Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vélemény az alábbi hunter...

Vélemény az alábbi hunter termékekről? Mik a tapasztalatok? Szerintetek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Vélemény a Hunter Vario Basic nyakörvről és pórázról? Hunter Norwegian Racing kutyahám tapasztalatok? Elbírnának az előbbi termékek egy brutál erős, vadállat, enyhén túlsúlyos (ránézésre 35-40 kilóra saccolnám, ennek 85% -a izom, melyet gyakran használ is) bulltype ebbel? Sétánál nagyon húz, majd megpróbáljuk megnevelni. Én nyakiba L-re, hámba M-L-re gondoltam. Tapasztalatok a márkával/termékekkel kapcsolatban?

2023. febr. 3. 22:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hunter London nyakörvem van, 40 kilós németjuhásznak, aki sokszor megrángat nagyon erősen. Kb 6 hónapja van meg, elég jól bírja, semmi baja egyelőre, szóval szerintem egy próbát megérhet.
2023. febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Nincs tapasztalatom ezekkel a termékekkel.


De norvég hámot ne vegyél mert nem egészséges a kutyának, ugyanis korlátozza a mellső lábak szabad mozgását. A lábak nem tudnak kellően előrenyúlni.

2023. febr. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkét választ, rendkívül hasznos!
2023. febr. 3. 23:05
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy alapból húzó kutyára miért akarsz hamot rakni? Pláne norvég kialakításút.

Hunter márkával nincs tapasztalatom, most ránéztem. Szerintem jobban jársz az el perroval.

2023. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hunter Tripoli sárga hám + nyakörv + póráz szettet használtam a reaktív kutyámon. Szerintem rendben van, de azért nem valami extra prémium minőség. Enyém kistestű, 8kg. Mondjuk ebből a típusból nincs is nagyobb méret.
2023. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

#4:

Azért, mert nem szeretem a nyakörvet. A nyakörvvel, amikor húz a kutya, a nyakát húzod, ami rendkívüli fájdalom számára, és levegőt is nehezen kap, főleg ha olyan kutyáról beszélünk, mint a szóban forgó eb. A hámmal viszont a testét tartod vissza, nem okozol vele fájdalmat. Nem értem, hogy a sétálni nem tudás hogy zárja ki a norvég hámot. Nem tanácsadást kértem, hanem véleményt a márkáról, hogy nem fog-e széttörni a csatt az első sétánál, a közel sem behívható kutyával.

2023. febr. 4. 00:21
 7/16 anonim ***** válasza:
9%

#6: "Nem tanácsadást kértem, hanem véleményt a márkáról"


Nagy az arcod, öcsi. Máris kezded a kioktatást.

2023. febr. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
89%
6: Nem használok hámot, mert a kutyám tud láb mellett laza pórázon sétálni.
2023. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Alapból az a gond, hogy húz a kutya. Hámban mégjobban fog, hiszen kényelmes neki. A hám alapvetően munkára való. Canicrosshoz, bikejöringhez, őrző -védőhöz, vagy olyan kutyára, aki hámban sem húz. Egyébként ez egy nem túl jó kialakítású hám, lefogja a vállakat.


Első körben menj el egy kutyasuliba, vagy fogadj trénert. Nem normális, hogy húz pórázon, egy ekkora kutyánál meg már baromi veszélyes is. Laza pórázas sétát mindenhol nyakorvben tanítanak.

2023. febr. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Még nem a mienk a kutya. Egyenlőre még menhelyen van, a menhelyeseknek kisebb gondja is nagyobb ennél. Ha hozzánk került, első dolgunk lesz megnevelni. Először megpróbálom majd itthon tanítgatni (van egy kis tapasztalatom), ha nem megy, majd elvisszük suliba. Úgy szokott húzni, hogy amikor kikérjük a kennelből, elkezd rohanni, de úgy 1 km után már normálisan sétál, nem rángat mint állat. Olyankor általában már liheg is. Volt már olyan nyáron mikor mentünk hozzá, hogy kivittük, és az erdő közepén elfeküdt. Úgy kellett visszacipelni. Nagyon szeret futni, de sokáig nem bírja, mindig csak az elején húz.
2023. febr. 4. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!