Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza valtanatok a régebbi...

Vissza valtanatok a régebbi tapra ha az amúgy jó volt,de nem a legjobb minőség?

Figyelt kérdés

Főzni kezdtem a kutyàimnak viszont sajnos többszöri próbálkozásra sem vált be az egyiknek.


Pedig jó lett volna,mert bár volt egy táp amitol sokat kakalt napi 4-5 kaki. Viszont jó kondiban volt,tele energiával,szép volt a szőre izmos volt.jo állagú volt a kakesz.


Most hogy próbálkoztam a főzéssel nem vált be,más tápot próbáltam tűnik el róla az izom,kezd sovány lenni, pedig ugyan annyit mozog mint előtte. Energiája ettől függetlenül van.


Nem akartam vissza váltani a régi tapjara mert sokat szart tőle.


Meg is az volt eddig a legjobb táp amitol jól nézett ki.


Erősen gondolkozok hogy vissza váltok hiába sok a végtermék,de még is jobban nézett ki tőle.


2023. jan. 28. 23:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem nem kérdés, hogy a kutya egészsége kellene a fontosabbnak lennie, mintsem az, hogy így többet szarik.
2023. jan. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%

Válts vissza a régire vagy adj a meglévőből többet, ha a gyomorcsavartól félsz, etesd napi 2x.


Nincs általános szabvány, hogy x cm3 vagy g táp mennyi energiát tartalmaz, az etetési útmutató meg csak egy irányadó mérték. Sosem értettem ezt, ha fogy el a kutyád, több kaja kell neki (általában ezt zabagép, de sovány kutyák gazdáitól hallom és szerintem az lehet mögötte, hogy amellett, hogy a legjobbat akarja a kutyájának, sajnálja a tápra a pénzt. Ellentéte az, aki napi fél kg diétás tápot szór a tacskója elé és értetlenkedik, hogy miért gurul a kutya)


Egyik kutyám a a Brit Care-től fogyott egy csomót, mikor két-háromszor annyit kapott, mit az addigi tápból, elkezdett jól kinézni. Aztán váltottunk Purizonra és eddig talán ebből kell a legkevesebb.

2023. jan. 29. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Igen,csak sok helyen olvasni,hogy ha túl sok a végtermék akkor a táp nem annyira jó vagyis sokat nem hasznosít belőle.


Nem sajnálom a kutyamtol a drágább tapokat sem meg hogy mennyit kell rá költeni,mert én a fizetésem jó részét a kutyaimra koltom, magamnak ha fel évente veszek vmi új dolgot.


Viszont ha túl sok tápot kap nálunk abból is fosas van.Nagyon érzékeny a gyomra. Szóval végtelenségig nem tudom növelni az adagot. Nyilván többet kap mint az előírt,de ha sokkal többet kap akkor bizony fosi van.

2023. jan. 29. 07:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Van még több fajta táp is, próbálkozz, míg megtalálod a legoptimálisabbat.
2023. jan. 29. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csinálsz, mintha az az egy táp lenne a világon. Van vagy 10 fajta jó minőségű táp, amit meg is engedhet magának az ember, illene akkor elkezdeni végig menni rajtuk. Nem csak az xy táptól lesz fényes a szőre.
2023. jan. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Végig kell próbálgatni a tápokat. Én kb. 20-at kipróbáltam az előző kutyámmal, akinek szintén nagyon érzékeny volt a gyomra, mire megtaláltuk a neki megfelelőt.
2023. jan. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is rengeteget próbálkoztam mire meg lett az igazi. Szerintem ne állj vissza arra ami nem volt igazán jó.
2023. jan. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én is vagy 10et kipróbáltam mire rátaláltunk arra amit 1,5 évig evett. Viszont rengeteget kakilt tőle. De legalább nem volt sovány tőle. Orvos is azt mondta hogy 2-3 az optimális hát akkor a 4-5 néha 6 kakival nem volt optimális.


Tudom hogy sok táp van még azon a 10 en felül is amiket próbáltam. De már fingom sincs mit próbálják ki. Mert amit most találtam ez sem lesz nyerő úgy tűnik.

2023. jan. 29. 10:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha leírnád, hogy miket próbáltál (és miért nem jöttek be), mi volt "majdnem jó", mennyi a keret és van-e valami nyavaja, amire figyelni kell, akkor lehet, hogy tudnánk tápokat ajánlani.


Én amúgy már írtam, hogy nekünk a Purizon nagyon bevált.

Szerintem, hogy lásd, hogy egy tápot megfelelően emészt a kutya, ahhoz kell kb 2 hét csak azzal etetve, a szőrminőséghez meg minimum 2 hónap, de még akkor is belerondíthat a vedlés az eredménybe.

2023. jan. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Mister mix- sok széklet


Platinum - 1,5 het alatt le fogyott sok volt a kaki, dupla adagot kapott az előírtnál és így sem akart hizni.


My lux paw- fokozatos volt a váltás meg is fosi volt ( de ott a magas fehérje tartalom lehetett a ludas)


Yoggies - sok és laza kaki sovanysag



Brit care - itt is sok és laza kaki



Real Nature kengurusnal- Kaki rendben viszont hízni nem akart emelt adag mellett sem.


Kapta a Eukanuba érzékeny gyomruaknak valót. Kaki kemény volt ugyan de sok, plusz a kutya olyan táp szagot árasztott,hogy 1,5 hónap után leváltottam. Hízni szintén nem hízott stagnált.


italicus volt az utolsó táp ami 1,5 évig evett eleinte a vadisznosat ami erősnek tűnt,aztán halassal rendben volt,hízott is végre . Utoljára pulyka kacsasat evett belőle szépen izmosodott végre elérte a 23 kgot ami az ideális neki! De ugye a lakik száma sok volt.


Öreg kutyámnak kezdtem el főzni máj problémája miatt,mert a gyogytapoktol lefogyott. Főzéssel rendbe tettem. Gondoltam fiatal kutyámnak is főzök inkább.


Decemberben volt egy próbálkozás,de ott az arányok nem voltak jók,mert fosott. Aztán 1,5 hét utánvissza tértem tapra,fressnapban a real Nature dark fjordra 2 nap alatt rendeződött a dolog.


3 hét tapozas után újra bele vágtam a fozesbe. Eleinte minden rendben volt igaz kevés hússal kezdtem. Aztán mindig fokozatosan picit növeltsm a hús arányt.viszint,lefogyott a kevés hústol,emeltem fosi volt.


Végül inkább tapra váltottam reál Naturebol maradt meg egy minimális. Azt kapta rögtön megállt a fosi,aztán szembe jott velem egy táp. Bodreek nevű táp hasonló beltartalmi mint a dark.fjord gondoltam kipróbálom. 3 napja kapja tisztán eddig a fjorddal.keverve. viszont ma mar lazább volt a kaki.l,tegnap több tápot kapott sokat mozgattam. Szerintem ez sem lesz az igazi :/ vagy nem tudom.


Aztán lehet a dark fjord lesz a befutó



Barfot is próbáltam nem jött be.


Tudni kell hogy eleve szarul hasznosított már kölyökként plusz giardias is volt. Amiből nehezen de ki lett kezelve szóval lehet a sok gyógyszer is oda tett az emeszto rendszerének.


Mint írtam 1,5 évig míg a kacsas Italicust ette semmi hasmas nem volt. Csak 4-5 kaki.de rendben volt vele.ezert is gondoltam hogy vissza valtanek.


Tanácstalan vagyok és 3 éves a kutya :D

2023. jan. 29. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!