Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák "maguktól" tanulnak...

A kutyák "maguktól" tanulnak meg harciasak lenni, vagy ehhez is iskola kell?

Figyelt kérdés
Elnézést a kissé bugyuta kérdésért, de miután most költöztem ki panelből családi házba, és előzőleg, a tizediken nem volt szívem semmilyen nagyobb állatot tartani, így gyakorlatilag kezdő kutyatartó vagyok, és egyben sajnos teljesen hülye is a témában. Ahova most mentünk, az ilyen kölcsönházféle, és az előző lakó (hm, mennyire szerethette) ott hagyta nekünk a kb. két éves németjuhászát. A kutya tündéri, csak éppen az eddigi tapasztalatom szerint semmi másra nem jó, csak dísznek. Félre ne értsétek, imádom a kutyákat, de egy kertes házban az ember nem csak azért tart kutyát, hogy diszelegjen, hanem esetleg házőrzésre is - szerintem. Ennyit a magyarázkodásból :-) A macskával órákat játszik, a sünivel és a békával is, de ha valaki elmegy a kerítés előtt, akkor nemhogy nem ugatja meg, de még csak rá sem néz. Szerintem egy kutyánál (főleg egy németjuhásznál) ez gáz. No és az alapkérdés arra irányult, hogy ez a "házörző" tulajdonságot tanítani kell minden kutyának, meg kell vele értetni, hogy a kerítés mögé tévedt ember az (rossz esetben) gonosz, vagy pedig egy bizonyos kor után "automatikus" lesz ez minden kutyánál?
2010. okt. 3. 03:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
az nembaj hogy ha elmegy valaki a ház előtt akkor nem ugatja meg ( az én amstaffom se). viszont ha bejönne a területére akkor azt már ne hagyja szó nélkül.
2010. okt. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljátok ki, hogy egy idegen(akit te ismersz de a kutyus nem) jöjjön be ha nem reagál rá semmit, akkor tényleg érdemes kutyasuliba menni. Ha morog vagy ugat akkor dicsérd meg.

Azt nem ajánlom, hogy hergeld fel az én kutyámat egy szórólaposztó emberke bemérgesítette és azóta ha valaki kinnt áll a kisajtó előtt majdnem leharapja a kezét.

2010. okt. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 hell-ikon ***** válasza:

Amit a második válaszoló írt, érdemes kipróbálni.

Mert lehet, hogy tényleg azért nem ugat ha valaki elmegy a ház előtt, mert a kutya ismeri az illetőt. Nekem is német juhászom van és ismerős arcokat nem, hogy nem ugat meg, épp ellenkezőleg, barátként üdvözli őket. (Ebbe beletartozik a postás, szórólapos, stb.)

Ellenben ha valaki olyan jár erre aki még nem fordult meg az utcában vagy éves szinten max. 1-2 alkalommal, azt kíméletlenül megugatja.

2010. okt. 3. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A kutya úgy tanul harcolni hogy a testvéreivel játszik amikor kicsi... nem kell hozzá se iskola se tanítani ha sokat játszik a testvéreivel
2010. okt. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
No és ha nincsenek testvérei? Akkor macskává válik?
2010. okt. 3. 23:19
 6/6 anonim ***** válasza:
Kutya és kutya között is van különbség, ha ő olyan természetű, akkor előfordulhat, hogy alkalmatlan házörzésre. Sokan szeretnének ilyen barátságos kutyát! Ettől függetlenül lehet, hogy az ösztöneit fel lehet ébreszteni, de mivel tapasztalatlan vagy, ezt csak szakértő oktató segítségével, kutyaiskolában kellene megpróbálni, különben rosszul is elsülhet a dolog.
2010. okt. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!