Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Volt már olyan meg ijedtetek...

Volt már olyan meg ijedtetek egy kutyától?

Figyelt kérdés
Velem már megtörtént biciklizés közben hirtelen elém jött kicsit féltem tőle elég nagy darab kutya na mondom magamban ez engem kivégezne egyből
2023. febr. 4. 03:41
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%
Volt, persze. Belgiumban éltem, öleb fifike foxik rendszeresen megrágták a nadrágszáram, exem tacskója is egy gyilkológép volt. Nagytestű kutyákkal szerencsére csak jó tapasztalatom volt, Bp-en a Király utcában olyan Rotweilert is láttam, ami esőben is csak a csatornalefolyóba pisilt, mondta a kigyúrt, kopasz gazdája meglepően gyengéd, kedves hangon, hogy ő bizony megneveli a kutyáit.
2023. febr. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%

Igen, sajnos az általad leírthoz hasonló helyzetek előfordulnak - biciklizés, séta közben megugat, üldözőbe vett már 1-2 kutya a rossz / nem létező kerítéseken átszökve.

Ilyenkor igyekeszem megőrizni a hidegvérem és erélyesen rákiáltani. Szinte kivétel nélkül megrettenve, fület lesunyva rohannak a helyükre ezek a szerencsétlen, elhanyagolt jószágok. Megsajnálja őket az ember, de muszáj rákiabálni, mert lehetne nagyobb baj is.

2023. febr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
62%

Eddig a legjobban másfél éve nyáron ijedtem meg kutyától. Természetesen, egy harci dögről van szó.

Szokás szerint tekertem az állomásra a szántóföld melletti kis úton. Rendszeresen arra járt egy ideje egy pár a kutyáikat sétáltatni. Az egyik az említett harci dög, a másik rózsaszínű keverék.

Addig a pillanatig hallgatott a gazdájára a harci dög, mikor rászólt, hogy menjen oda hozzá. Ám, akkor nem hallgatott rá, bekattant!

A kutya ugat a odarohant hozzám és körbe - körbe ugrált, mögött, ugatott. Megálltam a biciklivel és nem mozdultam. Nagyon ijesztő volt!

A gazdája odaszaladt kényelmes tempóban és megfogta. Ő is meglepődött, hogy nem hallgatott rá, mikor odahívta. Majd elnézést kért.

Azóta hordok magamnál paprika sprayt meg a késem is a táskám tetején van.

Amennyiben mégegyszer ilyen előfordul, nem félek használni egyiket sem! Először a paprika sprayt használnám. Elvileg attól megdöglik, ha a pofájába fújom.

Már nagyon - nagyon ritkán járok arra. Jobb elkerülni a konfliktust. A gazdája azóta is ugyanúgy póráz nélkül sétáltatja ugyanott.... Inkább kerülni szoktam.

Rengetegszer látom, hogy a nagytestű kutyákat meg a harci dögöket ugyanígy póráz nélkül sétáltatják még Pesten is...

2023. febr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer egy erdőben toltam a bringàm, mikor egy kulipintyó vacak kerítése mögül nagyon vadul ugatott és vicsorított egy hatalmas és egy kicsi kutya. Imádom a kutyákat, de ezek szerintem szét téptek volna, ha kiszabadultak. Kicsit tovább menve egy cigány család jött szembe, akik azt hitték eltévedtem, meg furcsállták, hogy milyen messziről bringáztam arra. Kérdem őket, övék a kutyák... Hát igen, az övék, kénytelenek tartani, mert mindig kirabolják a házukat különben. De nem, nem tudnak kijönni.... Kedvesek voltak, de szerintem nem sok hiányzott a kutyáik kiszabadulásához....
2023. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem semmi igazából vannak veszélyes helyzetek
2023. febr. 4. 08:06
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Számtalanszor... Megijedni mondjuk könnyű, néha még egy árnyék is elég hozzá, az nyilván gyorsan elillan, így gondolom inkább arra gondolsz, mikor pár percig féltem is.


Egyszer kutyasulin átszökött az agilitys részre az engedelmesről két amstaff és le akarták vadászni a borderemet.

Egy kapun kirohant egy nj és nekitámadt a borderemnek egyszer egy másik "csak" dominálgatott, de nem sok hiányzott, hogy verekedés legyen.

Egy amstaff szerű önsétáltató kutya úgy támadta a kutyáimat, mintha zsákmányok lennének.


Kisebb kutyák már számtalanszor csináltak ilyet, de ott a kezdeti ijedtségem mindig alábbhagy, mikor felmérem a "harcértéküket", inkább akkor félek, ha egy 20-30 kg+-os kutya a másik és látszik, hogy ki akar kezdeni a kutyáimmal.

2023. febr. 4. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
75%

"Elvileg attól megdöglik, ha a pofájába fújom."

Nem, nem fog tőle megdögleni, ellenben ha valakinek megölnéd a kutyáját, annak bizony lenne rád nézve nem túl jó következménye. Csak szólok.

2023. febr. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
82%

Pesten biciklztem egy erdő szélén. Sorban előztek le az autósok. Egyszer észrevettem, hogy egy kis puliszerű minden autónak nekiront. Lassítottak is, el ne üssék. Én már túl közel voltam, nem tudtam visszafordulni, viszont hirtelen eltüntek az autók, egy sem jött, én meg már a kutya előtt. Biztosra vettem, hogy nekemugrik. De nem tette!!!!!

Volt még némi lendületet a biciklimben, nagyon nem tekertem, nehogy elkapja a lábam. Semmi. Ült szépen azútpadkán és nézte, ahogy elhaladok. Hihetetlen volt...

Úgy látszik csak az autósokat utálja, jól érzi a gonoszt...

2023. febr. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ezt megértem az én kutyám sincs meg kötve felnőtt kutya csak kicsit szeret rosszalkodni most már nem tud kimenni az utcára még ha rosszat is követne el azt nem tudnám eltűrni hogy más meg sebesítse halálosan attól én is ideges lennék mert az enyém és nem akarom hogy baja essen
2023. febr. 4. 08:18
 10/26 A kérdező kommentje:
8 as válaszoló szerencséd volt! 🤗🙂
2023. febr. 4. 08:20
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!