Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha megtámad egy kutya mit...

Ha megtámad egy kutya mit kell csinálni? Szemébe nyúlok az jó?

Figyelt kérdés
2023. jan. 13. 09:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
69%
Jó kérdés.Ha rád ugrik,akkor talán lehet jó a szemnyomás.Én mondjuk ütném a fejét,orrát izomból.Ha csaj jön feléd vicsorogva,akkor azt mondják,a pofájára kel rúgdosni jobbról-balról,amíg feladja.
2023. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
Az első kicsit eltúlozta, de valószínű hasonló válaszokat fogsz kapni ebben a kategóriában, csak máshogy megfogalmazva.
2023. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
41%

#1 már reggel részeg vagy?

Kérdező: nem hinném, hogy kivitelezhető, mivel nem hiszem hogy a fogai környékén akarsz matatni, az meg elég közel van a szemeihez ahhoz, hogy kisérletezgess ilyesmivel a pillanat tört része alatt.

2023. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Az a baj támadt meg már kutya, hátulról a kezemet kapta el, arra gondoltam hogy ha megint előfordul ilyen és csak egy kezem marad szabad akkor a másik kezemmel a szemébenyúlok.
2023. jan. 13. 10:02
 5/22 anonim ***** válasza:
8%
ITGuy, én mindig részeg vagyok. Baj?
2023. jan. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
46%
A legetikusabb hozzáállás, hogy kihívsz egy sürgősségi kutyapszichológust, aki leül beszélgetni a kutyával, feltárja a támadás mögött rejlő motívumait (láncon volt tartva, bántották kiskorában), aztán pedig már nem fog megtámadni.
2023. jan. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
95%

Ha azért támad, mert az ő területére keveredtél, akkor szép lassan hátrálj ki onnan. (egyszer volt ilyen, túl későn hallottam meg a birkabégetést egy eldugott területen. A birkákat kutyák őrizték)


A legjobb elkerülni a verekedést, ezért először próbáld meg elijeszteni. Tűnj nagyobbnak, kiabálj rá, dobbants felé, esetleg dobj mellé köveket (elijeszteni akarod, nem hergelni) mintha őt céloznád.


Ez az esetek többségében beválik.


Ha rádtámad, akkor elsősorban védd a nyakadat és a fejedet. Ha elkapja a karod, akkor a másikkal üsd az orrát és a szemét. Ha alkalmad van rá, akár kővel vagy bottal (utálom az állatbántalmazást, de ezen a ponton már muszáj védeni magad)

2023. jan. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%
Az attól is függ milyen kutya támad meg.
2023. jan. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Még megelőzésnek érdemes kicsit megtanulni, hogy egy kutya mikor fog megtámadni. Általában elég jól látszik az arcukon, hogy mikor kell félni tőlük. Ezt mondjuk egy kutyakiképző el tudja neked mondani, s akkor már kevesebbet kell félni.

Amit én megtanultam a kutya arckifejezésekről:

Ha ugat, de közben csóválja a farkát, akkor játékos kedve van.

Ha morog, és össze van zárva a pofája, akkor komor, mérges, támadó.

Ha liheg, és "látod a nyelvét" és olyan laza az állkapcsa, akkor laza, ez kb a kutya mosoly.

Mindhárom arckifejezéssel közeledhet hozzád. De itt csak a középsőnél kell félni.

Még támadás előtt, ha van nálad táska, vagy kabát, azt nyugodtan magad és a kutya közé tarthatod.

Viszont ha botot veszel fel, azt támadásnak veszi.

Ez persze azon is múlik, hogy mennyire érzi saját területének az adott helyet, ahol találkoztok.


Futni nem érdemes, mert attól csak bekapcsol az elkapási ösztöne.

Ha vészhelyzet van, akkor lassan, el kell hátrálni.


Volt egyszer, hogy odajött egy kutya és ráharapott a csuklómra. Nem erősen, de közben morgott. A másik kezemmel megsimogattam a fejét, akkor elengedett. Aztán megpörgettem a biciklimet a fejem fölött, ettől arrébb ugrott. Majd a bringa mögé bújva lassan eltávolodtam tőle.


Olyan is volt, hogy egy anyuka meg a kislánya jöttek biciklivel, és utánuk egy mérges kutya. Menekültek, az anyuka mondta, ne szállj le, tekerj tovább. Rossz ötlet volt, mert menekülésnek vette a kutya. De annyi történt, hogy megkapta a kislány lábát, aztán otthagyta őket. Mert ezzel már kinyilvánította, hogy ő a király. Tehát mintha ez ilyen "presztizs" kérdés, "szimbolikus" is lenne náluk kicsit. Nem mindig.

Nekem is volt olyan, hogy bicikliztem, rám rontott, tekertem tovább, megkapta a lábam, aztán ott hagyott. Mindkét esetben helyesebb lett volna leszállni és lassan, a bringa túloldalán eltávolodni.

Sokféle helyzet, sokféle kutya van.

Mert pl. volt olyan is, hogy egy csapat kutya a szemem láttára megtámadott egy kocsit. Sose láttam még hasonlót. De a kerekét harapták, meg hosszan követték. Na ilyen helyzetben menekülni kell. Vagy hát ...


De mondom mindezt csak laikusként írom.

Vannak könyvek is a kutyák viselkedéséről. Pl. Konrad Lorenz közöl egy ábrát is az egyik könyvében arról, hogy az egyes kutya arckifejezések mit jelentenek.

Érdemes lenne kicsit foglalkoznod ezzel a félelmeddel, hogy tudj többet a témáról, és akkor kevésbé kell félni.

2023. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

10-es, ha ugat, de csovalja a farkat, az az idegesseg jele is lehet. A farokcsovalast nem csak akkor csinaljak, amikor jatekos kedvuk van. Fontos ilyenkor a faroktartas, csovalas sebessege is pl.


Ha liheg,latod a nyelvet egy idegen kutyanak, az rohadtul nem kutyamosoly, hanem a stressz jele es vigyazni kell vele nagyon.

Amiket felsoroltal, sajat kutyanal ok, de idegen kutyanal vigyazni kell ezekkel nagyon. Konnyu felreerteni a reakciokat.

2023. jan. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!