadni a táphoz, csak ízesítse meg annyira, hogy meghozza az étvágyát, egyrészt, mert különben túlságosan eltolódna az egyensúly a bevitt tápanyagok között (ha pl. fele-fele arányban raksz bele különféle "házi kosztot"), másrészt gondolni kell az így keletkezett plusz kalóriákra.

2010. okt. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Nem kutyafüggő. Igen, van hogy pl egyik tápot imádja egy kutya a másik meg hány tőle. Ez egyéni dolog. De alapvetően a kutyáknak nem jó a változatosság. A válogatós kutya pedig egyszerűen: nevelési hiba. Nem azért eszi azt ami ízlik mert az jobb neki vagy változatosságot akar, hanem mert megtanulta hogy téged lehet irányítani. Ha valami nem tetszik neki (de amúgy teljesen megfelelő) akkor látja hogy rögtön kap mást hogy jaj szegény kiskutya éhen ne haljon már. Már egy tápváltástól is hasmenése lesz a legtöbb kutyának, ez is azt bizonyítja hogy nem kell neki változatosság. Érdekes az én kutyáim több éve ugyanazt eszik és mégis minden nap boldogan habzsolják be és egészségesek is... Ellenben amikor mindenfélével tömtem őket akkor ronda volt a szőrük. Egyes kutyákat meg már annyira finnyásra nevelnek hogy képesek szinte éhen halni. Ha ezt akarod akkor hajrá válaszoló, kezeld csak emberként a kutyád. :)

Már nem lenne kutya ha válogatni akarna, hogy jaj ne most az őz nem tetszik akkor itthagyom megrohadni ha beledöglök is...

2010. okt. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 MME ***** válasza:
80%

Figyelem állandóan a székletüket, nemcsak a kaja miatt, hanem az általános állapotuk miatt is. Teljesen rendben van. Szőrük iszonyúan fényes :) és szép állagú, régen, más táppal ki volt nekik száradva.

Egyébként ha valamelyik kutyának nem válik be valami, merem feltételezni az emberekről, hogy lemondanak róla. És az, hogy melyik kutyának mitől lesz hasmenése, az igenis egyedfüggő, tele van vele a szakirodalom is, tehát nem minden alap nélkül állítom, amit írok.

Volt is egy olyan kérdésem, hogy mi lehet mérgező egy kutya számára, belinkelem, hogy aki kísérletezni akar kaja-ügyileg, ezekre gondoljon:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__977086-mik-a-..


Szerintem ezzel kerekké is tettem a válaszom a témára.

Remélem, itt véget is ért a vita, mert nem szeretnék személyeskedni, márpedig ugye ez sülne ki belőle, ha boncolgatjuk, emberként kezelem-e a kutyáim, és mások mit tesznek velük. Ismeretlenül ne állítsunk a másikról badarságot.


Kérdező, ha úgy gondolod, hogy hasonlóan kevered a kutyád ételét, akkor az állatorvossal megbeszélheted, hogy mit érdemes, és mi kockázatos, stb.

Szép estét :)

2010. okt. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MME ***** válasza:
80%

Ja még annyit hozzáteszek, hogy tápváltásnál eléggé érthető, hogy miért gyakori a hasmenés, mivel seregnyi összetevője van, egy tápban több egymástól eltérő anyag található, mint sok házikosztban. Egy átlag Acana tápban pl. sokféle állat húsa, sok fajta zöldség, sok fajta gyümölcs, sokfajta gyógynövény, tojás, stb., stb. van. És a tápok között nagyon nagy a különbség, mind összetételben, mind összetevők arányaiban, mind minőségileg. Utóbbi sok mindent magában foglal, pl. hogy mennyire vegyszerezett helyről származnak a növényi alkotói, stb. Így tényleg megterhelő a szervezet számára.


Egy sima ételcsoport, mint egy tejtermékféle, vagy húsféle hozzáadása kevesebb kockázatot jelent, mint egy tápváltás. Úgyhogy a keverőételek miatt kevésbé kell aggódni, ha az allergéneket elkerüli az ember.

Tehát a tápok nagyon változatosan vannak összeállítva, egy szemben több tucat íz keveredik. Ehhez hozzáadni még egy élelmiszercsoport valamely tagját nem nagy változtatás, és nem elkényeztetés.

Kérdező, ha a kutya előtt cserélgeted az ételt, mert nem eszi meg, akkor tényleg az orrodnál fogva vezet a kutyád, és kihasználja a gyengeségedet a maga javára. Ha változatos étrendet állítasz össze neki, az nem nevelési probléma, és a te döntésed, amíg a kutyának jót teszel vele, nem ellenkezőleg. De már írtam, hogy mit tanácsos csinálni - ha finnyás, ráhagyod, majd az éhségtől meggondolja magát. Ennyi, nem nagy trükk. És igen, a kutyád ráunhat, nem mindegyik, de van olyan válogatós, ameliket nem a gazdája nevelt rá. Ha nem dőlsz be neki, akkor majd eltűnik ez a probléma.


A tápok pedig pont azért állnak ennyi mindenből, mert a kutya eredetileg, és most is "elvileg" változatos étrenden él, nem a kutyatápgyártó cégek hóbortja. Nem 100%-os ragadozó, mint pl. a nagymacskafélék, és manapság a gyártók követik ezt a természetes étrendet. Tehát annyira nem szokatlan viselkedés, hogy keresi a változatosságot, csak ezt az életösztön felülírja.

2010. okt. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Húha, itt eléggé elment a dolog abba az irányba, hogy most ki kezel emberként a kutyáját, meg minden :D Nem ez volt a célom. Csak megkérdeztem, hogy elég-e, ha folyton egyfajta tápot kap, nem fog-e egy idő után ráunni. Nem finnyás kutyus, megeszi ezt a tápot, és nem keverek a kajájához semmit, csak úgy simán kapja a tápot. Mióta itt van nálam ugyanazt eszi. És tudom, nem szabad engedni a kutyának, ha mondjuk finnyás és nem akarja megenni.. Vele nincs ilyen problémám. A kérdésemmel az volt a célom, hogy megtudjam, nem baj-e ha csa tápot eszik, nem kell-e mondjuk a vitaminok miatt valami étrend-kiegésztőt vagy falatkákat adni neki. Azért köszönöm a válaszokat!
2010. okt. 3. 10:08
 9/9 MME ***** válasza:
100%

Milyen fajtájú a kutyád? Attól függ, hogy tanácsolnak-e valamilyen kiegészítést. Egyébként jól meg vannak csinálva a tápok, általában nincs szükség rá, ráadásul a táp mellé adott vitaminok és ásványi anyagok károsak. A túladagolt vitamin nagyobb bajt tud okozni, mint ha hiány lenne belőle. Embereknél kivételt képeznek a vízben oldódó vitaminok, mert a felesleg nem szívódik fel, hanem a vizelettel kiürül. Ez a kutyáknál sem lehet másképp.


A hideg idők közeledtével szoktam olajat (len, kukorica, szezám, tök, stb.) hozzákeverni, mert az enyémek kintiek, és a kutyáknak a zsíremésztésük a legjobb, nem a fehérje.

Ízületvédelmet mindenfajta kutyának ajánlanak, főleg, hogy ma már a kutyák aszfalton járnak a városokban és már a falvakban is - ahogy az emberek lábát is tönkreteszi az aszfalton kocogás, és a lovakat kifejezetten tilos aszfalton ügettetni vagy vágtáztatni - erre a glükozamin + a kondroitin kettősét használják minden készítményben.

Ízületvédelemre pl. az új-zélandi zöldkagyló-kivonat nagyon jó:

[link]

Sok ilyen van a piacon, ezt én azért szeretem, mert nincs benne hozzáadott vitamin, ami felborítaná az egyensúlyt.


A tápból amúgy kinyer minden fontosat, ami kellhet neki, általában, valamilyen mértékben van bennük glükozamin és kondroitin is - kiegészítés olyan kutyáknak elengedhetetlen, mint a masztiffok, a dogok (és más nagytermetű fajták).

2010. okt. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!