Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó lesz így a nyers etetés...

Jó lesz így a nyers etetés menü? Egészséges? Kell még valami? Rottweilernek lesz!

Figyelt kérdés

35% csontos hús/hal: hal(heti 1x) darabolt csontos lazac és pisztráng; csontos húsból mindent adnék 50:50%=vörös:fehér, kivéve napos csibe 😭 + szárított marhalábszár csontot, velőscsontot, sonkacsontot rágni heti 3x adnék.

25% hús: szintén mindent adnék, de több vöröshúst, kevesebb fehéret(zebrahúst csak karácsonykor:D).

10% szív/tüdő: marha és bárány szív és tüdő; csirke, pulyka, liba, kacsa, nyúl szív.

10% zöldpacal/zöldség/gyümölcsmix: marha és bárány zöldpacal(heti 3x); nyers reszelt cukkini(heti 1x); szárított zöldségmix(heti 2x): sárgarépa, cékla, paszternák, zeller, spenót; szárított gyümölcsmix(heti 1x): alma, szeder, szilva, homoktövis bogyó, ribizli, fekete ribizli, fekete berkenye, cseresznye, eper, egres, körte, málna, sárgabarack, áfonya.

10% belsőség, ebből 5% máj: csirke, pulyka, marha, nyúl, bárány, ló; egyéb: nyúl- lép, vese; ló- lép, vese; marha- lép, vese, tőgy; bárány- lép, vese; borjúvese, pulyka lép, here.

10% kiegészítő/egyéb: sprotni(heti 1x), tyúktojás sárgája(heti 1x), egész héjas fürjtojás(heti 1x), túró(heti 1x), kagylóhús(heti 1x); állandó: lenmagolaj, zöldkagylópor, 2 evőkanál natúr joghurt.

Heti 1x egész préda: egész fürj, szardínia, makréla.

Egyéb kiegészítőket kúraszerűen fogok adni:

-az élősködő ellenes erős gyógyszer miatt évi 1 háromhónapos máriatövis kúra,

-egy általános immunrendszer erősítő kéthónapos spirulina alga kúra,

-ősszel egy kéthónapos sörélesztő kúra,

-egy kéthónapos méregtelenítő huminsav kúra,

-egy háromhónapos komplex ízületvédő kúra.


Én jónak érzem, lehet túl is gondolom, de javítsatok ki, ha valami nem stimmel, sok, kevés, nem jó.



2023. jan. 5. 15:37
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
89%
Kis is jon egy napi etetes 30.000 ftból :D
2023. jan. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 Maya Bunnyheart ***** válasza:
90%

Ez a menü majd a későbbiekben jó lesz amikor már hozzászokott a gyomra a nyershez.. nem kell annyira sőt semennyire kapkodni. Az elején tehát az első hónapokban csirke vagy nyúl és azon belül is egy darabig csak csontos és színhús, belsőség zöldség gyümölcs kiegészítők nem kellenek még.


Lépj be Facebookon a B.A.R.F. és Prey elvek az alapoktól,mit-miért és hogyan. Csoportba és olvasd el a start fájlt abban minden benne van.

2023. jan. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
84%

A kagylóhúst, illetve máriatövist, spirulinát kihagynám. Továbba nem adnám neki a fél állatkertet, mert az erősen hatna az emésztésére, meg allergizálhatja is.

Vöröshúsként sertés, marha, bárány bőven elég, és kisebb az esélye hogy húgyköves, vagy epés lesz.

2023. jan. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
77%
A máriatövis kúra az jó mert kell a méregtelenítés. Viszont sertés alkatrészek tilosak nyersen Aujeszky-kór veszélye miatt. (kedves 3 as válaszoló)
2023. jan. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
92%

Valóban, köszönöm, kedves 4-es, igazad van! Mea maxima culpa.

Viszont én a kagylót is totál kihagynám. A máriatövis meg jónak jó, de csak ésszel, és nem túltolva. Kiegnek én inkább adnék rizst, mint a felsoroltakat, mert az nem terheli a gyomrát, májátúgy mint a kagyló és társai...

2023. jan. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 A kérdező kommentje:

Nem egyszerre, jesszus, ne értsétek félre.

Elolvastam sok mindent a barfról, azt mondták fő a változatosság és minimum 4 fajta hús kell, maximumot nem írtak.

Pl így nézne ki egy vacsora:

175g csirkenyak + 125g darabolt szarvashús + 50g kacsaszív + 50g báránypacal + 25g nyúlmáj + 25g pulykalép + 50g sprotni + 1evőkanál natúr joghurt + egy csipet zöldkagylópor + 1kávéskanál lenmagolaj.

2023. jan. 5. 18:13
 7/55 anonim ***** válasza:
12%
Nem
2023. jan. 5. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
16%

Spirulina =kek /zoldalga. Olvasd el,h mar az algas vizben valo furdes is fulladast okoz es lezarjak az algas vizeket hatosagilag. Amikor en ettem spirulinat, ket het utan a fulladas tuneteit tapasztaltam.


Lenmagolajst,spritnit,lazacot,makrelat ne adj a magas zsirtartalma moatt!! Ugyanis a minden napos husbevitel a csontos husnal elwg zsirt bort tartalmaz. Ezt tapasztalatbol mondom. Hus zoldseg belsoseggel etetek!!!!


A fustolt cuccok embernek ae egeszsegesek!! A natrium benzonat tartalom miatt foleg!!


Puszi a roti kislanynak ❤️😍😘

2023. jan. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 A kérdező kommentje:

Kiszámoltam ezt a menüt, amit utoljára írtam egy vacsorának, havira felszorozva, kb 50 ezerre jön ki egy hónapban.

Azután kiszámoltam Platinum marhás száraztáp + Rocco marhás-pacalos konzervvel havi 40 ezer lenne.

erősen gondolkodom, bár nem terveztem kész kaját adni, de egyre elbizonytalanodok, hogy már semmi sem egészséges, sőt az a legrosszabb, amiről azt írták, hogy immunerősítő(spirulina).

Már nem tudom mivel tehetnék neki jót 😭😭😭😭

2023. jan. 5. 19:56
 10/55 anonim ***** válasza:
17%
Megeteted vele a fél lakás árát, másnap meg elcsapja a gls futár...
2023. jan. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!