Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó gazdik! Milyen tapaszta...

Tacskó gazdik! Milyen tapasztalataitok vannak a fajtáról?

Figyelt kérdés
A Ti kutyátok milyen? Gyerekszerető? Ügyesen lett szobatiszta? Mennyi ideig van egyedül otthon? Ilyenkor nem rombol? Mivel kötitek le az energiáit? Betegségekre mennyire fogékony? A tacskóbénuláson kívül milyen a fajtára jellemző betegségek vannak?
2010. okt. 2. 20:08
 1/7 anonim válasza:
Nekünk van egy tacskónk és hát.. az attól függ,hogy milyen a gyerek pl ha a kutyát a farkánál fogva húzza hátra akkor meg harapja a gyereket vagy ha a két hátsó lábánál akkor is vagy ha olyasmit tesz neki ami fáj pl ha fáj a lába vagy valami és meg simogatják a lábát akkor már is támad =S engem is meg támadott egy párszor már =S,de lehet,hogy nem minden tacskó ilyen a miénk rövid szőrű tacskó ,de mostanában már nagyon normális =) és nem bánt hát.. a miénk eddig még egyszer sem kapott el betegséget és nagyon sokat labdázik nem rég vettünk neki egy labdát ,de az volt a baj vele,hogy szét rágta keményet kell neki venni avval el lesz egy pár hétig nagyon szeret rágni és mi általában délután szoktuk ki engedni egy kicsit futkározni és általában hamar vissza jön,de múltkor volt olyan,hogy délután 4 óra körül ki engedtük és hajnali kettőkor ért haza ,de lehet,hogy még tovább is bírta volna ,de esett az eső ,ezért kénytelen volt bejönni XD ha befogadsz egy tacskót és veszel neki labdát hidd el ,hogy ahányszor eldobod annyiszor vissza hozza ellehet játszani vele bármikor .....a tisztasággal kapcsolatosan meg ha van udvarod vagy ilyesmid akkor ott tartsd kint,mert magától nem lesz szoba tiszta be kell tanítani....
2010. okt. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi a választ. Hát azt gondoltam, hogy magától nem lesz szobatiszta:D Volt már kutyám. Olvastam valahol, hogy a Tacskók közel a legkönnyebben tanuló kutyák ezért tértem ki jobban a szobatisztaságra is mert olyasmit olvastam, hogy ált. könnyebben lesznek szobatiszták mint más fajták. Kertesben lakunk, de mindenképpen benti kutya lenne. A gyerek még kicsi szóval tanítható hogy hogyan kell viselkedni egy kutyával.

Jobban a fajta jellegzetességei érdekelnének és a gazdik tapasztalatai, hogy le tudjam vonni a következtetéseket, hogy valójában való-e nekem, nekünk ez a fajta kutya. Olvastam már a fajtáról, a jellemükről, de más egy általános képet látni és más egy gyakorló gazditól megtudni a tapasztalatát.

2010. okt. 2. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Szereti a gyerekeket,nagyon kedves kis állatka,az első héten amikor hoztuk már szobatiszta volt,meg is lepődtem rajta,hogy milyen hamar tudta hogy hol kell elvégeznie a dolgát.Pár óra volt a leghosszabb idő amit egyedül töltött,általában van vele valaki.Nem rombol,amióta nálunk van nem tett tönkre semmit,ez is különös,csak kisebb korában a játékait tette tönkre,nagyon szerette a kiszedni a plüss játékok belsejét.Nem volt még beteg,nagyon ritán eszi a füvet,esetleg hány is,de ezen kívül semmi baja nem volt még.A betegségekről pedig nem tudok.
2010. okt. 2. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm neked is :)
2010. okt. 2. 21:33
 5/7 A kérdező kommentje:
Még egy évig, de az is lehet, hogy tovább leszek itthon, ez azt jelenti, hogy nem dolgozom, tehát nem sokat lenne egyedül. Szerintem ez egy jó érv arra, hogy most kerüljön hozzánk. Mire pedig vissza megyek dolgozni már remélhetőleg felnőtt lesz, kicsit alábbhagy a játékossága és talán az energiája is és egy felnőtt kutya azért kevésbé igényli a 24 órás felügyeletet mint egy kölyök.
2010. okt. 2. 21:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan keresd meg a Futrinka Egyesületet, nálunk van bőven tacskó (sajnos). Akár felnőttet is választhatsz, és akkor nem lesz baj, ha magára hagyod vagy a szobatisztasággal.


Fogadj örökbe, NE vásárolj !!!

2010. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam az örökbefogadáson, meg fogom keresni a Futrinkát, de mindenképpen kölyök kutyát szeretnénk.
2010. okt. 3. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!