Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kb 80%-a kutya...

A kutyák kb 80%-a kutya szelektív? Hogy viszonyul a kutyátok séta közben más kutyákhoz?

Figyelt kérdés

Régebben olvastam valami felmérést, hogy csak a kutyák 10%-a barátságos minden szembejövő kutyával és 10% agresszív (ok nélkül) minden más kutyával. A többiek szelektálnak, tehát van akivel jól kijönnek és van akit utálnak. Egyetértetek ezzel?


Nálam az egyik idős korára a mindenkivel barátságos kategória, teljesen konfliktuskerülő, de fiatalon nem volt ilyen. A másik 2 kutyám szelektív. Van akikkel tök jól kijönnek, főleg ha már többször együttsétáltunk és van, akit utálnak. Jellemzően a vehemens, nagyon energikus vagy domináns, puposkodó kutyákat nem csípik, de persze egyed függő. Azt viszont megfigyeltem, hogy a francia bulldogok nem a kedvenceik, egyik kutyámnak sem. (Angol bulldoggal még nem találkoztak, mopszokat viszont kedvelik, szóval nem a fura hangjuk zavarja őket szerintem)


2023. febr. 1. 09:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
81%
3-ból 3 kutyám teljesen ignorálja a többi kutyát. Hála a nevelésnek.
2023. febr. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Az enyémek szeretnek ismerkedni és én is örülök, ha odajönnek más kutyák (kivéve, ha nagyok vagy bull típusúak, azokat kerülöm).

Vannak, akikkel eljátszanak, mással csak összeszagolnak. A kutyák is egyéniségek, ugyanúgy nem jönnek ki jól minden más kutyával, mint ahogy mi sem minden emberrel.

2023. febr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagytestű kutyám általában jól kijött más kutyákkal, néhány esetben nem, de abszolút fajtától független volt.
2023. febr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
34%

"kivéve, ha nagyok vagy bull típusúak, azokat kerülöm"

Magyarán a kutyák 80% a közeletekbe ne menjen. Nem a kutyád szelektál, hanem te...

2023. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
68%

#4

Sajnos nem ritka, hogy kicsi 4 kg-s kutyákat megtépnek nagyok, én nem akarok így járni. Hiába barátságos, még játékból is okozhat sérülést kicsi kutyának.

2023. febr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
46%
#5 Mondjuk ha nem egy kopasz kigyúrt állat ész nélkül becsibészelt őrző-védőjéről van szó, az esetek többségében ez akkor történik meg, ha a kicsi neveletlen, és indokolatlanul nekiugrik a nagynak.
2023. febr. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
34%

#6

Ja persze, a kis yorki nekiugrik a rottweiler torkának, abszolút életszerű. Nekem is mindig szájkosárral kell sétáltatni a yorkimat, mert annyira vérmes, hogy terrorizálja a pitbullokat. Véletlenül sem fordítva szokott lenni.

2023. febr. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Joga van mindenkinek eldönteni kihez engedi oda a kutyáját. Nekem is kistestű kutyáim vannak, én se engem oda nagyokhoz, kivéve 1-2 nyugodtat akit tényleg jól ismerünk. Elég sokszor hallottam már, hogy "nem bánt" kutya támadta meg a másikat... egyébként nem kötelező a yorkinak kijönnie a nagykutyákkal. Tegnap pont egy póráz nélküli border collie ment neki az egyik kutyámnak, aki a gazdája elmondása szerint barátságos... szóval mi sem kérünk a nagyokból az esetek 90%-ában, mert elég egyszer hibázni és a kutyád életébe is kerülhet.
2023. febr. 1. 11:47
 9/23 anonim ***** válasza:
81%

Így van. Bulltipusokat nagy ivben kerulom, ha kell, elmegyek masik iranyba. Nem keresem a bajt.


Nalam szelektivek. :)

2023. febr. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos elég rossz tapasztalatom van nagykutyákkal, így emiatt sincsenek odaengedve, csak ahhoz a kettőhöz, akiket ismerek és a gazda is ott van fejben. Volt egy nagytestű keverék, kiskora óta ismerte az én csivava keverékemet, 1 éves korában mégis szájába vette és megrázta a kutyámat... Szerencsére nem esett baja, de köszönöm, nem kérek többet ilyenből
2023. febr. 1. 13:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!