Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok? Kiskutyás kérdés

Mit gondoltok? Kiskutyás kérdés

Figyelt kérdés
Van egy három és fél hónapos kiskutyám és kb egy hete sétáltatom. Állandóan megáll, mindet a szájába vesz és nézelődik, szóval nem sétál rendesen. Ez még nem is lenne baj hiszen még kicsi, de mindenkihez oda akar futni, mindenkit nagyon szeret. Szerintetek tudja, hogy én vagyok a gazdija, vagy tök mindegy neki, mindenkivel hazamenne? Ez normális, hogy mindenkiért ennyire odavan? Észrevenné egyáltalán ha más vinni haza, vagy az sem érdekelné?? Az idegeneknek sokkal jobban örül mint nekem!!!
2010. okt. 4. 15:19
 1/3 anonim ***** válasza:

Most fedezi fel a világot,azért ilyen szeleburdi!:)

De sztem tudatositani kéne benne,hogy Te vagy a falkavezér,és ne Ő irányitson téged!!Esetleg kutyasuliba érdemes lenne elvinni,idővel!

2010. okt. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Azért ilyen, mert kiskutya. Örül mindennek és mindenkinek, ami új. Lényegében ugyanúgy felfedezi a világot, mint egy kisbaba.

Ne hagyd, hogy nagyon elkalandozzon a figyelme, most kell megtanítani a rendes sétáltatásra. Legjobb, ha először valami kerítés mellett sétáltatod, ha kertes házatok van (ha nem, akkor is kerítés mellett, pl. a parkban stb.), ilyenkor nem tud elkódorogni jobbra-balra. Ha mégis elkalandozik, szólj neki, ha odajött hozzád, adj neki kis jutalomfalatkát. Ezt elég sokszor el kell játszani, de cserébe nagyon szépen, melletted fog sétálni. :)

Hát, szerintem nem nagyon venné észre, ha más hazavinné, egyelőre nem alakult ki benne a gazdi-kutyus viszony. Pár hónap, és el sem fog szakadni mellőled ;)

2010. okt. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:-))
2010. okt. 5. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!