Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nyírassam vagy trimmeltessem?

Nyírassam vagy trimmeltessem?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos westie-m kb. 1,5 hét múlva szeretném elvinni kozmetikushoz nyíratni. Igazából nem tudom, hogy végeredményben kinézetileg (fazonra) meg árban mi a különbség a nyírás és a trimmelés között? Amúgy meg azt hallottam, hogy trimmelésnél valamivel hosszabb marad a kutya szőre, nem olyan rövid, mint nyíráskor, és hát azért nem kéthavonta szeretném elvinni. Meg ha jól tudom egy trimmelés eltarthat akár 3 órán át is, míg a nyírás kb. egy óra, így a kutyum se szenvedne annyit.
2010. okt. 3. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

A kozmetikussal beszéld meg. Ő tud neked tanácsot adni.

Sokat számít pl a tartás körülményei is.

Pl kinti vagy benti kutyusról van szó.

Mondjuk a Westik inkább lakásban tartott kutyusok de hallotam már olyan Westiről aki nem szeret bent lenni. Télen sem...

2010. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én trimmeltetném, ha már ilyen fajtát választottam.... És úgy is néz ki szépen. Egyébként szerintem mindegy, hogy nyírás vagy trimmelés, egy ilyen kutyát 2 havonta mindenképpen illik elvinni kozmetikushoz. Mert ha nyíratni kezded, teljesen meg fog változni a szőr minősége és ha sokáig hagyod nőni, baromi rondán fog szegény kutya mutatni... Ha elég érett a szőr, akkor a trimmelés sem szenvedés a kutya számára, főleg, ha hozzá van szoktatva, hogy rendszeresen foglalkoznak vele. Egy kedvencet egyébként sem kell olyan gyakran trimmelni.
2010. okt. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát az én kutyum amolyan kinti meg benti is. :) Elvileg benn tartjuk (benn alszik, meg sokat is van a lakásban), de imád napközben az udvaron futkározni meg a "haverokkal" ugatni, így gyakran ki is kéretőzik játszani.

Én úgy gondoltam, hogy kb. 3-4 havonta vinném kozmetikushoz. Meg azt hallottam, hogy a kutya szőrétől függ, hogy begöndörödik e neki nyírás után e vagy sem.

2010. okt. 3. 16:01
 4/9 anonim ***** válasza:
vegyetek furminatort. Egy speciális trimmelő kefe, amihez nem kell szaktudás, gyerekjáték kezelni. Westire M-es méret a jó, 5-10 ezer közt van az ára. A felesleges szőr 90%-át eltávolítja, ergo nem fog hullani, de az ép bundát nem károsítja. És akkor elég lesz ritkábban vinni a kozmetikushoz nyírni (mert néha az is kell). De aranyszabály, hogy trimmelés után lehet nyírni, de nyírás után nem lehet trimmelni. Ja és nekünk is westink van, nálunk nagyon bevált. :)
2010. okt. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%

TRIMMELNI VAGY NYÍRNI?

A fajta alapellátása hivatalosan a trimmelés. A trimmelés akkor szép és eredményes, ha rendszeresen négy-hathetente kozmetikába visszük kedvencünket, valamint jó minőségű, tehát kemény és egyenes szálú a kutyánk szőrzete. A nem megfelelő minőségű ún. woolies szőr nem alkalmas a trimmelésre. Áltathatjuk magunkat, nagy bőszen ragaszkodva a trimmeléshez, de ezzel csak felesleges kellemetlenséget okozunk kedvencünknek, mert természetesen ezeket a szőröket nem lehet trimmelni csak rámondani lehet a lekínzott szőrre, hogy trimmelve van. A hobbitartók többsége igen kedveli az egészen rövid hátszőrt, ezt viszont csak nyírással lehet előállítani. Egy szépen, jó fazonban megnyírt weszti is nagyon mutatós lehet, de azt mindenkinek tudni kell, aki kiállításban gondolkodik, hogy a versenykutyát szigorúan tilos megnyírni. Ha bizonytalanok vagyunk, beszéljünk egy szak-kozmetikussal a szőrminőség megítélése végett, és ennek alapján döntsünk, mit is szeretnénk. A felnőttkort elérve wesztink már naponta csak egyszer kap enni. A problémamentes kutyával is évente legalább egyszer az állatorvost meg kell látogatni az ismétlődő oltás és a veszettség elleni szérum beadása miatt. Folyamatosan kísérjük figyelemmel a fogak állapotát és a fogkövet távolíttassuk el.

2010. okt. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

A furminátor westinek nem jó!!

Mert nincs ajszőre.

A furminátor ajszörre jó de arra nagyon!!!

Egy megváltás mióta van.

2010. okt. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%

A westie szőrét trimmelni kell! Független attól, hogy akár 3 órát (vagy többet) vesz igénybe. Jól tudod, hosszabb marad, mintha géppel letolnák 20perc alatt. Amit viszont nem tudsz, a gépeléstől gyapjasodik a szőre és kevésbé bírja majd pl.: a vizet.


Kíváncsi lennék, Te mennyi időt töltessz fodrásznál és naponta mennyi időt szánsz a hajadra? Szerintem le tudnám gépezni max 3 perc alatt, és nem kéne annyit fésülködnöd sem.


Miért nem rövidszőrű kutyát választottál?

2010. okt. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Ez nem olyan egyszerű kérdés szerintem.

Ha nem viszed kiállításra, és amúgy bent van a kutya, nem fázhat meg, nem ázik meg, akkor jobb neki, ha le van nyírva. A kutya is kevesebbet szenved. Nekem spánielem van, 2 évig trimmeltettem, hosszú ideig tart, és a kutya sem szereti. Most úgy döntöttünk, hogy ezután nyírni fogjuk. Sokkal kevesebb a gond vele, kevésbé koszolódik.

2010. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

18.39-nek:

Egyelőre még vacilálok a trimmelés és a nyírás között (mint ahogyan az a kérdésből is látszik), úgyhogy jó lenne, ha elgondolkoznál mielőtt leteremtesz! Tanácsra vagyok/voltam kíváncsi, nem pedig mogorva válaszodra.

Képzeld, mielőtt megvettem a kutyust sokat olvastam a neten a fajtáról és rengeteg helyen láttam illetve ismerősöktől (akinek ilyen kutyája van) hallottam, hogy 3-4 havonta kell trimmelni/nyíratni és csak kíváncsi voltam, hogy itt ki melyik módszer mellett érvel...

...és ha nem muszáj nem trimmeltetném, hogy kevesebb szenvedést okozzak neki! De majd úgyis átbeszélem a kozmetikussal.

Azért választottam hosszú szőrű kutyát, mert már régóta egy westie volt az álmom és mert hajlandó vagyok naponta akár többször kifésülni a szőrét, játszani, sétálni vele és rengeteg szeretet megadni neki. A Te kutyudat pedig (ha van) a stílusod miatt egyáltalán nem irigylem...


A többieknek köszönöm!

2010. okt. 4. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!