Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kiskutyám nem...

5 hónapos kiskutyám nem szobatiszta, a helyzet nem javul, egyre rosszabb. Hogyan tudnám szobatisztaságra nevelni?

Figyelt kérdés

Van egy 7 hónapos kiskutyám, mellé forgattam örökbe egy másikat, aki most lesz 5 hónapos. Mentett kutyus, 8 hetes korában kaptuk meg. Eleinte próbáltam pelusra szoktatni, de mivel láttam, hogy az utcán is pisil elvettem, egész jól ment a dolog, persze történtek bent balesetek, de elkönyveltem, hogy még pici. Karácsonykor voltunk Erdélyben egy hetet, sok állat, nagy udvar, nagyon tetszett neki, de észrevettem, ahogy bejött a lakásba már egyre többet pisilt es kakilt be. Ünnepek után visszatértünk a panelba, a helyzet egyre rosszabb lett. Oda pisilt ahol éppen kedve volt, de amikor raszoltam abbahagyta. Napi legalább 6-szor megyünk le, pisil is lent es kakil is, de ha feljövunk ismét. A kisagyaba egyből bepisil amint belefelszik es fetreng a pisiben. Belehuzza a játékokat is. Egy idő után már nem adtam oda a kiságyat, de sajnos így közvetve a másik kutya is bűnhődik. Az egész lakás folyton büdös. Vettem szobakennelt, hátha akkor nem piszkit maga alá. Ugyanúgy bepisil bekakil, ha nem vagyok otthon szetkeni, belehuzza a játékot. Ő is tiszta pisi es kaki. Nagyon sokat fogalkozok vele, mindketten otthonról dolgozunk, de játék közben is bepisil, odaszalad a labam mellé es szintén, a szőnyegre, mindenhova. Már le sem guggol, hogy ne vegyem észre, hiába szólok rá nem hagyja abba, ha felemelem sem, megy a ruhamra, a falra. Ő is tiszta pisi, minden alkalommal furdetem.

A egy hete tudtam meg, hogy terhes vagyok, így folyamatosan rosszul vagyok a szagoktól, és eléggé aggódok a higiénia miatt.

Úgy érzem, hogy azonnal elajandekznám. Kérlek segítsetek.

Ui.: egészséges, nincs szervi baja az orvos szerint.



2023. jan. 30. 08:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Időzítés.kaja ne legyen kint állandóan.mindig. Ugyanakkor egyen.látni fogod mikor van kaki pisi.elötte vidd sétálni.pelusra szoktatás szerintem a lusták baromsága.vidd le sétálni ha egy nap 10x igényli akkor bizony 10 séta.
2023. jan. 30. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nincs kint a kaja és ugyanabban az időpontban eszik mindig. Előtte is sétál és kis pihenéssel utána is. Vagy kakil lent vagy visszajövünk és egyből fent. Mindig pisil lent, majd ahogy felérünk ott is. A legfontosabb, amire kiváncsi vagyok, hogy a helyzet mitől romlik? Mert egyre többet pisil bent. És ha rászólok sem hagyja abba.
2023. jan. 30. 08:44
 3/22 A kérdező kommentje:
Plusz még egy nagyon fontos, hogy miért csinál maga alá és fetreng benne?
2023. jan. 30. 08:50
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Nem teljesen világos, ezért kérdezek rá, hogy amikor sétáltatod, akkor megvárod, míg pisil egyszer és azután már mentek fel? Ha igen, akkor az egy jó ötlet lehet, ha az első pisi után is maradsz még lent vele, és várod, hátha pisil még. Az én kiskutyám is olyan, hogy ha leviszem, akkor nem egyszerre engedi ki az összes pisit, hanem utána még 2-3x tuti, de van, hogy 4x nyom még ki egy kicsit, jelölgetni ide-oda. Esetleg próbálj meg eréjesen rászólni, amikor bepisil a lakásba.
2023. jan. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
46%
A kutyák csinálnak fura dolgokat, az enyém mindenféle madárkakiban és döglött állatban is imád belefetrengeni... Valószínűleg, ami nekünk undorító, az számukra nem az, és szívesen viselnék magukon azokat az illatokat, talán így van a saját pisijével is. Ez a sok pisi bentre meg területjelölésre is hajaz nekem. Talán nincs a másik kutyával lerendezve még a "hatalmi viszony"?
2023. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Mivel van egy másik kutyám is, és együtt viszem őket sétálni aki már jelölget, sokat sétálunk. A legrövidebb is 15 perc, de inkább fél óra. Ilyenkor is egyszer pisil max kétszer. Teszünk egy kört, utána visszaviszem a kedvenc helyére, néha pisil még egyszer oda, de inkább nem. Minden alkalommal rászólok. Régen hatott rá, mostmár nem. A kérdés, hogy miért? Amikor felveszem, hogy ne pisiljen, lepisil engem is.
2023. jan. 30. 09:23
 7/22 A kérdező kommentje:
Nem csak a pisibe fetreng bele, az fehér bundája barna… . Nem tudom, hogy tudnám a hatalmi viszonyt befolyásolni. Van ötletetek? A nagyobb sokszor ramordul, ha a kicsi el akarja venni a játékot vagy a kaját.
2023. jan. 30. 09:25
 8/22 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem 5 hónaposan semmi köze ennek a hatalmi viszonyokhoz, meg területjelöléshez. Csináld úgy mintha nulláról kezdenéd, vidd le 2 óránként, pelenka nem kell. És ne aggódd túl a dolgot, még nagyon pici, le fog neki esni előbb-utóbb, olyanról még sose hallottam hogy nem. :)
2023. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Több, mint 2 hónapja van nálam. Már nem túlaggódom, hanem el vagyok keseredve, mivel a helyzet egyre rosszabb. Nekem meg folyamatosan hányingerem van…
2023. jan. 30. 10:20
 10/22 anonim ***** válasza:
96%
8-assal értek egyet, talán bekavart az karácsonyi udvaros házban tartózkodás, próbáljátok újra nulláról a szoktatást. Mivel most már minden pisi szagú (ha te nem is érzed, ő igen), azért is pisil oda újra és újra, ezért egy nagyon alapos takarítás, ecetes vízzel felmosás mindenhol + a szőnyeget, játkait, ágyát is ki kellene mosni.
2023. jan. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!