Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyit van egyedül a kutyád?...

Mennyit van egyedül a kutyád? Napi hány séta van, mennyi idő? + A kutyádnak esőben változik a sétához való viszonya?

Figyelt kérdés

Nekem közepes testű kutyám van, napi 3 sétával. Reggeli 30 perc, délutáni 20-30 perc, esti kb 15, de van, hogy megvan 40 perc is, mert már kevesen vannak lent és végre nyugodtan, idegesség nélkül lehetek a kutyával. Reggeli és délutáni séta annak fényében lehet hosszabb, hogy ha van szerencsénk találkozni játszópajtás kutyával, sajnos, kevés ilyen van, pedig rengeteg a kutya a környéken.


Nagyobb esőben kész rémálom, ahhoz is ügyeskednem kell, hogy a házból kilépve tegyünk néhány métert a ház melletti füves rész kezdetéig, hogy egyet pisiljen a bokorban, utána húz haza. Szó szerint volt, hogy húsz másodpercig tartott a séta. Egyszer kitaláltam, hogy esernyőt tartok fölé, azzal tudtunk egy kisebb kört tenni, de én így **arrá áztam, szóval ezt ejtettem egy alkalom után.


2023. jan. 16. 22:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Nekem egy 10 kilós uszkár jellegű blökim van, 3,5 éves. Reggel kb egy óra séta, este kettő. De hétvégén becsúsznak nagyobb séták is napközben.

Engem nem zavarna az eső, fel tudok öltözni, de ő nagyon utálja. Kis szemerkélés nem gond, de ha úgy rendesen esik, akkor az esti séta rövidebb, de azért legalább egy óra akkor is meg van.

2023. jan. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Miert vagy ideges seta kozben? Vagy ezt hogy erted?


Amugy nalunk is 3-4 seta van, mikor hogy, osszesen napi 1,5-2 ora. Ebben neha van futtato is, de nem mindig, annyira nem vagyok oda erte, sok az idiota gazdi es az idiota kutya. Jol megnezem kik vannak bent, mielott bemegyunk.


De ha esik az eso, az nekunk se megy, nehezen tudom en is ravenni a setara a kutyat. Jutalomfalattal szoktam csalogatni, ezzel ki tudom huzni kb 15 percig max a setat esoben. Ha a kutyan mulna, ki nem dugna az orrat ilyenkor, utalja a vizet...:D

Ajanlom a megfelelo, vizallo kabat es cipo beszerzeset, akkor nem gond, ha elazol :)

2023. jan. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és azt mondanám hogy olyan átlag napi 5 órát van egyedül.
2023. jan. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Imádom a kutyámat, de az a fájdalmas igazság, hogy mindegy, mit csinálok, hogyan csinálom, mit fogadok meg, nekem felé nincsen dominanciám. Apám jó esetben heti 1-2x viszi, mégis első szóra hallgat rá. Ő az életben is domináns személyiség, míg én sosem voltam az. Sokat fejlődtem a kezdetihez képest ebben, de még mindig bajos a dominancia, utálom a sétákat.


Megfelelő ruhában megyek le ítéletidőben, mégis sikerül eláznom... 🤷‍♀️ Alapvetően nem zavar, hogy elázok, csak hát utána egy hétig lázasan kellett vinnem a kutyát, mert ha apám nem szabadnapos, akkor jó esetben csak a reggelit tudja helyettem intézni, a délutánit és az estit nekem kellett megoldanom.

2023. jan. 16. 22:45
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

Nyilvan elazol, nem azt mondtam, hogy viz nem fog erni. De elmeletileg nem kene, hogy atazzon a ruhad es fazz, ez lenne a lenyeg. Es persze ne is setalgass orakat esoben, az se szerencses, de azt a 20 percet ki lehet birni, ha nincs vihar :D


Trenert amugy probaltatok mar? Jartal vele? Nem tudom mit ertesz seta kozbeni dominans viselkedes alatt, de ha a kutya apadat tekinti gazdanak, akkor is engedelmeskednie kene neked. Lehet, hogy nem elso szora, meg nem szivesen, de alapvetoen akkor is alap elvaras, hogy hallgasson rad.

Kerj segitseget.

2023. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Megtettem, voltam trenernel tobb honapon keresztul. A trenernek ugyancsak eloszor megcsinalta a dolgokat, ahogy apamnak szokta, nagyon ugyes volt. Nekem oran es azutan a gyakorlatban hasznalva sem. Amit masoknak szoval megcsinal, azt nekem jutalomfalattal sem feltetlen. Az en szidalmam es erejes viselkedesem szamara lofutty. Mas kutyaknak mukodik. Komolyan mondom, mindegyik masik kutyaval megtalalom a kozos hangot, azzal is, akinek a gazdaja figyelmeztetett, hogy bantalmazott es bizalmatlan kutya, ram meg egybol nyalakpdva ugralt, es amikor szoltam neki, hallgatott ram, hogy ne ugrandozzon.
2023. jan. 16. 22:58
 7/16 anonim ***** válasza:
60%

Mostanában heti 1x-2x alakul úgy, hogy egyedül vannak 8-10 órát. Kertesházunk van, ha nagyon esik vagy iszonyúan fúj a szél, kimarad a séta, de csak max két napig és akkor is feladatozunk bent(aztán úgy döntök, hogy mentálisan már nem bírom és megyünk :) ).


Minden kutyánál úgy alakult, hogy mikor kiküldöm őket, hogy végezzék a dolgukat, a fűre lépve már guguolnak is vagy az első bokornál emelik a lábukat és egy percen belül megvan az eü kör, nagy dolog esetén is csak 2-3 percet kell várnom és rohannak vissza az ajtóhoz. Rengetegszer vannak kiengedve, minimum 5-6x egy nap, szóval nem az van, hogy már nagyon kell nekik...


Napi egy séta van, átlag két órás, de nem ott fáradnak el, hanem a futtatásban, edzéseken, itthoni trükközésben.


Szerintem sokszor feleslegesen szivatod magad és a kutyád, amúgy meg szerezz be egy adag normális, vízhatlan cuccot, megéri.

2023. jan. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
35%

Komplett ruhatara van a kutyamnak: gxorsan szarado sportpulcsik,sportpok,esodzsekik.

Esoben mindig adok vizallot.


Alig van egyedul. Mindenhova viszem. Sajat cegem van. Lakasban tartom melegben puhaban es fozok neki.

2023. jan. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
26%
#8 A főzés jó, a többi mind hülyeség, de hát valami pótlék minden lúzernek kell gondolom.
2023. jan. 17. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Kistermetű (4,5kg) kutyám van. Hétköznapokon 3-4 30 perces séta van. Szabadon kijárhat az udvarra. Hétvégente hosszabb sétára szoktunk menni. Az eső engem jobban zavar.

Nem sokat van egyedül. Home office-ban dolgozok és mindenhova viszem magammal.

Ha olyan helyre kell mennem, ahova nem vihetem, akkor kutyaszitterrel van.

2023. jan. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!