Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Több kutyás gazdik! Más is...

Több kutyás gazdik! Más is tapasztalta, hogy van amelyik kutyája teljesen megbízható póráz nélkül, a másik viszont kétséges?

Figyelt kérdés
Nekem 4 kutyám volt eddig, 3 van jelenleg. Mindhárom első kutyám teljesen behívható volt, erre megfelelő helyen mindig póráz nélkül sétáltak, első szóra visszafordultak bármikor. Csak idős, süket/vak, demens korukra kerültek pórázra. (Mostani legidősebb kutyám 14 éves, kissé süket, kissé demens, így már csak és kizárólag pórázon sétál. Előtte lévő öreg kutyám szintén emiatt került pórázra + vakság) Na most a legújabb kutyám csak egy jól belátható, nem használt területen van elengedve, mert ugyan behívható, de nagyon önfejű tud lenni. Néha elég erős hangnemet kell megütnöm és nem érzem teljesen megbízhatónak emiatt. Többi kutyámban teljesen megbíztam, még megijedve is hallgattak rám. Mindenki mondja, hogy csak nevelés kérdése, de én nem hiszem. Mármint nyilván nevelni kell őket és ezzel befolyásolható a viselkedésük, mert enyém is sokat fejlődött, de attól még az alaptermészet, genetika ott van. Behívható, de sokkal jobban ott kell lenni észben is nála és időben szólni neki. Többieknek egy kedves gyere ide vagy "cuppogás" bőven elég volt. Más is tapasztalt ilyet?
2023. jan. 22. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
26%
Nem. 4 kityám van de ezt soha nem tapasztaltam
2023. jan. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

igen

csak akkor hallgat ha szeretne, int egy macska


nem az en kutyam mondjuk, a parome. nagyon utalatos hogy ilyen.. de nem tudjuk kinevelni belole

2023. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden kutya más személyiség, más bánásmódot és nevelést igényelhet. Nincs ezen semmi meglepő szerintem.
2023. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

2 kutyank volt gyerekkent, mindketto kolyokkent kerult oda, csak az egyiknel kb 10 eves voltam amikor kaptam, setaltunk, foglalkoztam vele, de nyilvan egy 10 eves gyerek akkor meg nincs tisztaban a nevelessel annyira, ot kesobb sem nagyon engedtunk el, mert vagy visszajott, vagy nem. Tacsko keverek reven ha szagot fogott csak ment a feje utan. A masiknal 14 eves voltam, ot mar tudatosabban neveltem, 100%-osan behivhato volt, ha kutyat vagy vadat latott akkor is.

Most felnottkent orokbefogtam egy 3 eves kutyat, meg porazon se tudott setalni, nem hogy anelkul... javult a helyzet, porazon oke, ha biciklizunk akkor is figyelmen kivul tudja hagyni a vadakat ha en elobb eszreveszem es rogton tiltom is, de nem engednem el porazrol, nincs meg az a bizalom. A masik kolyokkent kerult ide, az elso setank mar ugy tortent, hogy csak rajta volt a hosszu poraz de nem fogtam (lakott teruleten kivul), maig is igy setalunk, barmikor visszahivhato. De poraz kell a biztonsag kedveert, ha talalkoznank kutyasokkal, lovakkal, meg tudjam fogni.

Nyilvan minden kutya mas egy kicsit, de ugy gondolom hogy ha a gazdi eleg felkeszult, tapasztalt mar es 0-rol kezdi egy kolyokkel, akkor ez alap es mennie kell.

2023. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Nem értem miért lettem lepontozva. Azért mert más azt tapasztalt, én meg ezt? Hhhh...ilyen nincs...😃
2023. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!