Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet ösztönözni a...

Hogy lehet ösztönözni a magasabb ugrásra?

Figyelt kérdés
Amstaff kutyám szeretném ha magasabbat ugrana.Bottal szoktam ugratni, de azért éppen felugrik de el se akarja érni csak úgy van vele, hogy na ugrottam kész.Ha viszont séta közbe kinéz magának egy helyet ahova ő akar felugrani akkor képes hatalmasokat ugrani.Ezt a magasságot szeretném elérni botozás közbe is, de hogyan?
2010. okt. 3. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne bottal próbáld hanem mással ami jobban érdekli.
2010. okt. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Vigyázni kell az ugratásokkal, mert a kutya könnyen komoly gerinc sérülést okoz.

Más, ha egy akadályt ugrik, vagy valamire felugrik és megint más, a botért ugrani. Ez utóbbinál a gerinc majdnem függőleges és kétséges, hogyan, milyen pózban ér földet.


Én azt ajánlom, hogy a bottal előbb úgy gyakoroljatok, hogy a kezedben tartod vízszintesen és ő azt átugorja. Ezt hosszabb bottal és esetleg jutifalattal lehet elérni.

Aztán a botot mindig magasabbra teszed.


De ismétlem, az ilyen sok gyakoroltatás mindig növeli a rossz mozdulat esélyét.

Inkább kutyasuliban, vagy agilityn csináljatok ilyeneket, ha nem untál még rá a kutyádra...

2010. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Használd a jutalomfalat hatalmát!
2010. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám hulahopp karikán ugrik át én fogom a karikát ő meg átugrik

Szerintem próbáld meg így

2010. okt. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket!Miért unnám meg a kutyámat?A jutalomfalattal az a baj, hogy csirkeallergiás a kutyusom és nem tudom a jutifalatok miből állnak, de feltételezem csirkés mind.Ha tudtok valamit ajánlani ami tuti nem az, azt megköszönném!
2010. okt. 3. 19:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Jutalomfalat lehet bármi, akár párizsi darabka is.
2010. okt. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért mondtam, hogy nem untál-e rá a kutyádra, mert a komoly gerincsérülésnél egy életre lebénulhat, vagy akár az életébe is kerülhet.

Szerintem ne látványos produkciókkal villogj, az engedelmesség sokkal fontosabb.

2010. okt. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem van egy harom eves nemet juhasz keverek kutyam!kicsit alacsonyabb mint egy fajtiszta nemetjuhasz!

nagy kertunk van es a kert vegeben van elkeritve egy kb 50 negyzetmeteres ovalis resz!eloszor itt megtanitottam hogy ,,menj egy kort" es amikor ezt tudta akkor elkeztem akadalyokat feltenni kulombozo oszlopok es targyak sgitsegevel!az akadalyok farudak (egy farol vagtunk le kisebb nagyobb agakat (ki volt mar szaradva a fa)) voltak!

amikor lement egy kort es visszaert a kiinduloponthoz akkor kapott egy kis darab virslit!

en igy tanitottam meg a kutyamat !egy eve kezdtem tanitani es mostmar magassagra 1 meter 20 centit is tud ugrani , hosszusagra meg kb 2 metert !(nekifutasbol)



ezen kivul tudja:

ulsz fekszik pacsi pitizz ugrik(felfele helybol)

hempereg gyere maradsz helyedre!

ha neked is van egy hasonlo elkeritett reszed akkor probald meg a modszeremet !hatha segit!

de annal hogy menj egy kort eloszor menj te is vele nehanyszor hogy tudja mirol van szo!

remelem segitettem szia!

2011. okt. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!