Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 személyes sport autóban...

2 személyes sport autóban hogy lehet LEGÁLISAN kutyát szállítani, lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

2023. jan. 31. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ mekkora. Én kényszerből szállítottam már úgy óriástestű kutyát 2 személyes kocsiban, hogy kivettem a jobb oldali ülést, és a padlón feküdt.
2023. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Cane Corso keverék, egy kicsit kisebb mint egy fajtatiszta… Kiváncsi vagyok, hogy egy Nissan Z vagy Toyota GT86, vagy egyéb hasonló autókban hogy lenne szállítható legálisan.


Az hogy kivesszük az ülést, az szabályos?

2023. jan. 31. 15:48
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem tiltja az ülés kivételét, amennyiben nem ül ott ember.

Cane corso talán még az ülés előtt is elfér a lábrésznél.

2023. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Sztem ha hátratolod egy kicsit az ülést elfér előtte bőven
2023. jan. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Hámmal és kutya biztonsági övvel rögzítve. Nem egészen értem, miért érdekes, hogy kétüléses a kocsi, a kutya nyugodtan lehet az anyósülésen vagy előtte, a lényeg, hogy rögzítve legyen. A kresz szemében a kutya rakománynak számít és ennek megfelelő szabályok vonatkoznak rá.

Konkrétabban:

a) a jármű vezetőjét a szabad kilátásban és a vezetésben, a forgalom többi résztvevőjét pedig a jármű fényjelző berendezéseinek észlelésében ne akadályozza;

b) a jármű ajtajainak, illetőleg a rakfelület oldalfalainak lezárását ne gátolja;

c) egyenletesen és úgy legyen elhelyezve, hogy a jármű stabilitását számottevően ne rontsa;

d) úgy legyen rögzítve, hogy el ne csússzék, le ne essék, ki ne ömöljék, továbbá olyan módon legyen lefedve (letakarva), hogy le ne szóródjék;

e) az elkerülhetetlennél nagyobb zajt, szennyeződést ne okozzon;

f) magassága - a jármű magasságával együtt - a négy métert ne haladja meg;

g)289 a járművön - a (3) és (7) bekezdésben foglalt eseteket kivéve -, illetőleg annak rakfelületén ne nyúljék túl.


Ebből nyilván a d pont az, ami érdekes.

2023. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekünk is van egy kétszemélyes autónk és amikor azzal viszem a kutyát (malinois), akkor rögzítem a kutyáknak kitalált biztonsági övvel.


Lényeg, hogy ne essen le, ne üsse meg magát és persze téged se zavarjon a vezetésben.

2023. febr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!