Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kezdjem ha érdekel a...

Hogyan kezdjem ha érdekel a tenyésztés?

Figyelt kérdés

Volt már egy ilyen kérdés múltkor de nem találom és nem olvastam a válaszokat.


Azon kívül hogy pénz.



2023. jan. 23. 05:42
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
82%
Végezd el az akkreditált szakképzést, hivatalosan úgyis kelleni fog. (Állattenyésztő és állategészségügyi technikus)
2023. jan. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
79%

A szakképesités hiányában csak "szaporító" leszel, ez állandó küzdelmet jelent majd a közvéleménnyel, az állatvédőkkel, meg a hatóságokkal...


Ha van egy ilyen papírod, egyrészt mindenki befoghatja, másrészt sok egyéb kérdésedre megtudod a választ is.

2023. jan. 23. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Először is ismerd meg a fajtát, amit tenyészteni akarsz, ismerd meg a neveket, járj kiállításokra, szocializálódj. Normális embernek simán egy kutya tartása is több hét-hónap felkészülés és informálódás a tenyésztőtől, nem egyik napról a másikra megy.
2023. jan. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
62%
Amúgy én ilyenről még nem hallottam, hogy képzés kéne hozzá, viszont olyat már láttam, hogy adott fajta kapcsán a tenyésztő sokkal jobban vágta a releváns genetikát, mint az egyetemen oktató biológus. Ki mennyire tudatosan csinálja. Volt tenyésztő a családban, az adott fajta klubjának a felére megmondta, hogy dilettáns, cserébe szabadidejében 5 generációra visszavezetve mindenféle törvények alapján számolta, melyik kettőt párosítsa és várhatóan milyen alom lesz.
2023. jan. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%
Ilyenkor tenyészteni? Válságban? Örülnek az emberek ha esznek nemhogy kutyát vegyenek 3-400 ezer forintént. Menhelyek tele vannak teltház. Minek ennyi kutya ebben az országban?
2023. jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
10%
#5 Normális magyar ember magyar fajtát tenyészt és népszerűsít (megjegyzem, mindegyik kihalófélben van), azok nem kerülnek 3-400 ezerbe.
2023. jan. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
2023. jan. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
6-os: a tenyésztöknek nem CSAK AZ a célja, hogy tenyészthessenek, hanem el is akarják adni a szaporulatot - és a magyar fajták nem túl népszerüek, érthetö okokból. (És a véleményeddel ellentétben NEM olcsóbbak, mint a többi)
2023. jan. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%

#8 Ha nem népszerűek, akkor olcsóbbak, de nyugodtan vesd össze egy fajtatiszta puli kölyök árát egy tacskóéval. :)

Az érthető okokat meg igazán részletezhetnéd, mert a divatfajtákkal divatkodó birkák hozzáállását és a népszerűsítés hiányát (akár annyival, hogy magyar fajtát választasz, ha kutyát akarsz, és a szomszédod is megszereti) leszámítva semmi érthető ok nincs arra, hogy miért nem népszerű, szimplán csak a többinek jobb a marketingje.

2023. jan. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
Javítsatok ki ha tévedek de én azt hinném hogy a tenyésztő azt is megtanulja hogy melyik fajtát érdemes tenyészteni.
2023. jan. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!