Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet lenne feltámasztani,...

Jó ötlet lenne feltámasztani, rekonstruálni, vagy újraalkotni ezt a kihalt őshonos magyar kutyafajtát? Tartanál ilyen kutyát ház körül, házban?

Figyelt kérdés

Szelindek-projekt


[link]



2023. febr. 4. 16:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

A kutya biológiai objektum évezredek óta. A fajtákat "gyártják".

Egy fajta megjelenése vagy eltűnése nem kis mértékben jórészt döntés kérdése.

2023. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 NTBS ***** válasza:
Igen és igen.
2023. febr. 5. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
23%
#7-es. Én nem az 1-es válaszoló voltam, hanem a 3-as.
2023. febr. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
23%
És amikor rákérdeztem a lepontozásra, 77%-on állt a 3-as hozzászólásom. :)
2023. febr. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
25%
#13 Akkor nem szóltam, bocsi. A #3-as egy korrekt válasz.
2023. febr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

Nem tartanék ilyen kutyát és nem tartom feltétlen jó ötletnek a kezdeményezést.


Nekem olyan kutya kell, aki emberekkel, állatokkal közömbös vagy enyhén barátságos, könnyen kezelhető, gyors, fordulékony, kajával, játékkal jól motiválható és akár a "munka öröme" is motiválja és alkalmas a modern kutyás sportokra, meg jó lenne, ha a szőre se hullana.

Egyetlen félelmem ezzel a szelindek projekttel, hogy boldog-boldogtalan ezt fogja venni, de foglalkozni, nevelni majd nem akarja és lesz aki arra sem veszi majd a fáradtságot, hogy a telkén belül tartsa és nem akarom, hogy egy ilyen kutya ránktámadjon... A bull típusúakkal nagyon nem vagyok kibékülve, aláírom, hogy szuper cuki kutyák tudnak lenni az emberrel, de ha a kutyáim is velem vannak, akkor ne jöjjenek oda hozzánk...


Nem osztom a "fél világ az ellenségünk" nézetet sem, ami indokolná, hogy egy ilyen "fegyvert" tartsak és nagyon remélem, hogy a jövőben sem lesz rá szükségem. Persze elfogadom, ha valakinek ez a fajta, típus kell, csak lécci tartsa úgy, hogy a cuki sportkutyáimhoz ne jöjjön oda :)

2023. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
81%

#16 Amit te keresel, az plüssállat vagy gyerek. :D


Amúgy komolyra terelve a szót, miért venné ezt boldog-boldogtalan??? Tisztában vagy a belföldi kutyavásárlási szokásokkal? Arra nem lehet rávenni az embereket, hogy ne a szaporítókjat támogassák. Van 9 kutyafajtánk, ebből talán a puli az, amire külföldön nem mondja mindenki azt, hogy "az meg mi a csuda", de még belföldön sem népszerű a tartása, sokszor még lokálisan is megbukik, hogy valaki vesz egy fajtatiszta pulit, és a szomszédja megszereti a fajtát. A nemzetközi divatosak mennek inkább, labrador, német juhász, lakásba tacskó. Az összes magyar fajta kihalófélben van. Akkor miért venné hirtelen boldog-boldogtalan ezt a fajtát, ha sikerülne kitenyészetni?

2023. febr. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

10 legnépszerűbb kutyafajtában csak a magyar vizsla a magyar 2022-es adat ugyanerről az oldalról.

És hogy mennyire a sajtónak hirdetéseknek és filmeknek van szerepe a népszerűségben sajnos, és nem a célszerűségnek.

2023. febr. 5. 23:12
 19/21 anonim ***** válasza:
36%
Az ilyen típusú kutyákat általában az alacsony önbizalommal rendelkező emberek veszik.
2023. febr. 6. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

17: amit én keresek, az ez pörgős, jó idegrendszerű közép uszkár vagy munka border collie, kelpie, working cocker, spanyol vizikutya stb. Nem értem, hogy miért kell plüsskutyázni, szerintem teljesen egyértelmű, hogy képezni szeretném a kutyámat, versenyezni vele, a fennmaradó időben meg rengeteget akarok vele túrázni, kirándulni, futni, biciklizni, játszani. Jelenleg is ezt csinálom amúgy a kutyáimmal... Ezt egy plüsskutya nem tudja megadni.


A szaporítók meg bármelyik fajtára, hibridre rárepülnek, ha esetleg lesz kereslet, aztán a futószalagról nyilván nem olyan idegrendszerű kutyák fognak lepotyogni, cserébe nagyon alacsony náluk a belépési küszöb a kutyavásárlásnál. Azért adok rá egy kis esélyt, hogy népszerű lenne a szelindek, mert olyan tulajdonságok vannak beígérve, amik nagyon jó hívószavak és szerintem sok ember ugrana rá: Imádja a családot, bármit eltűr a gyerekeknek, jó házőrző, egészséges, könnyebben kezelhető. Sok parasztban meg csak úgy csapódna le, hogy neki is kell egy ilyen nagy kutya aztán elmenne a szapihoz.

2023. febr. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!