Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Másnál fordult már elő hasonló...

Másnál fordult már elő hasonló? Ha igen akkor hogy lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy 11 hetes lány kiskutyám, akivel nagyon jó úton haladunk a szobatisztaság felé. Legalábbis eddig azt hittem. Kezdem az elejéről...

Párom 2 hetente jár csak haza munkából és az elmúlt 2 hétben egyszer sem pisilt be a kutyám meg nem volt semmi, viszont ma ahogy párom megjött már 2x is és ami még sosem fordult elő, hogy most az éjszaka közepén az ágyba is (kövezzetek meg, igen a kutya az ágyban alszik mellettem). Azt hozzáteszem, hogy napközben 2-3 óránként, éjszaka pedig 4-maximum 5 óránként viszem ki pisilni.

Összefügghet ez a dolog azzal hogy párom hosszabb idő után jön haza vagy bármi?

Szobatisztaságra tippeket is nagyon megköszönnék, kutyapelenkára semmiképp nem szeretném szoktatni.



2023. febr. 4. 01:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Ennel nem igazan lehet tobb tippet adni; minthogy vidd ki gyakran, de ez megvan. Mas titok a szobatisztasaggal kapcsolatban nincs.

Ja de, a turelem es talan meg a jutalmazas, ha sikerult neki kint, akkor dicseret, oromkonnyek, kaja.


Amugy meg 11 hetes, lesz ez meg igyse. Atlagosan olyan 6-7 honapos korukra lesznek szobatisztak a kutyusok. Persze ez csak atlag, van, akinek hamarabb, van, akinek kesobb sikerul.


Amugy igen, valoszinuleg a parod megboritja kicsit a rendet, lehet izgatott lesz tole a kutyus es ezert pisil be tobbszor.

De meg fogja szokni a jelenletet egy ido utan, meg azt is, hogy nincs mindig ott.

2023. febr. 4. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
11%

Gondolom, hány szakkönyvet olvastál el a kutyákról, ha úgy kezded a kérdést, hogy "lány kiskutya", amikor a szakszó az, hogy szuka kölyök... De igazad van, jobb itt kérdezni.


De hogy segítsek is. A bepisilésnek két oka lehet, ha akkor csinálja, amikor megérkezik a párod, szimplán izgatott, nem szabad hergelni a kutyát, akármennyire örül, mert simán bepisil. A másik, hogy így próbálja felkelteni a figyelmed, mert nyilván ha ott a párod, vele kevesebbet foglalkozol, kb. olyan, mint a 2-3 éves gyerek, amikor kistesója születik. A szobatisztaságról meg annyit, hogy nem tudom, a 11 hetes kutya ott van-e már nálad 3 hete, de annyi idő alatt már simán szobatisztának kéne lennie, szóval a "jó úton haladunk" kombinálva az "azt hittemmel" eléggé furi.

2023. febr. 4. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
6%
#1 Ha a te kutyádat 4-6 hónap szobatisztaságra szoktatni, akkor inkább ne válaszolj kutyás témában. Két hét max.
2023. febr. 4. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2 szuka = lány igen tudom, csak nem gondoltam hogy itt gyakorin abba fognak belekötni hogy nem szakszavakkal beszélek a LÁNY kutyámról:)

De akkor valószínűleg az izgatottság mivel nem kerül a háttérbe egyáltalán.

Köszönöm.

2023. febr. 4. 02:12
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Ti amugy mirol beszeltek? Szobatisztanak kene lennie 2-3 het alatt egy ekkora kolyoknek?

Mi van? Szerintem nem lattatok meg kolykot. Vagy legalabbis olyan kolykot, aki nem kinti kutya.

11 hetesen meg csak tul sokaig visszatartani se tudja, nemhogy akkor legyen szobatiszta. Jo vicc 😂

2023. febr. 4. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
#5 Aki kutyát vállal, az rászánja erre az energiáját. 8 hetes kölyök jött a házba, megmondtam a gyerekeknek is, hogy pár hétig nincs túl sok szeretgetés, szokjon meg engem. És igen, napi 10x levittem, és ha csinált valamit, jutalmaztam, és két hét alatt szobatiszta volt. Csak ugye ne tartson kutyát, aki nem ért hozzá.
2023. febr. 4. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
#6 Már hogyne tarthatna kutyát az aki nem ért hozzá? Akiben benne van a hajlam hogy szeretné a lehető legjobban nevelni a kutyáját és ezért hajlandó tenni is illetve informálódni az miért ne tarthatna?
2023. febr. 4. 03:24
 8/18 anonim ***** válasza:
3%
Az tarthatná is. De akiben benne van a hajlam, hogy szeretné a lehető legjobban nevelni és informálódik is, az a kutya érkezése előtt hetekig-hónapokig tanul a témában, és amikor már nála van a kutya, nem merül fel benne olyan kérdés, hogy miért pisil be a kutya...
2023. febr. 4. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%

Itelkezni baromi konnyu, de neha egy picit illene rugalmasabbnak lenni :) Nem minden kutya egyforma! Es nem bun, ha egy kolyok nem lesz 2 het alatt szobatiszta, ezt uzenem a kerdezonek es mindenki masnak is 😊


En abszolut elhiszem neked, hogy ezt igy kene es en vagyok a bena, amiert nekunk nem sikerult, viszont nem fogom a random gyakoris jucika/ pistike miatt elajandekozni a kutyam, mert nem 2 het, hanem 2 honap volt a szobatisztasag...ha nem baj 🤣🤣🤣

Mar egyebkent is 3 eves, a tema reg targytalan, de lehet ezen nyugodtan rugozni. Amugy meg senki le se szarja, hogy anno ez mennyi ido volt, nem ez szamit.


Annyit lecci magyarazz mar meg, mert nem tiszta, hogy mondjuk egy 10-11 hetes kolyok hogyan bir ki 5-8 orat urites nelkul? Mert hat sajnos ugye dolgozni kell, sokunknak van bejaros munkaja szerintem, nem mindenki van otthon.


A mi helyzetunk meg istenes, anno 2 hetet tudtunk otthon maradni a kutyaval, es azota is osszesen csak 5 orat van egyedul hetkoznap, meg tudjuk igy oldani.


De ahol 8-9 orat van egyedul a lakasban? Hogy birja ki? Ismetlem, ha mondjuk 8 hetesen hoztad es 2 hetet voltal vele otthon, akkor egy 10 hetes kolyok, hogy bir ki ennyit? Mert azt nekem ne akard megmagyarazni, hogy siman.


De most majd biztos jossz azzal, hogy a te kutyad kibirt 12 orat is 10 hetesen es ez a nevelesednek koszonheto.

Szuper, jo nektek! De ilyen csoda ritkan van, csak szolok 😊

2023. febr. 4. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
32%

#9 Esetleg olvasni kéne megtanulni.

Nem mondta senki, hogy a két hónappal baj lenne, annyit mondtam az egyik válaszolónak, hogy az azért elég extrém, hogy 6-7 hónaposan lett szobatiszta a kutya.

Illetve ha figyelmes vagy, elolvashatod, hogy az én kutyám úgy lett két hét alatt szobatiszta, hogy napi 10x kivittem. Nyilván nem volt 10 órára egyedül hagyva. (Megjegyzem, aki 10 órára egyedül hagy egy 8 hetes kölyköt, annak megint csak nem való kutya, de ez már inkább csak személyes vélemény, mert lehet így is kutyát tartani, csak az állattal szemben nem túl humánus.)

2023. febr. 4. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!