Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ki tud nekem abban segíteni,...

Gratis30 kérdése:

Ki tud nekem abban segíteni, hogy hol vehetnék hosszúszőrű német juhászt lehetőleg Zala megye környékén?

Figyelt kérdés
Munkakutyának kellene, de irtózom az agyontenyésztett csapothátúaktól. Nem tetszenek és ismerősi körben fordult már elő, hogy kialakult nála, pedig a szülei dp. mentesek voltak. Törzskönyv sem létszükségelt.Legyen stabil idegrendszerű és apportos. Előre is köszönöm a tippeket!
2010. okt. 2. 16:22
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
35%
Pedig pont hogy csak a törzskönyvvel rendelkező kutyák az ilyenek.. A törzskönyv olyan mint nekünk az anyakönyvi kivonat, e nélkül a kutyád nem minősül fajtatisztának és ki tudja honnan származik és milyen betegségeket hordoz. A hosszú szőrű németjuhász neve pedig ónémetjuhász. Attól hogy ismerősöd vett szaporítótól kutyát akinek a szülei tünetmentesek voltak, még lehettek hordozók. Szóval ha jó kutyát akarsz akkor nézz körül kennelekben és a távolság ne számítson! Egy ilyen kutyus 80-100Ezer Ft-tól kezdődik.
2010. okt. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Attól, hogy a németjuhász hosszószőrű, még nem ónémet fajta. Van ugye a rövid szörű, a hosszú az kb. 4-5 centis - a mienk is ilyen-, de az ónémet, az még hosszabb.

Nézz körbe az interneten, biztos fogsz találni.

Törzskönyv nélkül én sem vennék, bár hallottam olyanról is, hogy a cél érdekében mindent hamisitanak.

A csapott hátát pedig ugy is látod, amikor kölyöknek megnézed, vagy előtte kérsz a szülőkről képet.

Néha szokott lenni nagyon szép kutya a fajtamentőknél is,amit ilyen célra ajánlanak.

2010. okt. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
2010. okt. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Tenyésztőtől nem veszek pláne nem ennyiért! Életem legjobb német juhásza egy cigányputriból származott. Szó szerint nem viccelek. Abba a kutyába minden benne volt aminek benne kell, hogy legyen.
2010. okt. 2. 16:43
 5/27 anonim ***** válasza:
38%
Akkor vegyél cigány putriból és majd megnézzük milyen betegségeket szed össze. Attól, hogy egyszer szerencséd volt mi garantálja, hogy megint az lesz? Hogy jó vérmérsékletű és nem beteg kutyát kapsz? Na a törzskönyv az garantálja.
2010. okt. 2. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

A tenyésztőket nagyon meg kell nézni a beltenyészet miatt.

Biztos fogsz találni kedvedre valót. Meglátni, és megszeretni.

Sok sikert.

2010. okt. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
29%

Hidd el, hogy én már találkoztam olyannal, hogy minden csuda jó bele volt irva a törzskönyvbe, és szerencsétlen kutyának minden baja volt.

Szerencse is kell hozzá, meg jó érzék, hogy az ember választani tudjon. Lássa a körülményeket, a szűlőket..., ha mégsem tenyésztőtől veszi.

Az meg hogy ha valaki cigányputriból veszi, hát onnan veszi. Legalább jobb körülményeket tudott neki biztositani.Remélhetőleg:-)

Ha valakinek nincs több 10 ezer Ft.-ja vásárolni, nem szabad elitélni érte.

A lényeg, utána vállaljon érte felelősséget

2010. okt. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Még hozzáteszem a sajátom törzskönyves, olyat is fogok venni, de nem itélem el, ha valaki nem tartja fontosnak
2010. okt. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
16:55-el teljes mértékben egyet értek! Na ezért nem fontos a törzskönyv. Putriból meg azért vettem, mert a szuka gazdija osztálytársam volt . Megláttam a szukát és egyből éreztem, hogy kell az alomból. Sikeres választás volt.
2010. okt. 2. 17:13
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

azóta irtózom a tenyésztőktől, amióta az egyik agyon ajnározott cane corso tenyésztőnél a címlapon szerepelt, hogy egy "testvérházasság"-ból születtek gyönyörű kölykök... még a törzskönyv is fel volt vezetve, ami végig beltenyészetet mutatott...

hát kösz nem!

2010. okt. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!