Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A németjuhász kutyám valami...

A németjuhász kutyám valami miatt le van fogyva,mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Folyamatosan kap enni,külön főzünk neki,titokban én is etetem,de nem bír meghízni,csont meg a bőr.


Sokat mozog,lehet az van,hogy lefutja? De hát nagyon vékony,rendes látni a bordáját, rendszeres mozgás miatt oké,hogy nem lesz nagydarab,de csont meg a bőr se.


A ti kutyátokkal volt már ilyen? Mi lehet az oka?



2023. jan. 6. 21:37
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Arról nem is beszélve mit tesz egy németjuhásszal a bezárás... és megsúgom nem kell szájkosár a sétáltatáshoz.
2023. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a tippeket!
2023. jan. 7. 12:51
 23/26 NTBS ***** válasza:
100%
Több húsos kaja kell neki.
2023. jan. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Német juhásznál ez sajnos nem ritka, elég vacak belű sok belőlük.

Próbáld meg azt, amit előttem írtak, hogy a tészta mellé pl. farhátat adsz kiegészítésképp (vagy kutyás boltokban kapsz nyesedéket, darálékot stb.). Hizlalásra nagyon jó pl. a darált marhahús, ha találsz jó áron beszerzési forrást, annál nincs is jobb cucc. Ha ettől megindul a hízás, akkor vélhetően nincs baja a kutyának, csak folytatni kell a hizlalást. Ha nem, akkor simán lehet egészségügyi probléma a háttérben.

Természetesen féreghajtással kezdd, a leírtak alapján lehet ilyen egyszerű oka is a soványságnak. No meg ott van ugye a szívférgesség is... az ellen viszont szinte biztos, hogy nem véditek, pedig akár ez is simán állhat a háttérben, bár két évesen még nem rongyolódhatott le emiatt.

Ami még eszembe jutott: még ha enyhe is, de tél van. Van szigetelt háza a kutyának? Oké, német juhászkutya, nem fagy meg, de ha nincs megfelelő védelme az éjszakai hidegek ellen, akkor nyilván több energiát használ fel a testének a felfűtésére, és ettől lefogyhat. Pláne, ha a tésztás etetés miatt nem növesztett nagy bundát. Szóval ha eddig nem volt, szalmázd be jól a kuckóját, azzal is segítheted a hízásban.

Igyekeztem olyanokat írni, ami potom pénzből megoldható, és így is segíthet.

2023. jan. 8. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Na tehát.


Beszéltem apámmal,megbírta érteni,odafigyel az etetésére,ma is adott neki húst. Meg ma is játszottam vele,holnap viszem sétálni.



Mennyi idő mire visszahízik? Egyébként nagydarab nem tud lenni,sose volt az.

Az apja se az. Ő inkább ilyen hosszú,izmosabb,de nem nagydarab.

2023. jan. 8. 23:43
 26/26 A kérdező kommentje:

[link]



Egyébként hajszál pontosan ilyen,csak más színben.

2023. jan. 8. 23:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!