Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit jelent ha a yorkienak...

Mit jelent ha a yorkienak hullámos a szőre?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy nem lehet hullámos. De ez miért baj? jelent valamit?
2010. okt. 3. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt jelenti hogy nem felel meg standardnak. Vannak esetek amikor a hibák veszélyesek a kutyákra, pl betegséget is hordozhatnak, de nem hinném hogy ebben az esetben ez fennállna, egyszerűen csak egy típusos yorki legyen egyenes szőrű.
2010. okt. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

akkor is hullámos, ha kefével-hajszárítóval szárítod be neki?

nercolajos sampon, balzsam kell a szőrükre, és természetesen rendesen be kell szárítani.

ha ezeken túl is hullámos, akkor nem standard sajnos.

2010. okt. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
törzskönyves? kiállításra szeretnéd vinni? tenyésztésre szánod? Amennyiben nem, akkor semmi gond, szeresd úgy ahogy van. :) Én is egy csomó göndör szőrű spánielt ismerek, pedig nemhogy a göndör de még a hullámos szőrzet is kizárással jár. Mégis kedves, szép, játékos kutyák semmiben sem mások mint a többi :)
2010. okt. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is hullámos, ráadásul túl sok :) A kozmetikusom szerint simán kijönne belőle még egy yorkshire terrier.

De tény, hogy az enyém nem törzskönyves. Egy tenyésztő erre is odafigyel.

Bajnak nem baj, de ha törzskönyves kutyáról van szó, akkor szerintem kiállításra nem tudnád vinni, mert nem felel meg a sztenderdnek.

Ha meg nem tk-es, akkor tökmindegy:) Attól még lehet gyönyörű, bűbájos, és egészséges:)

2010. okt. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon aranyos nagyon szép nagyon szeretem. Azzal nincs probléma kiállításra nem akarom vinni csak féltem ne hogy vmi baj legyen vele... De aranyos játékos és imádni való!:) köcce
2010. okt. 4. 19:07
 6/7 anonim ***** válasza:
bezony a szaporított egyedeknél ez előfordul, hibásak voltak a szülők is ezek szerint...
2010. okt. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszike a válaszokat :D már rá jöttünk h nem yorkie hanem selyemszőrű terrier. Da akkor is imádjuk! :)
2011. jan. 9. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!