Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy törjem le a kutyám...

Hogy törjem le a kutyám "szarvát"?

Figyelt kérdés

Fél éves korában utcáról befogadott, nagytestű keverék. Mindig is nagyon cuki, bújós, játékos és okos volt. A légynek sem tudott volna ártani, semmihez nem nyúlt hozzá soha, jártunk 2 kutyasuliba is kamasz korában.


Most 4 éves lesz nemsoká (saccra) és nagyon ki van fordulva magából egy ideje. Folyamatosan feszegeti a határokat, bunkó, magának való lett, nem lehet csak úgy odamenni hozzá, ha nem akarja, akkor morog, de akár harap is. Csomót veszekedni kell vele, a kutyaházát bevédi, néha a kanapét is. Elkezdett rosszul viselkedni, ami nem rossz feltétlen, de eddig nem csinálta (pl. ugatás ész nélkül a semmire, madár kergetés) és ha rászólok, még ő van felháborodva, morog, tegnap pedig nekem jött. Csak azért, mert rászóltam, megharapott, nem állt le. Kínomban lenyomtam a földre, ami nem biztos, hogy jó ötlet volt, de nem volt jobb ötletem, folyamatosan jött volna nekem. Amíg ültem rajta, addig nyugiban volt, felkeltem, megint megharapott, szaladtam a szájkosárért és ráadtam nagy nehezen. Ezután a házából támadott ki állandóan, nem lehetett tőle kimenni az udvarra, úgyhogy végül oda toltam a kinti kukát a háza bejáratához, hogy ne tudjon kijönni amíg le nem nyugszik. Pár órával később beengedtem a házba, de a szájkosár maradt és a kanapéra sem engedtem fel. Rengeteg feladatot kellett teljesítenie ahhoz, hogy megbékéljek vele. Egyébként ezeket a parancsszavakat is sokszor megtagadja mostanában, pedig kutyasuliban ő volt a legügyesebb.


Fogalmam sincs, mi vezetett ide, tényleg rengeteget foglalkozok vele, minden nap feladatozunk (bár ez egyre nehezebb, mert ugye sokszor megtagadja), játszunk, ha nincs nagyon rossz idő sétálunk, hétvégente sokszor kirándulunk. Szeretve van, jó kaját kap, a kanapén aludhat bent a melegben, viszem kutyás programokra.


Ami változás lehet maximum az, hogy én mostanában az élethelyzetem miatt stresszesebb vagyok, de ez még nem adhat okot arra, hogy így rám támadjon.


Több mindent kipróbáltam már. Csak kézből etettem egy darabig, azért is meg kellett dolgoznia, próbáltam még többet foglalkozni vele, szeretgetni, de ezek nem igazán használtak. Aztán jött egy-egy durvulása után a kizárom a falkából, pár napra, egy hétre, úgy kellett vissza könyörögnie magát, de nem sokra vezetett hosszú távon, végül pedig szájkosár, volt hogy meg is kötöttem pár órára, akkor is azért, mert támadott és nem szállt le rólam.


Tegnap már azon agyaltam, hogy mikor így megbolondul, berakom a kocsiba és elviszem valahova és otthagyom (ez a valahova képlékeny, ismerőshöz kennelbe, vagy valahova, vagy megkötöm valahol, csak nem az udvaron...) aztán fél óra múlva visszamegyek érte, hátha kicsit leszállna a magas lóról, hogy egyedül lett hagyva. Mivel tudom egyszer egy kutyás rendezvényen elkeveredtünk egymástól, én láttam őt, de ő engem nem vett észre és látszott rajta, hogy teljesen kétségbe volt esve.


Na de ha van valakinek ennél értelmesebb ötlete... Tudom, kutyasuli, tréner, akármi, de kizárt, hogy ilyenkor viselkedne így, úgy meg úgysem tudnak mit mondani rá.


Jelen pillanatban eltorlaszoltam a háza bejáratát és elbarikádoztam a kanapét, hogy egyik helyet se tudja bevédeni, reggel mikor kapott kaját akkor nagyon sok feladatot kellett teljesítenie. Most nyugodt, de egyre kevésbé bízok benne, bármikor úgy megtámadhat, hogy súlyosabban is megsérülhetek, mivel egy súlyban vagyunk.



2023. jan. 26. 08:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
83%
Keress neki egy kutyatréner gazdát ez már túlment egy szinten.
2023. jan. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem még ma add oda valakinek
2023. jan. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%
Elvitted teljes kivizsgálásra?
2023. jan. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
93%
Huh, ez elég fura. Én mindenképpen egy orvosi kivizsgálást mondanék, nem normális, hogy rövid időn belül, pláne egy alapvetően jól nevelt, szocializált, nem elhanyagolt kutya így viselkedjen. Ha ez megvan, házhoz járó kiképző. Ez túlnyúlik a gyakorin kérdezgetésen.
2023. jan. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
92%

Szia!


Ha egyik pillanatról a másikra változott meg, akkor elmennék orvoshoz - ahogy a többiek írják - teljes kivizsgálásra. Lehet legbelül még ugyan az a szófogadó kutyus, csak fájdalma van!


Egyből az jutott eszembe h fájdalma miatt ilyen.

2023. jan. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ezt neked nem a gyakoriról fogja megoldani egy tag ingyen, hanem egy állatorvos és ha az állatorvos nem talál orvosi okot, akkor egy tapasztalt kutyatréner - súlyos pénzekért (ahogy azt az előttem levők már leírták).

Orvossal kezdenék, méghozzá nyilván állatorvossal.

2023. jan. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
91%
Mellesleg ha megkarapott a kutya azt orvossal is jó lenne megnézetni, ha vérzett.
2023. jan. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
88%

Mikor kezdodott ez a viselkedes? Egyik naprol a masikra lett ilyen vagy fokozatosan egyre rosszabb?

Lehet banalis kerdes, de ivaros kan? Kikepzo elott tenyleg egy orvost kellene felkeresni, nem lehet idegi alapon van valami baj, vagy csak faj valamije, ezert nem akarja hogy hozzaerj.

2023. jan. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
88%
Valamint tovabb stresszeled kiabalassal, lenyomassal a foldre, ami egy befogadott, nem ismert eloeletu kutyanal siman felerositheti benne a felelemagressziot. A legtobb kutyanal nem hasznalnak ezek a "nevelesi" modszerek, csak elveszti a gazda iranti bizalmat, pedig ez egy jo kapcsolat alapja, a bizalom.
2023. jan. 26. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Ivartalan szuka. Fokozatosan lett ilyen. Kb. egy éve kezdte, de akkor még kimerült abban, hogy elvonult, nem kereste a társaságom. Aztán fokozatosan jött a morgolódás, majd a házát kezdte védeni.


Az első ilyen megbolondulása tavaly szeptemberben volt, mikor bent volt a házában, én meg elmentem a ház mellett és kitámadott onnan. Akkor pl. egy üveg vízzel tudtam távol tartani magamtól, utálja a vizet.


Hát amúgy nem tudom mennyire lenne eü. problémája. Nem látszik betegnek, nem hiszem, hogy fájna valamije. Alapvetően bújós kutya, és bármit megenged, a karmát is szoktam vágni időnként, fésülöm, fülét kitakarítom. Máskor meg a közelébe se lehet menni. Eszik rendesen, jön velem 15-20 km-t túrázni, séták során elengedem biztonságos helyen és hatalmasakat rohan, labdázunk, kötelet húzunk, más kutyákkal sem agresszív soha, imádja az embereket is. Egyszerűen csak bekattan nála valami, és nem tudom hova tenni a dolgot. Olyan, mintha ő akarna lenni a "főnök", neki ne mondjam meg mit csináljon, ne szóljak rá, majd ő eldönti mikor foglalkozhatok vele, hagyjam békén. Máskor meg konkrétan beleül az ölembe, nagy kölyöknek hiszi magát. Biztosan én rontok el valamit.

2023. jan. 26. 11:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!